Woda różana i chleb na sodzie

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-06-05
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328020382
Liczba stron: 288

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Woda różana i chleb na sodzie to kontynuacja bestsellerowej Zupy z granatów (W.A.B. 2006). Powieść o trzech siostrach, dwóch krajach - i mowie smaków. Mimo że od wydarzeń przedstawionych w poprzedniej książce upłynęło prawie półtora roku, w Ballinacroagh, nadmorskim miasteczku w Irlandii, na siostry Aminpur nadal patrzy się z nieufnością. Trzy Iranki, które uciekły z kraju tuż przed wybuchem rewolucji, wciąż uważane są za obce, a ich orientalną restaurację niektórzy uznają za miejsce rozpusty. W życiu sióstr przychodzi czas na zmiany. Mardżan zakochuje się w angielskim pisarzu, szesnastoletnia Lejla przeżywa okres buntu i marzy o dorosłości, a Bahar zaczyna interesować się duchowością chrześcijańską i coraz poważniej myśli o konwersji. Jakby tego było mało, pewnego dnia zaprzyjaźniona z siostrami włoska imigrantka znajduje w zatoce półżywą dziewczynę. Dziewczyna jest w szoku, nic nie mówi - i wszystko wskazuje na to, że próbowała usunąć ciążę... Marsha Mehran doskonale oddaje atmosferę miasteczka na peryferiach i z humorem odmalowuje prowincjonalną społeczność - z nieznośnymi plotkarami, dyżurnymi dziwakami, fryzjerką-feministką i księdzem, który... zakłada rozgłośnię radiową.

Kup książkę Woda różana i chleb na sodzie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Woda różana i chleb na sodzie

Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2017-01-20, Ocena: 4, Przeczytałam, książki 2017, Mam,
Jest to opowieść o trzech siostrach, które uciekły z Iranu i w małym irlandzkim miasteczku wspólnie prowadzą kawiarnię. Część mieszkańców jest zachwycona orientalnymi smakami, inni chcieliby się ich stąd pozbyć. Jednym z pretekstów jest ich pomoc dziewczynie, która próbowała się pozbyć nienarodzonego dziecka, co w tej społeczności jest niedopuszczalne. Autorka podejmuje w tej książce wiele tematów, o których w kraju jej pochodzenia kobiety nie mogą nawet rozmawiać, jak antykoncepcja, aborcja, rozwód czy zmiana religii, ale pisze o nich w sposób bardzo delikatny. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Kontynuacja "Zupy z granatów". Trzy siostry pochodzące z Iranu starają się żyć w zgodzie z mieszkańcami, uczciwie pracując i serwując pyszne potrawy w swoim Cafe. Jednak nie wszyscy są pozytywnie nastawieni do dziewczyn, spotykają się z wyzwiskami i ignorancją. Dziewczyny nie zrażając się szukają miłości i szczęścia, zakochują się, przeżywają bunt jak również interesują się odmienną niż dotychczas religią - chrześcijaństwem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-05-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Kupiłam tą książkę przypadkowo w taniej książce, szukając jakiegoś ciepłego miłego czytadełka na drogę. Okazało się, że trafiłam na genialny i smakowity koktajl kulturowy, zaprawiony galerią charakterów przewijających się przez irlandzką wieś.  Nawet jeśli zakończenie jest nieco ckliwe, to czemuż od czasu do czasu nie zamienić stosów trupów na ciepło i miłość? Teraz poluję na kolejne pozycje Marshy Mehran i żałuję, że nia napisze ich już więcej.

Link do opinii
Inne książki autora
Zupa z granatów
Marsha Mehran0
Okładka ksiązki - Zupa z granatów

Ballinacroagh, małe miasteczko we wschodniej Irlandii. Trzy piękne siostry Aminpour, uciekinierki z ogarniętego islamską rewolucją Iranu, otwierają egzotyczną...

Sobotnia szkoła piękności
Marsha Mehran0
Okładka ksiązki - Sobotnia szkoła piękności

Kolejna książka zmarłej przedwcześnie autorki "Zupy z granatów" oraz "Wody różanej i chleba na sodzie". O miłości i próbie ocalenia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy