Wstańcie, chodźmy!

Książka jest refleksją o posłudze biskupiej opartej na wydarzeniach, jakie miały miejsce w życiu biskupa Karola Wojtyły, począwszy od 1958 r. Nie brak w niej także odniesień do czasów po 1978 roku, w których Ojciec Święty nawiązuje do swojej posługi apostolskiej. Niepowtarzalna atmosfera papieskich opowiadań sprawia, że książka staje się bliska nie tylko sercom krakowian, ale i wszystkich Polaków.

Informacje dodatkowe o Wstańcie, chodźmy!:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Św. Stanisława BM
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 83-88971-86-7
Język oryginału: Polski

Kup książkę Wstańcie, chodźmy!

Ostatecznie miłość jest spoiwem wszystkiego: w sposób substancjalny jednoczy Osoby Boskie i jednoczy także, choć na inny sposób, ludzkie osoby i ich różnorodne powołania. Powierzyliśmy nasze życie Chrystusowi, który pierwszy nas umiłował i jako dobry Pasterz poświęcił swoje życie dla nas. Apostołowie Chrystusa usłyszeli te słowa i odnieśli je do siebie jako osobiste wezwanie. Podobnie i my, ich zastępcy, pasterze Kościoła Chrystusowego, nie możemy nie odczuwać potrzeby zaangażowania, byśmy jako pierwsi  odpowiadali na tę miłość, w wierności, w wypełnianiu przykazań i w codziennym oddawaniu życia dla przyjaciół naszego Pana.

Słysząc słowa Ks. Prymasa zwiastujące mi decyzję Stolicy Apostolskiej, powiedziałem: "Eminencjo, ja jestem za młody, mam dopiero 38 lat".

Ale prymas na to: "To jest taka słabość, z której się szybko leczymy. Proszę się nie sprzeciwiać woli Ojca Świętego".

Wstańcie, chodźmy! - opinie o książce

Fakt, spodziewałam się trochę czego innego. Nie byłam przygotowana na refleksję papieża nad jego własnym kapłaństwem, a konkretnie okresem jego bycia biskupem. "Wstańcie, chodźmy!" to dogłębne przyjrzenie się symbolom towarzyszącym obrzędom sakry biskupiej, tłu historycznemu posługi wtedy jeszcze Karola Wojtyły, oraz osobom, które towarzyszyły mu podczas tych wydarzeń. Na szczęście idzie też tutaj znaleźć trochę wtrętów na temat powołania i misji apostolskiej, więc bardzo nie narzekam. Jakby nie patrzeć, książka niesie w sobie przesłanie - musi tylko trafić w odpowiedni moment i na właściwą osobę.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;