Wpływ księżyca 2021

Kolejny poradnik z serii dla ogrodników amatorów, z kalendarzem księżycowym, fachowymi poradami, wskazówkami biodynamicznymi i przepisami na ekologiczne sposoby pielęgnacji roślin. Autor - Witold Czuksanow, dzieli się nimi, korzystając z własnych doświadczeń w uprawie warzyw, drzew i krzewów owocowych, kwiatów, bylin oraz wszystkich innych roślin ozdobnych. Terminy ogrodnicze na kolejny rok podaje w formie tabel z jasnym, fachowym komentarzem. Czytelnicy znajdą dodatkowo opisy nowych, interesujących gatunków roślin ozdobnych i użytkowych, odpornych i plennych odmian, przepisy na domowej roboty preparaty do ochrony i nawożenia. Prowadząc ogród z tym przewodnikiem w ręku, na pewno wszystko pięknie i zdrowo urośnie!

Informacje dodatkowe o Wpływ księżyca 2021:

Wpływ księżyca 2021 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-11-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Bardzo ciekawy i mądry poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały 2021 rok. Przeznaczony głównie do ogrodników amatorów.

„Obserwowanie i wyciąganie wniosków to najlepsza ogrodnicza szkoła na świecie”.

„Wpływ księżyca 2020” zastał podzielony na dwanaście rozdziałów, każdy z nich to kolejny miesiąc poczynając od stycznia. Ciekawe opisy, ogromne doświadczenia i wiedza na temat roślin i całej otoczki potrzebnej do tego, aby rośliny zdrowo nam rosły ciesząc oko, podniebienie i serce. Liczne porady, nowe ogrodowe odkrycia, byliny, rośliny kulinarne, przepisy. Porady dotyczące ochrony roślin, ich chorób, wskazówki jak dobrze rozplanować prace ogrodnicze wciągu całego roku. Aby niczego nie zapomnieć czy pominąć.

Pan Witold pisze bardzo przystępnym i prostym językiem, czytanie jest jednocześnie przyjemnością i nauką. Mamy całą gamę przeróżnych roślin, uprawy nowalijek, ziół, trawniki, drzewa owocowe i ozdobne, krzewy, rośliny jadalne, ozdobne. Przepiękne, cieszące oko kwiaty, pełna paleta barw i zapachów. Jak i czym nawozić, jak przygotować grunt, przycinanie, kiedy zacząć wysiewy i sadzenie roślin. Wszystko ma swoje miejsce i swój czas. Utrapieniem ogrodników, amatorów – ja do takich się zaliczam – są szkodniki, walka z nimi jest trudna i uciążliwa. Autor daje cenne rady, naturalne sposoby na zwalczanie szkodników, chorób i gotowe recepty na preparaty do zasilania roślin. Jak i do czego wykorzystać pokrzywę, to popularny chwast, a ma w sobie ogromną moc. Wykorzystajmy ją, naprawdę warto!

Wartościowy, pełen ciekawie przedstawionych informacji poradnik o tym jak stworzyć ogród, jak dbać o niego. Autor zachęca do tworzenia własny zielonych przestrzeni, są one idealną odskocznią od trudnej rzeczywistości. Dają wiele radości i przyjemności. Poradnik zawiera liczne piękne, kolorowe zdjęcia, które dodatkowa wzbogacają całość.

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

W poradniku tym można znaleźć mnóstwo ciekawych trików jak uprawiać warzywa, kiedy przycinać drzewka, jak dbać o rośliny. Co więcej wszystko jest podzielone na miesiące, te z kolei na tygodnie, w których to opisane jest co należy w danym czasie zrobić, aby osiągnąć efekty.
Znajdziesz tutaj ciekawe informacje zarówno o roślinach, ale i warzywach i ziołach. Dowiesz się jak zrobić opryski, nie kupując za dużo sztucznej chemii. Są też przepisy, w których wykorzystasz zbiory z ogrodu.

Napiszę tak, ciekawa pozycja dla tych, którzy lubią w tym ogrodzie przebywać, pracować i coś osiągnąć. Ja mam nadzieję, że w przyszłym roku lepiej ogarnę niektóre sprawy w ogrodzie. A ten podział na miesiące i tygodni znacznie ułatwi mi pracę.

Polecam!

Wpływ Księżyca 2016. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Witold Czuksanow0
Okładka ksiązki - Wpływ Księżyca 2016. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Poradnik ogrodniczy z kalendarzem biodynamicznym na cały rok - dziesiąta edycja!   Na sezon 2016 proponuję przemyślenie pozornie błahej, ale jeśli...

Wpływ Księżyca 2017. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Witold Czuksanow0
Okładka ksiązki - Wpływ Księżyca 2017. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Proponuję, by rok 2017 był w ogrodach czasem zastanowienia się nad tym, jak smakuje i pachnie to wszystko, co w nich uprawiamy. Niekiedy nachodzą mnie...