Wiosna w różanej przystani

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-06-19
Kategoria: Romans
ISBN: 9788308053768
Liczba stron: 200

Ocena: 5.57 (7 głosów)

Debbie Macomber powraca z nową powieścią.

Pamiętacie Jo Marie, bohaterkę "Pensjonatu wśród róż", która po stracie męża przeniosła się  na prowincję i znalazła na niej ukojenie ? W Różanej Zatoce w rozkwicie poznacie jej dalsze losy, a także historie dwóch innych kobiet: Anne - młodej dziewczyny, która właśnie zerwała zaręczyny oraz Mary - kobieta w średnim wieku, która walczy z nowotworem piersi i chce odnaleźć ukochanego, którego porzuciła szesnaście lat temu.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Wiosna w różanej przystani

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wiosna w różanej przystani

,,Wiosna w różanej przystani" to z pewnością świetna lektura. Spokojna, lekka i mocno wciągająca. Losy bohaterów zostały ukazane w prosty, acz niebanalny sposób, dlatego nie wydaje nam się, że fabuła to zlep ludzkich porażek. Debbie Macomber po raz kolejny udowodniła, że pisać można o wszystkim i ubrać to w takie słowa, które nie pozwolą nam odłożyć książki aż po jej skończeniu. Przyjemna, czasem smutna, ale również zabawna. Czegóż więcej chcieć? Gorąco polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

To już drugi tom z cyklu "Różana Przystań". Pierwszą część, zatytułowaną "Pensjonat wśród róż" przeczytałam jeszcze przed założeniem tego bloga, więc nie znajdziecie tu opinii na jej temat. Ważnym faktem dla tych, którzy nie znają poprzedniej książki z tego cyklu, jest to, że można bez obaw każdy z tomów czytać oddzielnie. Osobiście najczęściej trafiam właśnie w środek danych serii, ale cóż widocznie taka karma. Jednak powracając do meritum. Z ogromną ochotą ponownie zawitałam w progi uroczego pensjonatu "Różana Przystań", gdzie każdy gość znajduje swoją drugą szansę a każdy pokój stale wypełnia inspirujące światło...

Od momentu przeprowadzki do Cedar Cove życie Jo Marie Rose naprawdę się zmieniło. Otoczona zielenią poczuła się szybko jak w domu, a jej sąsiedzi stali się jej najbliższymi przyjaciółmi. Obecnie jest tam wiosna. Nasza bohaterka pragnie zakończyć prace upiększające to miejsce. Pomaga jej Mark Taylor. Nie zawsze się rozumieją, ale Jo Marie dobrze się czuje w jego towarzystwie. Serdecznie wita nowych gości... Każdy z nich przybył tu w innym celu. Wnuczka pragnie zorganizować obchody 50 rocznicy ślubu dziadków i spotyka niesamowitego mężczyznę. Biznesmenka, która powróciła tu, usłyszawszy negatywną diagnozę lekarską, po prawie 19 latach, aby odszukać swą prawdziwą miłość.

Jo Marie, Annie, Mary. Trzy kobiety, które różni wiele. Łączy je jednak radość, jaka czeka na nie, gdy już pogodzą się ze swoją przeszłością i będą wtedy mogły patrzeć śmiało w przyszłość. Ogromnie podobało mi się spotkanie z Jo Marie Rose. Podziwiałam jej siłę i odwagę, a także jej dobre serce. Czułam jakbym znała ją od zawsze. Jakby była moją najlepszą przyjaciółką. Byłam bardzo zaintrygowana rozwojem jej relacji z Markiem. 

Debbie Macomber napisała tu o relacjach międzyludzkich i ukazała żywo aspekty codziennego życia. Potrafiła utkać emocjonalne historie z niesłychaną łatwością. Stworzyła magiczną opowieść. Ta książka to w rzeczywistości 4 historie w jednym i każda z nich jest tak samo ciekawa i wciągająca. Podczas lektury często się uśmiechałam, ale również były chwile płaczu. 

Urokliwe miejsce i goście, którzy przychodzą i odchodzą - dodali tu "coś" niepowtarzalnego. Przeczytałam tę książkę w bardzo krótkim czasie. Po prostu nie mogłam przestać. Wstrzymywałam oddech czekając na kolejne emocjonujące sceny i nie zawiodłam się ani razu. To opowieść o zagubieniu, miłości, o dawaniu drugiej szansy i nadziei. Wystarczy zawitać do Cedar Cove i znowu wszystko wydaje się wspaniałe. To książka, która skradła mi serce, duszę i pozostawiła ogromny głód na kolejną część serii.

Link do opinii
Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2015-07-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Valerie
Debbie Macomber0
Okładka ksiązki - Valerie

Valerie przyjeżdża do rodzinnego miasteczka, aby zaopiekować się ojcem. Jako najstarsza, najbardziej samodzielna spośród trzech sióstr, czuje się odpowiedzialna...

Ogród Susanny
Debbie Macomber0
Okładka ksiązki - Ogród Susanny

  Gdy Susanna Nelson skończyła osiemnaście lat, rodzice wysłali ją do Paryża. Musiała rozstać się ze swym chłopcem i nigdy więcej go nie zobaczyła...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy