Wszystko albo nic

Młodość. Miłość. Tajemnica

Natalie ma bogatego ojca, przyjaciółkę Gen, która poszłaby za nią w ogień, i krąg znajomych, z którymi spędza czas na zabawie, plotkach i wygłupach. Na pozór: nastolatka jakich wiele. Co prawda niedawno rozstała się ze swoim chłopakiem Aaronem, ale na horyzoncie pojawił się właśnie tajemniczy brunet Blaise. Natalie jeszcze nie wie, czy Blaise bardziej ją irytuje, czy fascynuje... Bo intryguje na pewno. Wydaje się, że dziewczyna przeżyje wkrótce płomienny romans. Jednak życiowe ścieżki nie zawsze biegną prosto, a powierzchowne sądy nie w każdym przypadku okazują się trafne...
Każdy z głównych bohaterów powieści M.S. More skrywa jakieś sekrety, czasem bolesne. Nie pozostaną one bez wpływu na dokonywane przez nich wybory. To nie bajka, to życie — więc o happy end nie będzie łatwo!
Czy uczucie dwojga młodych ludzi zdoła rozkwitnąć w cieniu mrocznej przeszłości? Czy ma szanse przetrwać?

Informacje dodatkowe o Wszystko albo nic:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-01-29
ISBN: 978-83-283-5858-4
Język oryginału: Polski

Kup książkę Wszystko albo nic

Wszystko albo nic - opinie o książce

Natalie i Blaise poznają się nietypowo, a mianowicie w kuchni przyjaciół, gdzie dziewczyna wylewa na niego ciasto gofrowe, a następnie ucieka. Czy ta dwójka po takim początku może się przyjaźnić? Czy może zaryzykują i posuną się o krok dalej?

Natalie to dziewczyna, która można powiedzieć, że ma wszystko. Ma najlepszą przyjaciółkę oraz znajomych, z którymi czuje się świetnie. Jednak nie może tego powiedzieć o swojej rodzinie, ponieważ odkąd jej ojciec się ożenił to macocha nie daje jej spokoju, gdyż chce się jej pozbyć z domu. Można rzec, że bohaterka trafiła do swojej wersji 'Kopciuszka'.

Blaise to chłopak, który nie ma łatwo. Jego życie to ciągła walka o wszystko, ponieważ jego reputacja zależy od tego, co wydarzyło się w przeszłości, która niestety nie jest idealna.

Choć tych dwoje wiele różni to widać przyciąganie, któremu czasami nie potrafią się oprzeć, ale walczą z nim, bo wiedzą, że nie byłoby to właściwe, szczególnie wtedy, gdy światło ujrzą tajemnice z przeszłości, o których żadne z nich nie miało pojęcia.

Wydarzenia, które poznajemy czytając powyższą powieść pokazują nam, że nawet idealne życie może w jednej chwili się rozpada. Widać to najbardziej w losach bohaterki, ponieważ traci ona najwięcej. Ojciec, którego uważała za idealnego człowieka, z czasem staje się dla niej okropny, ponieważ przez intrygi macochy, mężczyzna traci zaufanie do swojej córki, która przez to bardzo cierpi, a szczególnie wtedy,gdy wyrzuca ją z domu. Przez tą sytuacje dziewczyna traci nadzieje na to, że zazna szczęście, a przede wszystkim rozpada się jej psychika, gdyż czuje się odrzucona przez najważniejszą osobę w jej życiu. Dlatego też wiemy, dlaczego dziewczyna podejmuje taką a nie inną decyzję względem chłopaka, którego kocha, ponieważ czuje, że nie będzie mogła mu dać szczęście, którego On potrzebuje w swoim życiu. Bohaterka robi też to, dlatego, że nie znając swojej przeszłości nie może ruszyć na przód. Chłopak jednak się nie poddaje i walczy, bo wie, że bez niej znów będzie zagubionym chłopakiem z przeszłości.

Według mnie jest to piękna historia o miłości, która rodzi się powoli, a przede wszystkim stąpa po cienkiej linie uczuć, po której stąpają nasi bohaterowie, gdyż jest to spowodowane brakiem rodzicielskiej miłości. Z każdą przeczytaną stroną czujemy, że nie będzie to opowieść ani ze szczęśliwym ani ze smutnym zakończeniem, ponieważ emocjonalny rollercoaster pozostawia w nas tytułowe 'nic'.

Jedynym minusem jest to, że okładka pokazuje nam, że będzie to gorący, wręcz erotyczny romans, którego niestety tutaj nie dostajemy, przez co czytelnik może czuć się zawiedziony, ale jak dla mnie było to fajne posunięcie.

Podsumowując książkę czyta się szybko, przez co chce się więcej, dlatego miejmy nadzieje, że autorka ma w planach kontynuacje losów Natalie i Blaise'a.

Moja ocena: 9/10