Wojownik słońca

Ocena: 4 (2 głosów)

Najważniejsza wyprawa zaczyna się wtedy kiedy jesteś na nią gotowy.

Niebieski Ptak wskaże ci właściwy kierunek. Spotkasz Królową Róż, Szaloną Brzozę i Migrujące Drzewa, będziesz rozmawiać z Czasem. W niewidzialnym balonie polecisz wzdłuż krawędzi świata. Pierzasty Wąż zabierze cię na drugą stronę Doliny Skalnych Wież. Staniesz do walki w światowej wojnie potworów. Podczas gdy będziesz szukał prawdy o sobie, prawda znajdzie cię sama.

Pierzasty Wąż patrzył na mnie wielkimi oczami.

- Czy mam ci powiedzieć dokąd zmierzasz?

- Nie - odrzekłam. - Bo ja wiem, że mój cel zmienia się w zależności od tego gdzie jestem, co robię i w jaki sposób. Droga rozwija się pod moimi stopami kiedy po niej wędruję i różnie mnie prowadzi na podstawie kompasu, którym jest moje serce. To co niosę ze sobą w duszy określa moją drogę i mój cel.

WOJOWNIK SŁOŃCA. Magiczna wyprawa na kraniec wszystkiego.

Informacje dodatkowe o Wojownik słońca:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381640152
Liczba stron: 352

Tagi: bóg Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

więcej

Kup książkę Wojownik słońca

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Wojownik słońca - opinie o książce

Przychodzi dzień kiedy jesteś gotowy do drogi. (s. 5)

Bohaterka chce podążać na wschód, gdyż tam wschodzi słońce, tam wszystko się zaczyna. Wyrusza w podróż, gdy jest gotowa do zmian. Jednak w krótkim czasie zmienia zdanie, bo ciągle wpadała w kłopoty. Nie chce już przygód, chce pozostać sobą i wrócić do znanego miejsca, by dalej wieść zwykłe życie. Droga wewnętrznej zmiany przestała mieć dla niej sens. Wątpi i walczy z tym, kim jest, i z tym, kim nie chce być. Walczy ze wszystkim. Królowa Róż obiecała jej pomóc znaleźć drogę pod kilkoma warunkami. Daje jej mapę i poradnik. Niezwykłe to rzeczy, które w bohaterce z czasem budzą sprzeciw. Dlaczego? Mapa bez odwzorowania powierzchni terenu, poradnik bez treści. Jednak nie może ona wrócić do domu, już nie…

Jestem twoją przeszłością. (s. 70)

Wyprawa trwa. Niebieski Ptak wskazuje bohaterce właściwy kierunek. W niewidzialnym balonie leci wzdłuż krawędzi świata. Pierzasty Wąż zabiera ją na drugą stronę Doliny Skalnych Wież. Bohaterka spotyka na swej drodze rośliny i zwierzęta – Królową Róż, Szaloną Brzozę, Migrujące Drzewa, Pana Tygrysa, Ślimaka, Nosorożca, Skorpiona, Pająka, Mrówkę, Motyla. To jej duchowi przewodnicy, to także symbole, pod którymi autorka ukryła uniwersalne prawdy i uczucia. Bohaterka rozmawia także z własnym sercem i Czasem. Bierze udział w wojnie światowej. Jest gotowa poznać prawdę, szuka jej. Czy ją znajdzie? Kto znajdzie bohaterkę?

Tak długo jak nosisz w sobie wielki strach, jesteś połową człowieka. (s. 164)

Bohaterka zmaga się z własną przeszłością, strachem, wewnętrzną mgłą, ciemnością. Spotyka się z najstraszniejszymi potworami swojego życia, m.in. z: Potworem Wiecznego Krytykowania, Potworem Chorobliwej Ambicji, Potworem Braku Wiary w Siebie, Potworem Niecierpliwości, Potworem Braku Bezpieczeństwa, Potworem Lenistwa, Potworem Samotności. Autorka dłużej zatrzymuje się na twardym jak głaz strachu. To on kładzie się na sercu, utrudnia oddychanie, z czasem zapada się coraz głębiej w ciało, czego objawem będą plamy na skórze, bóle w plecach, pulsowanie w skroniach, alergie, wrzody, zwyrodnienia stawów i kości, rak. Własny strach ciągle szuka drogi na zewnątrz, dlatego trzeba się z nim zmierzyć.

Uwolnij swoje myśli. (s. 166)

To jedna z rad udzielonych bohaterce. Jest ich kilka w publikacji – precyzyjnych, krótkich, konkretnych. Często rozmowy bohaterki to filozoficzne, egzystencjalne dysputy. Momentami przypominają one wizytę u psychologa, terapeuty, który poprzez zadawanie pytań pomaga człowiekowi znaleźć odpowiedź i rozwiązać trudny problem, nakierować go na właściwą drogę. Jej sny to obrazy, historie z drugą płaszczyzną. Co ciekawa, nie tylko bohaterka śni.

Jestem gotowy do zmiany. (s. 149)

Bohaterką tej publikacji jest autorka. Wprawdzie używa narracji pierwszoosobowej, ale w jej rolę, w jej buty może wejść każda z nas, mężczyzna też. W takiej sytuacji łatwiej jest czytelniczce czy czytelnikowi bardziej osobiście odebrać treści zawarte w książce Wojownik Słońca, dowiedzieć się, co jest w życiu najważniejsze, co staje się źródłem własnego rozwoju i inspiracji, na czym polega życie. Książka nie dla każdego będzie łatwa w odbiorze – metaforyczny podtekst, filozoficzne i egzystencjalne rozważania, szukanie odpowiedzi wewnątrz samego siebie. Do tej lektury trzeba dojrzeć mentalnie. Należy ją czytać kilka dni, by dogłębniej zrozumieć jej ukryty sens, bez pośpiechu, choć krótkie rozdziały zachęcają do szybkiego czytania.

Przez całą książkę przewija się rysunek słońca z okładki w wersji czarno-białej. Takie też są całostronicowe ilustracje autorki do wybranych zdań. Chciałam zarzucić korekcie liczne błędy interpunkcyjne, ale znalazłam informację od autorki na temat przecinków. Pani Beata dała im artystyczną wolność, nieskrępowaną zasadami interpunkcji. W tej książce są one „postawione i zniknięte zgodnie z artystyczną wolnością, wbrew zaleceniom korekty i na moją odpowiedzialność”. (s. 364)

Tak długo, jak żyjesz, możesz coś zmienić. (s. 40)

Wystarczy zrobić jeden mały krok, a wówczas ścieżka sama pojawi się pod stopami, świat się otworzy na oścież i poprowadzi za rękę dalej, hen przed siebie. Zaopiekuj się swoim życiem i wyrusz na kraniec świata wraz z Beatą Pawlikowską. Wyrusz, gdy będziesz gotowa, gdy będziesz gotów.

Link do opinii
Avatar użytkownika - hania91
hania91
Przeczytane:2021-04-11, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Samotne wyprawy
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Samotne wyprawy

Podróż to łopatologiczna nauka szczęścia. Zostawiasz wszystko co znasz. Wyruszasz w nieznane. Kiedy wieczorem kładziesz się w hamaku i przytulasz...

Teoria bezwzględności, czyli jak uniknąć końca świata
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Teoria bezwzględności, czyli jak uniknąć końca świata

Zaskakująca, przenikliwa i niezwykła! Słynna polska podróżniczka wyrusza w podróż przez historię ludzkości. To książka z pogranicza fizyki kwantowej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Ostatnia tajemnica
Anna Ziobro
Ostatnia tajemnica
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy