Wprowadzenie do psychologii /w.7/

Jeżeli nie jesteś psychologiem, a interesujesz się psychologią, zwłaszcza zaś, jeśli zaczynasz studiować tę dziedzinę nauki, przeczytaj niniejszą książkę. Zapozna Cię ona ogólnie z całością tej dziedziny wiedzy, przedstawi Ci wszystkie najważniejsze zagadnienia, którymi zajmuje się współczesna psychologia i nauczy myślenia o psychice człowieka. Ułatwi Ci to następnie szczegółowe zgłębianie poszczególnych działów psychologii. Kolejne już wydanie cenionego podręcznika dla studentów rozpoczynających studia psychologiczne oraz dla osób zainteresowanych psychologią.Książka:- zapoznaje ogólnie z całością tej dziedziny wiedzy: począwszy od jej początków aż do współczesnych kierunków;- przedstawia najważniejsze i sporne zagadnienia, którymi zajmuje się współczesna psychologia (redukcjonizm, wolna wola i determinizm, dziedziczność czy środowisko), problemy etyczne w badaniach psychologicznych oraz kontrowersyjne zastosowania badań psychologicznych w reklamie, propagandzie i w sztukach wojennych;- uczy myślenia o psychice człowieka poprzez patrzenie na jego problemy z różnorakich perspektyw.Autorzy, troje brytyjskich psychologów, wykorzystali przy pisaniu tego podręcznika swoje wieloletnie doświadczenie w nauczaniu psychologii.

Informacje dodatkowe o Wprowadzenie do psychologii /w.7/:

Wydawnictwo: PWN