Wilki w modnych ciuszkach

Julia, sprzedawczyni w salonie jubilerskim, to zwyczajna szara myszka. Pewnego dnia dostarcza naszyjnik na ślub Lell Pelham – dziedziczki firmy projektującej ekskluzywną biżuterię. Kapryśna Lell pod wpływem impulsu decyduje się na eksperyment. Na złość przyjaciółkom chce wprowadzić Julię do nowojorskiej socjety, uczynić z niej jedną z przebojowych, modnie ubranych, wpływowych kobiet. Eksperyment jednak wymyka się spod kontroli, gdy Julia wpada w oko mężowi Lell... Czy w światku fałszywych przyjaźni, intryg i pozorów Julii uda się pozostać sobą i znaleźć prawdziwą miłość?

Informacje dodatkowe o Wilki w modnych ciuszkach:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010 (data przybliżona)

Kup książkę Wilki w modnych ciuszkach

Wilki w modnych ciuszkach - opinie o książce

Potrzebna mi była ta książka. Od jakiegoś czasu wręcz łaknęłam takiej powieści jak kania dżdżu. I pomimo tego, że trochę wstyd pokazać się z czymś co ma tak różową okładkę, czytałam ją jak szalona.
Julia przyjechała do Nowego Jorku z prowincjonalnego miasteczka w Kalifornii. Marzyła, że zostanie projektantką biżuterii, jednak na razie poprzestaje na pracy w salonie jubilerskim. Wszystko zmienia się kiedy dostarcza naszyjnik na ślub dziedziczki salonu. Zostaje ona dostrzeżona zarówno przez samą Lell- pannę młodą jak i jej przyjaciółki. Kobiety dostrzegają w Julii szyk, wyczucie stylu i potencjał. Postanawiają, niezależnie od siebie, że będzie ona ich nowym projektem.
I Lell i Polly postanawiają wprowadzić Julię do nowojorskiej society i uczynić z niej gwiazdę sezonu. Lell daje jej wyższe stanowisko, zaś jednym ze związanych z awansem obowiązków czyni bywanie na przyjęciach i bankietach. Oczywiście, żeby Julia mogła godnie reprezentować firmę, udostępnione jej zostaję ubrania znanych projektantów i droga biżuteria. Warunek jest tylko jeden: musi być na każde skinienie szefowej i nowe obowiązki powinna przedłożyć nad życie prywatne. Z kolei Polly już od pierwszych stron jawi się jako intrygantka i manipulatorka i te właśnie talenty wykorzystuje do sterowania dziewczyną.
Oczywiście Wilki w modnych ciuszkach absolutnie nie są odkrywczą czy głęboką książką. To kolejny odmóżdżacz z akcją dziejącą się na Manhattanie wśród znanych i bogatych. Po raz kolejny zajrzałam do świata, w którym praca jest tylko fanaberią, miłość ustępuje pożądaniu bądź interesom i tak naprawdę to wszystko jest na sprzedaż. Julia przypomina trochę Andreę z książki Diabeł ubiera się u Prady. Też jest kimś z zewnątrz, kimś kto widzi śmieszność swojego nowego otoczenia, a jednocześnie daje się wciągnąć w ten dziwny świat.
Jak łatwo się domyślić Wilki w modnych ciuszkach to książka lekka, łatwa i przyjemna. Jest i zabawnie (w końcu Julia ma dość trafne obserwacje na temat swoich nowych znajomych i chętnie dzieli się nimi ze współlokatorem), i strasznie (znudzonych kobiet należy się bać, gdyż mogą, dla rozrywki, wepchnąć nóż w plecy), i romantycznie. W końcu czym by była taka powieść bez miłości?

Wilki w modnych ciuszkach to moje nie pierwsze (i na pewno nie ostatnie) spotkanie z Carrie Karasyov i Jill Kargman. Czytałam zarówno książki pisane przez obie autorki, jak i te autorstwa same Kargman i zawsze dostawałam od nich to czego pragnęłam: rozrywkę i wytchnienie. I właśnie dlatego pisałam na początku, że potrzebowałam tej powieści. Po kilku książkach, które okazywały się trudne, ponure czy przerażające tym razem udało mi się przeczytać coś co poprawiło mi humor i ubarwiło dzień. Dlatego też polecam Wilki w modnych ciuszkach tym, którzy pragną zanurzyć się w blichtrze i bajkowym współczesnym świecie.

damawsalonie.blospot.com

Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Przeczytane:2014-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka bardzo fajnie oddaje to, jak pieniądze potrafią mydlić oczy. Julia, bohaterka książki pracuje w salonie z biżuterią u bardzo znanej rodziny jako ekspedientka. Marzy o tym, by mieć pieniądze, żyć tak jak jej szefostwo, spotykać się z takimi ludźmi, chodzić na bankiety itd. Kiedy się to w końcu udaje, bo zostaje zastępczynią szefowej Lell i zaprzyjaźnia się z jej przyjaciółkami, chodzi na bankiety i jest na pierwszych stronach gazet to dziewczyna myśli, że spełniły się jej marzenia. Niestety, przyjaźń i pieniądze nigdy ze sobą nie współgrały. Kiedy wdaje się w mały romans z mężem szefowej, który był przez żonę zdradzany okazuję się, że Will odwraca kota ogonem. Szybko okazuje się że dziewczyna została oszukana i zmieszana z błotem. Will nie chcąc utracić dostępu do konta swej zamożnej żony mówi iż Julia go uwiodła, a nie on ją. W takim świecie liczą się tylko pieniądze. Bardzo mi się podoba sposób pokazania tej prawdy. Fałszywe zainteresowania akcjami charytatywnymi, które w gruncie rzeczy są wystawnymi bankietami, udawane przyjaźnie, które kończą się kiedy ktoś wpadnie w kłopoty i jakże ważna opinia publiczna i markowy ubiór. Egoizm, snobizm i przede wszystkim brak szacunku do siebie nawzajem. Podobał mi się sposób w jaki ukazała to ta książka.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2009-10-11, Ocena: 3, Przeczytałam,
Szkoła dla snobów
Carrie Karasyov, Jill Kargman0
Okładka ksiązki - Szkoła dla snobów

Nazywam się Lucy Peterson i powiem wam jedno: kompletnie nie pasuję do swojej nowej szwajcarskiej szkoły z internatem. Kawior do każdego posiłku, obowiązkowe...

Letni staż
Carrie Karasyov, Jill Kargman0
Okładka ksiązki - Letni staż

Kiedy Kira Parker dostaje się na staż w najlepszym czasopiśmie o modzie – "Skirt" – myśli, że drzwi do kariery stanęły przed nią otworem. Ale...