Wszystkie nasze tajemnice

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-09-04
Tytuł oryginału: Ex-wife

Nigdy nie ufaj mężczyźnie, który zdradził żonę.

Jeśli podobała ci się Dziewczyna z pociągu, to na pewno zakochasz się w tej książce.

Natasha niedawno wyszła za mąż. Ma wspaniały dom, kochającego męża i śliczną córeczkę Emily. Żyliby długo i szczęśliwie, gdyby nie Jen, była żona jej męża, która nie chce zostawić ich w spokoju...

Pewnego dnia po powrocie do domu Natasha odkrywa, że jej mąż i córka zniknęli bez śladu. Zrozpaczona zrobi wszystko, aby odzyskać Emily. Jest gotowa nawet przystać na propozycję pomocy ze strony Jen. Czy jednak może jej zaufać? I czy obie tak naprawdę znają mężczyznę, za którego wyszły?

Kup książkę Wszystkie nasze tajemnice

Opinie o książce - Wszystkie nasze tajemnice

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

Thrillery psychologiczne od jakiegoś czasu dostarczają mi różnych przemyśleń dotyczących zachowania (a raczej: powodów, dlaczego tak się dzieje) bohaterów. Na to samo liczyłam, sięgając po tę pozycję. Jak więc w moich oczach wypadła powieść Jess Ryder?

Nicky i Emily mają historię jak z filmu. Wpadli na siebie przez przypadek, a to doprowadziło ich przed ołtarz. Ich życie jest jak z bajki: on przystojny i bogaty. Ona: piękna i mądra. Jednak cierniem w ich związku wciąż jest była żona Nicka. Nie daje o sobie zapomnieć. Można powiedzieć, że czeka na jakiś błąd ze strony Emily. Pewnego dnia mężczyzna znika wraz z córeczką jego i Emily. Czy kobieta będzie w stanie ich odnaleźć? Czy też będzie mogła zaufać byłej żonie Nicka?

Główną bohaterką jest właśnie Emily. Kobieta jest całkiem sympatyczna, ale nie podobało mi się jej całkowite uzależnienie od męża. Kurcze, to nie była kolejna trzpiotka, której zależy na pieniądzach, ale nie potrafiła podjąć większych decyzji bez pozwolenia Nicka. Nie przepadam za takim zachowaniem, więc niestety nie podobało mi się to tutaj.

Skoro już o nim mowa. Moim zdaniem autorka podczas kreacji tego bohatera za bardzo poszła w utarty już schemat. Przystojny i bogaty mężczyzna, który okazuje się dość psychiczny i niebezpieczny. Jeśli miałabym ocenić to, nie patrząc na schematyczność, to za wykreowanie tej postaci postawiłabym autorce solidną czwórkę z plusem.

Nie można zapomnieć o Jennifer, która skutecznie kręci i miesza w życiu tej dwójki. Mimo tego, że była ona jawnie przedstawiana jako negatywna postać, to gdzieś tam udało jej się wzbudzić moją sympatię. W czasie lektury moje uczucia co do niej bardzo się wahały, ale w ostateczności nie mam nic do tej bohaterki.

No tak. Po tej pozycji spodziewałam się czegoś cholernie wciągającego i zwyczajnie bardzo dobrego. Jednak dostałam dość poprawną historię, zawierającą w sobie wszystko to, co powinien mieć thriller. Jednak czy było to coś odkrywczego? Niestety nie, a na to liczyłam.

Podoba mi się styl pisania i umiejętność kreowania fabuły Jess Ryder. Czuć, że autorka miała już do czynienia ze słowem pisanym, a to jak najbardziej jest na plus. Potrafi również tworzyć zaskakujące zwroty akcji, a jeden z nich sprawił, że naprawdę nie potrafiłam dojść do siebie. Choć brzmi to komicznie, to tak było.

Mimo tego, że chwalę tę pozycję, to jednak Wszystkie nasze tajemnice mnie w pewnym stopniu rozczarowały. Jak pisałam wyżej, liczyłam na coś choć trochę bardziej świeżego, a dostałam kolejny thriller psychologiczny, który momentami mnie nudził. Chwała za te kilka plot-twistów, bo bez nich książka ta spadłaby w moim rankingu. Czy sięgnę po kolejne powieści autorki? Raczej tak. Przeważnie daję drugie szanse autorom i tym razem nie zamierzam postąpić inaczej.

Jeśli szukacie naprawdę zaskakującego thrillera, to... szukajcie dalej. Jednak jeżeli nie oczekujecie wielkich wybuchów, a chcecie choć trochę poczuć napięcie, to jak najbardziej Wszystkie nasze tajemnice trafią w Wasze gusta.

Wszystkie nasze tajemnice...

Po przeczytaniu "Wszystkie moje kłamstwa" i "Zmyślenie" myślałam że znam pióra Jess Ryder i jej talent do manipulacji czytelnikiem. W kolejnej jej książce, ponownie dałam sobie zamydlić oczy...

Natasha ma bogatego, dużo starszego od siebie męża Nicka i ukochaną córeczkę Emily.
Wiedzie beztroskie życie, nie musi pracować, opiekuje się swoją córeczką. Jednak w jej pięknym obrazku jest mała rysa, to była żona Jennifer zawsze w pobliżu, zawsze w potrzebie. Nigdy nie zostawi ich w spokoju.
Pewnego dnia Nick i Emily znikają bez śladu, to dzień kiedy piękne życie Natashy się skończy. Co się z nimi stało? Czy jest w stanie zaufać byłej żonie swojego męża, i przyjąć jej pomoc w wyjaśnieniu powodu zniknięcia jej rodziny?

Doskonały Thriller psychologiczny, gdzie postacie są wyraziste, prawdziwe i posiadają wiele barw. Historia skomplikowana, mocna, pełna zwrotów akcji.
Kolejna książka Jess Ryder w której już byłam pewna że wiem co się wydarzy i nagle moje myślenie okazuje się błędne.
Jess Ryder jedna z najlepszych pisarek tej kategorii literackiej, gdzie rzecz oczywista taką nie jest.

Polecam książka warta uwagi.

Zmyślenie
Jess Ryder0
Okładka ksiązki - Zmyślenie

Wydaje się to niemożliwe, ale kolejna książka Jess Ryder wkręca jeszcze bardziej niż "Wszystkie nasze tajemnice" Związki to nie jest prosta sprawa...

Wszystkie moje kłamstwa
Jess Ryder0
Okładka ksiązki - Wszystkie moje kłamstwa

Po hipnotyzującym Wszystkie nasze tajemnice i wkręcającym Zmyśleniu Jess Ryder wraca z kolejnym fenomenalnym thrillerem! Jej historie uzależniają jak narkotyk...

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht