Wśród sosnowych drzew

Koniec lat trzydziestych.

W małym miasteczku w Pensylwanii znika dziewczyna. Nikt się nią nie przejmuje, śledztwo szybko zostaje porzucone i wydaje się, że wszyscy zapomnieli o młodej Flynt… Wszyscy oprócz jej młodszej siostrzyczki. Zrozpaczona Pearl Flynt wynajmuje prywatnego detektywa, któremu zleca odnalezienie siostry.

To, co wygląda jak zwyczajne zaginięcie, szybko okazuje się czymś znacznie gorszym. Wśród sosnowych drzew czai się zło.

Informacje dodatkowe o Wśród sosnowych drzew:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2023-03-01

Kup książkę Wśród sosnowych drzew

Wśród sosnowych drzew - opinie o książce

Avatar użytkownika - zlosnica_czyta
zlosnica_czyta
Przeczytane:2023-03-26,

Przenosimy się na koniec lat trzydziestych, a konkretniej do małego miasteczka w Pensylwanii. To właśnie tam znika młoda kobieta - Patty Flynt. Niestety... poza jej młodszą siostrą nikt się nią nie przejmuje, szybko o niej zapominając. Zrozpaczona Pearl Flynt postanawia skorzystać z usług prywatnego detektywa - Harveya Sullivana. W rozwiązaniu zagadki zniknięcia młodej Flynt pomaga mu dziennikarz Joe Bell.
To, co wyglądało na zwykle zaginięcie, bardzo szybko okazuje się być zdecydowanie czymś zupełnie innym. Czymś znacznie gorszym. Wśród sosnowych drzew czai się zło.

Już na samym początku powieści wita nas obraz, który nadaje rytm całej książce. Ta scena dała mi swoistą pewność, że będę świadkiem - a nawet uczestnikiem - mniej przyjemnych i niezwykłych wydarzeń. Zdecydowanie nic nie jest takie na jakie się na początku wydaje.
Kiedy w toku śledztwa dociera do bohaterów, że to nie jest pojedyncze zniknięcie - rozpoczęła się walka. Walka z czasem, z ludźmi, z uprzedzeniami oraz walka... z tajemniczą postacią. Sama nadal się zastanawiam co to było.

Cała historia trzyma w mocnym napięciu. Sekta, siły nadprzyrodzone, tajemnice i mrok. To wszystko sprawia, że ciężko oderwać się na chwilkę. Czułam, że jeśli nie dowiem się rozwiązania tej zagadki - nie zasnę. 'Wśród sosnowych drzew ' to powieść pełna emocji, zwrotów akcji i nieprawdopodobnego zakończenia. To, co sądziłam od pierwszej strony, okazało się czymś innym, zaskakującym.

Powieść emanuje mrokiem, tajemnicą oraz adrenaliną. Nie raz czułam gęsią skórkę na rękach.
Pomysł na fabułę nieszablonowy ale trafiony idealnie. Bardzo dobrze zbudowane kreacje bohaterów. Historia lekko mrożąca krew w żyłach. Według mnie Autor perfekcyjnie oddał klimat tej historii. Jego styl pisania dodatkowo utrudniał odłożenie książki na bok. Zdecydowanie zostałam jego fanką.

Wam osobiście mocno polecam - możecie być pewni, że nie zabraknie emocji.

Zlosnica_czyta

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2023-05-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

1. Usiądźcie wygodnie.

2. Weźcie w rękę książkę z upiornym domkiem na okładce.

3. Pozwólcie przenieść się w czasie do lat 20. w Pensylwanii.

Po świetnym (mocnym) prologu dowiadujemy się, że zaginęła młoda dziewczyna. Jej poszukiwania nie dały oczekiwanego efektu, więc jej młodsza siostra bierze sprawy w swoje ręce.

Całkiem sama odnajduje prywatnego detektywa, któremu zleca poszukiwanie ukochanej siostry.

Choć początkowo ta współpraca nie jest tym, czego spodziewał się detektyw, to niesamowity urok dziewczynki sprawia, że przyjmuję sprawę.

Kiedy zaczyna grzebać w wydarzeniach, okazuje się, że Flynt nie była jedyną zaginioną.

W miasteczku czyha zło, które nie będzie tak łatwo opanować.

Czy detektywowi uda się rozwikłać sprawę i wyjść z tego cało?

???????????

Już prolog mnie kupił.

Bardzo lubię mocne wstępy, które zapowiadają, czego będę mogła się spodziewać.

Nie zawiodłam się.

W powieści Autor porusza temat kultu, któremu z pewnością będę musiała się bliżej przyjrzeć.

Czy taki istnieje?

Sprawdzę!

Wracając do powieści, chciałabym zauważyć, że Autor świetnie przygotował się do napisania książki.

Widać, że plan został szczegółowo rozpracowany, a każdy element odpowiednio zakończony.

Podczas lektury czytelnik jest zaaprobowany czytaniem do granic, a ciekawość rośnie z każdą kolejną stroną.

Możemy wspomnieć również o tajemniczości, jaką wprowadzają wydarzenia. Stopniowanie informacji dodatkowo podsyca apetyt.

Bohaterowie zostali wykreowani w bardzo przejrzysty sposób, adekwatny do opisywanych czasów.

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-04-01, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

RECENZJA?

Cześć Wszystkim.

Lubicie chodzić po lesie? A zastanawialiście/ zastanawiałyście  się co może się kryć wśród pięknej przyrody?

Przekonałam się o tym czytając książkę ,,Wśród sosnowych drzew" autorstwa Radosław Budkiewicz, wydawnictwa Dlaczemu.

Pewnego dnia znika dziewczyna. Zrozpaczona siostra wynajmuje prywatnego detektywa. W trakcie śledztwa szybko okazuje się, że nie jest to zwykle zaginięcie.

Na co trafi detektyw? Co czai się miedzy sosnowymi drzewami?

Czytając otrzymałam mocny thriller, który od samego początku trzyma czytelnika w napięciu. Bardzo ciekawa i dobrze poprowadzona fabuła, pełna tajemnic. Wraz z bohaterami powoli rozwiązywałam zagadkę tajemniczych zaginięć, postaci czającej  się w sosnowym lesie.

W powieści występuje wiele postaci, co powodowało, że musiałam się dość mocno skupić i skoncentrować, aby nie zgubić się w wydarzeniach.

Jeśli lubisz historię, która trzyma w napięciu, dostarcza wielu emocji, a do tego jest pełna tajemnic to właśnie książka ,,Wśród sosnowych drzew" jest dla Ciebie.

Ocean krwi
Radosław Budkiewicz0
Okładka ksiązki - Ocean krwi

Trupy, wojna, tajemnice, a do tego taki ładunek emocji, że czytelnik dostaje szału. Porywająca, zaskakująca historia, która wspaniale szarga nerwy! Druga...