Wioska skrzatów

Kuba i Ola spędzają święta Bożego Narodzenia u swojej babci. W noc przed wigilią dzieci budzą się i patrzą na zaśnieżony ogród, w którym dostrzegają krasnoludka. Ciekawość wiedzie ich do magicznej krainy. Wioska Skrzatów to miejsce, w którym dzieci przekonują się, czym jest Magia Świąt, o której opowiadała im babcia.

Wioska Skrzatów to ciepła, angażująca, nasączona ogromnym ładunkiem emocjonalnym opowieść, która nie tylko otula niczym ciepły puchaty kocyk, ale także cudownie wprowadza w bożonarodzeniowy nastrój, niosąc ze sobą atmosferę pełną ciepła, bliskości i zrozumienia. Cudowni bohaterowie, wartościowe, ponadczasowe lekcje, magiczny, błyskawicznie udzielający się świąteczny klimat, ta wszystko to nakreślone niebywale błyskotliwym piórem! Gwarantuję, że ta urocza publikacja absolutnie oczaruje Wasze pociechy i sprawi, że odliczanie do Gwiazdki będzie jeszcze przyjemniejsze!

Z fascynacją o książkach

Jeśli szukasz bajki dla najmłodszych i tych trochę starszych, to koniecznie sięgnij po Wioskę Skrzatów. Ta bajka otuli Was ciepłem niczym kocyk, przeniesie w tajemnicze miejsce, gdzie panuje magiczny nastrój wypełniony aromatem świąt i umili Wam czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Polecam!

Zagubieni w świecie książek

Ciepła jak kakao z piankami, otulająca jak kocyk historia o odnalezieniu Magii Świąt. Wraz z Kubą i Olą przeniesiecie się do niezwykłej, zaśnieżonej wioski skrzatów, gdzie niejeden dorosły będzie marzył o powrocie do dzieciństwa.

Wierszowane recenzje

Wioska Skrzatów to niezwykła kraina, w której można poznać sekrety świątecznych przygotowań i poczuć magię zbliżających się świąt. Wybierz się wspólnie z Kubą i Olą do krainy pełnej śnieżnej bieli i odkryj świat Skrzatów, które ciężko pracują, aby w święta Mikołaj mógł dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom. Gorąco polecam.

Czytaninka

Informacje dodatkowe o Wioska skrzatów:

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2023-11-15

Kup książkę Wioska skrzatów

Wioska skrzatów - opinie o książce

Kuba i Ola w nocy przed wigilią budzą się i zauważają na dworze krasnoludka. Ich ciekawość jest tak ogromna, że postanawiają wyjść z domu i poznać go bliżej. Wspólnie odnajdują drogę do krainy Skrzatów, w której panuje świąteczna magia. Zwiedzają tę wioskę, przekonując się czym jest prawdziwa magia Świąt o której opowiadała im wcześniej babcia.

„Kolejny domek nie wyglądał na fabrykę, był taki mały, okrągły, biały z czerwonymi okiennicami w kształcie serduszek, dach wyłożony zielonymi dachówkami w kształcie liści przyprószonych śniegiem. Wszystko to sprawiało, że czuli się jak w magicznej bajce.”

Jolanta Bartoś stworzyła magiczną powieść dla najmłodszych (ale nie tylko dla nich), dzięki której odkryją z czym wiążą się Święta Bożego Narodzenia i panująca w tym czasie niezwykła magia. Wspólnie z Kubą, Olą i Skrzatem odbędziemy podróż w niesamowite miejsce, w którym pracuje całe mnóstwo Skrzatów, aby zapewnić wszystkim dzieciom radość w świąteczny czas.

Autorka w prostym i jasnym przekazie zachęca dzieci, aby odkryły zauroczenie, które wiąże się z oczekiwaniem nadejścia Świąt. By tak naprawdę zrozumiały, że w tym niezwykłym czasie najważniejsze jest to, aby spędzać je ze swoimi bliskimi.

To również powieść, która uczy empatii do zwierząt m.in. takich jak ptaki, które w zimie potrzebują naszego wsparcia, aby mogły przetrwać gorszy dla nich czas. Nie zabraknie tutaj również szacunku do rodzeństwa i wzajemnej opieki. Dzieci tą bajką będą z całą pewnością zachwycone. Nie dość że napisana większą czcionką, to jeszcze zawiera w sobie obrazki, które dzieci sami mogą pokolorować.

"Wioska Skrzatów" to cudowna, magiczna bajka, dzięki której nie tylko dzieci, ale i my sami otoczymy się magią Świąt. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Ola i jej brat Kuba spędzają święta Bożego Narodzenia u ukochanej babci. Dzieci nawet nie spodziewają się, jak wspaniała przygoda czeka ich przed samą wigilią. Gdy nocą przebudzają się i podziwiają pokryty białym puchem ogródek, przypadkowo dostrzegają najprawdziwszego skrzata, który potrzebuje pomocy w odnalezieniu drogi do domu. Dzięki dobrym sercom i chęci niesienia pomocy, rodzeństwo otrzyma wyjątkową szansę zwiedzenia Wioski Skrzatów, gdzie dowiedzą się, jak wspaniałe krasnoludki przygotowują wymarzone zabawki, ale również odkryją, na czym polega prawdziwa magia świąt.

,,Wioska Skrzatów" to przepiękna, angażująca i kojąca historia, nasączona potężnym ładunkiem emocjonalnym. Ta wyjątkowa lektura to nie tylko cudowne, nastrajające świątecznie, wspólne chwile, ale i okazja, by zatrzymać się na moment i dostrzec, co tak naprawdę liczy się w te wyjątkowe świąteczne dni. Autorka bowiem, pod postacią niebywale przyjemnej powieści, ukazuje prawdziwą magię świąt. Uzmysławia także, że w te szczególne dni, w które zdarzyć może się niejeden cud, najważniejsze to być z tymi, których kochamy, inaczej Gwiazdka nie będzie w pełni szczęśliwa.

Książka napisana jest dużą czcionką, dzięki czemu starsze dzieci skuszą się do prób samodzielnej lektury. Język jest lekki, przystępny, nadzwyczaj przyjemny, przez co kartki same przelatują przez palce, a poznawana historia angażuje wyjątkowo silnie. Całość dopełniają klimatyczne ilustracje, które dzieci z wielką przyjemnością samodzielnie pokolorują.

,,Wioska Skrzatów" to niezwykle wartościowa, emocjonalna, piękna i wzruszająca historia, ucząca dzieci empatii w stosunku do ptaków i zwierząt, o jakie przecież zimną musimy dbać szczególnie, jak i szacunku oraz ciepła wobec rodzeństwa, które jest najcenniejszym darem. Przyjemna szata graficzna, prosty, przystępny język, chwytająca za serce, klimatyczna historia, która angażuje młodego czytelnika nadzwyczaj silnie, a w tle prawdziwa, niepowtarzalna magia świąt, o której w ostatnich czasach my dorośli tak często zapominamy! Nas ta opowieść rozkochała w sobie, a także wprowadziła w domu cudowny, świąteczny nastrój.

80 gramów
Jolanta Bartoś0
Okładka ksiązki - 80 gramów

Kryminał napisany lekkim piórem. Wciągający, emocjonujący, a przede wszystkim potrafiący porządnie zaskoczyć. Myślisz, że znasz swoich sąsiadów? Możesz...

Niepokorna
Jolanta Bartoś0
Okładka ksiązki - Niepokorna

Anna to piękna pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Osierocona w wypadku samochodowym, trafia pod opiekę wujostwa. Molestowana, musi...