Wrobiony w dożywocie

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-10-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788380626232
Liczba stron: 288

Ocena: 6 (1 głosów)

Trudno uwierzyć, że ta historia zdarzyła się naprawdę.

To nie tylko historia człowieka niesłusznie skazanego na dożywocie. To historia zbrodni sądowej dokonanej w majestacie prawa. To historia złamanego życia. Niejednego. Historia, która mogłaby się przydarzyć każdemu z nas.

W 1999 roku od kul zginęli dwaj mężczyźni związani z półświatkiem. Na dożywocie za mafijną egzekucję skazany został Arkadiusz Kraska. Wyrok był wypadkową przestępstw popełnionych w śledztwie przez policjantów, niechlujstwa prokuratora i rutyny sędziego, przekonanego o własnej nieomylności.

Po kilkunastu latach spędzonych za kratami Arkadiusz Kraska otrzymał szansę na sprawiedliwość. Dały mu ją dwie kobiety - dziennikarka śledcza oraz prokurator. W 2016 roku w serialu Kobiety i mafia, realizowanym przez Ewę Ornacką, prokurator Barbara Zapaśnik powiedziała: ,,W moim przekonaniu, wbrew zapadłym wyrokom, Arkadiusz Kraska nie jest sprawcą tego zabójstwa". Słowa te wywołały lawinę zdarzeń. Ewa Ornacka rozpoczęła dziennikarskie dochodzenie, a prokurator Zapaśnik poprowadziła nowe śledztwo. To, co odkryły, okazało się szokujące.

Tagi: bóg

Kup książkę Wrobiony w dożywocie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wrobiony w dożywocie

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2022-05-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wrobiony w Dożywocie: Życie Pana Arkadiusza bardzo zaskoczyło przeszło jego wszelkie wyobrażenia .Miał plany ,marzenia Kobiete i dziecko ,mlody Mężczyzna miał przed soba przyszłośc a wszystko runęlo zawalil sie cały jego świat i toczyc sie miał w zakładzie karnym . Wyrok za cos czego nie zrobił byl katastrofą ,wisiał nad nim jak klatwa tego że nigdy nie wyjdzie ,oczywiscie był niczym innym jak pomyłka i błedem wymiaru sprawiedliwosci .Mafia jest bezwzgledna ,rządzi sie swomi prawami i wszystko wskazuje na to iz policja ,prokuratura, rowniez do niej należą .Pozbawienie Pana Arka wolnosci było zemsta czy mozna to tak tłumaczyc?  .Ukrywanie dowodow swiadczacych o jego niewinnosci ,za straszanie swiadków ,fałszywe zeznania ,smierć świadków w niejasnych okolicznosciach aby prawda nie wyszła na jaw to  nic innego  jak nieczyste uklady .Ksiazka Meżczyzny kolejnej ofiary systemu porusza ,budzi niedowierzanie ale także daje do myslenia ile jezcze takich pomyłek może byc i co zrobic aby do kolejnych nie doszło . Bardzo polecam niezwykła i inna opowieśc o nieutraconej nadziejii o uwolnieneniu sie z piekła jakim bylo nie tylko wiezienie ale rownież piętno i miano mordercy swojego pzyjaciela .

Link do opinii
Inne książki autora
Skazane na potępienie. Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet
Ewa Ornacka0
Okładka ksiązki - Skazane na potępienie. Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet

Świat kobiet po tamtej stronie krat nie jest taki, jak go sobie dotąd wyobrażaliśmy. Zakład Karny nr 1 dla Kobiet w Grudziądzu jest jak Alcatraz. Jego...

Kombinat zbrodni. Grupa mokotowska
Ewa Ornacka0
Okładka ksiązki - Kombinat zbrodni. Grupa mokotowska

Władcy Mokotowa. Historia najbardziej brutalnej grupy przestępczej w Polsce!  Polska mafia ma na swoim koncie wiele krwawych porachunków,...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy