Wybacz, ale bêdê ci mówi³a skarbie

Ocena: 4.58 (19 g³osów)

Alex, g³ówny bohater powie¶ci, zbli¿aj±cy siê do czterdziestki zdolny art. director, w jednej z czo³owych rzymskich agencji reklamowych lubi siê otaczaæ efekciarskimi atrybutami cz³owieka sukcesu - mieszka w lofcie zaprojektowanym przez architekta wnêtrz, je¼dzi najnowszym mercedesem. L¶ni±ca fasada skrywa jednak pustkê emocjonaln± i samotno¶æ, po rozstaniu z partnerk±, której odej¶cie wprawi³o Alexa w g³êbokie os³upienie. ¯ycie mê¿czyzny zmienia w okamgnieniu niegro¼ny wypadek samochodowy, w trakcie którego poznaje Niki, ¶liczn± licealistkê i bez pamiêci siê w niej zakochuje.

Informacje dodatkowe o Wybacz, ale bêdê ci mówi³a skarbie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2013-03-27
Tytu³ orygina³u: Scusa ma ti chiamo amore
Jêzyk orygina³u: hiszpañski
T³umaczenie: Anna Niewêg³owska
Ilustracje:Wojciech Wawoczny

wiêcej

Kup ksi±¿kê Wybacz, ale bêdê ci mówi³a skarbie

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Wybacz, ale bêdê ci mówi³a skarbie - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - _ixzca_
_ixzca_
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 6, Przeczyta³em, 12 ksi±¿ek 2016, Mam,
Co mogê powiedzieæ? KOCHAM T¡ KSI¡¯KÊ! Jest nie do opisania! Polecam wszystkim którzy choæ trochê lubi± czytaæ o ¿yciu, o nieprzewidzianych wypadkach, o mi³o¶ci miedzy starszym o 20 lat mê¿czy¼nie i 17 letniej dziewczynie.
Avatar u¿ytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 5, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki - 2014,
Ksi±¿ka opowiada o mi³o¶ci doros³ego, 37-letniego Alexa Belli z 17-letni± licealistk± Niki Cavalli. Alex pracuje w agencji reklamowej i zajmuje odpowiedzialne stanowisko w firmie. Niki za¶ to dziewczyna piêkna, zabawna, inteligentna, dowcipna i weso³a. Bohaterowie spotkali siê przypadkiem, zderzaj±c siê pojazdami na ulicy. Od tej pory szalona i weso³a nastolatka przewraca do góry nogami ¿ycie spokojnego pozornie doros³ego mê¿czyzny. "Mo¿esz uciec przed szumem rzeki i li¶ci na wietrze, ale prawdziwy ha³as jest w tobie." Czy zwi±zek z ró¿nic± dwudziestu lat mo¿e byæ szczê¶liwy? "Marzenia nic nie kosztuj± i nikt nie mo¿e ciê ich pozbawiæ." W ksi±¿ce autor porusza problemy mi³o¶ci na wielu p³aszczyznach. Stara siê odpowiedzieæ na trudne pytania i zagadnienia, takie jak, ró¿nica wieku, stabilizacja i bezpieczeñstwo, rozwody, zdrady czy podejrzenia. W ksi±¿ce, która jest przede wszystkim o mi³o¶ci nie zabrak³o równie¿ przyja¼ni. Bardzo j± ceni³a zarówno Niki jak i Alex. Gdy kto¶ próbowa³ pok³óciæ j± z jej przyjació³kami Niki mówi: "Szczyciæ siê mo¿na tym, ¿e pozyska³o siê przyjaciela, bo trzeba sobie zaskarbiæ jego sympatiê, szacunek, to wymaga wysi³ku, lojalno¶ci, by byæ kochanym... a to znacznie trudniejsze, trzeba siê postaraæ." Plusem powie¶ci s± barwne i chwilami zabawne dialogi. Jêzyk i styl jakim pos³uguje siê autor jest bardzo oryginalny. Przeplatany wieloma cytatami, z filmów, ksi±¿ek, filozofii czy piosenek.
Avatar u¿ytkownika - Baskag7
Baskag7
Przeczytane:2016-01-03, Ocena: 4, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2016,
Ksi±¿ka porusza kwestie mi³o¶ci dwojga ludzi, dla których wiek nie ma znaczenia licz± siê tylko ich uczucia. Zwa¿ywszy na ró¿nicê wieku g³ównych bohaterów nie jest to prosta relacja gdy¿ znajduj± siê na ró¿nych etapach ¿ycia, ale potrafi± wspólnie uczyæ siê od siebie. Niki uczy siê odpowiedzialno¶ci a Alex tego, ¿e czasem trzeba wrzuciæ na luz i daæ siê ponie¶ szaleñstwu co mo¿e przynie¶æ korzy¶ci w wykonywanej przez niego pracy. Ciekawe i wci±gaj±ce s± równie¿ w±tki poboczne opowiadaj±ce historie przyjació³ g³ównych bohaterów. Ksi±¿ka jest napisana z humorem dlatego czyta siê j± szybko i z przyjemno¶ci±.
Avatar u¿ytkownika - Mikobelle
Mikobelle
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 5, Przeczyta³am, Mam,
Przyjemna i lekka, jak inne ksi±¿ki pana Mocci
Avatar u¿ytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-08-01, Ocena: 5, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2013, Mam,
Nie bêdê ukrywaæ, ¿e do przeczytania tej ksi±¿ki zachêci³ mnie film o tym samym tytule, jednak jak zwykle ksi±¿ka okaza³a siê du¿o lepsza i przeros³a moje oczekiwania. 600 stron ksi±¿ki w nieca³e dwa dni... Chyba nie ma lepszej zachêty do przeczytania
Siedemnastoletnia Niki prowadzi ¿ycie takie jak wielu jej w³oskich rówie¶ników. Imprezuje, robi szalone rzeczy, ale te¿ siê uczy, poniewa¿ w tym roku zdaje maturê. Niespodziewanie poznaje prawie czterdziestoletniego Alexa. Czy co¶ siê miêdzy nimi zacznie dziaæ? Jak na m³odzie¿ówkê to jest to bardzo dobra ksi±¿ka. Zwariowane przygody Niki i jej przyjació³ek wci±gnê³y mnie do tego stopnia, ¿e nie mog³am robiæ nic innego tylko czytaæ. Te sze¶æset stron po prostu po³knê³am. To piêkna lektura, która pokazuje, ¿e prawdziwa mi³o¶æ nie zna granic i jest wieczna. Przyznam, ¿e sama nie wiem co my¶leæ o zwi±zku z dwudziestoletni± ró¿nic±. Sama historia pod koniec jest do¶æ nieprzewidywalna, ale jednocze¶nie nierealna. Zw³aszcza chodzi tu o pocz±tki znajomo¶ci Niki i Alexa. Bohaterowie s± ¶rednio wykreowani. G³ówna bohaterka jest infantylna i naiwna. O ile czasem to mi nie przeszkadza, tutaj denerwowa³o. Alex nawet mi siê spodoba³. ¦ledzimy tu te¿ wiele innych w±tków, dlatego pozna³am te¿ najlepsze przyjació³ki Niki. Najbardziej polubi³am Dilettê, poniewa¿ chyba najbardziej siê z ni± uto¿sami³am. Tak jak ona te¿ czekam na tego jedynego. Ciekawe kiedy go znajdê. Wracam do tematu. Autor pisze prostym jêzykiem, literówek nie znalaz³am, czyta siê bardzo szybko. Podsumowuj±c, to lekka, prosta m³odzie¿ówka. Kilka razy siê przy niej wzruszy³am, ale ostatnio mam tak zawsze gdy czytam o mi³o¶ci. Opinia pojawi³a siê ju¿ na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Avatar u¿ytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2013-09-08, Ocena: 6, Przeczyta³am, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Ostatnio nie mog³am siê oderwaæ od twórczo¶ci Federico, wiêc siêgnê³am po przeczytaniu "Tylko Ciebie chcê" po "Wybacz, ale bêdê Ci mówi³a skarbie". To by³ strza³ w dziesi±tkê! Pocz±tkowo sceptycznie by³am nastawiona do czwórki przyjació³ek, ale z biegiem wydarzeñ przekona³am siê do nich, szczególnie do Niki, g³ównej bohaterki, która zderzy³a siê z Alexem... Po tym zdarzeniu nie mog³am oderwaæ siê od ksi±¿ki. Mi³o¶æ kwitn±ca po miêdzy dwojgiem osób, które dzieli³a spora ró¿nica wieku, zabawne sytuacje, jak i te bardzo romantyczne... By³ to dowód na to, ¿e uczucie nie zna granic wiekowych, je¶li siê kocha, to ¿adna ró¿nica nie przeszkadza. Udana kampania reklamowa bêd±ca owocem wspó³pracy wszystkich, szczególnie dwójki zakochanych... Potem powrót Eleny, kobiety z przesz³o¶ci Alexa... Cz³owiek czasami wybiera z³± drogê, ale dobrze, by w porê siê zreflektowaæ, tak, jak g³ówny bohater. No i szczê¶liwe zakoñczenie, które sk³ania mnie, by siêgn±æ po kolejn± czê¶æ przygód Niki, Fal, Alexa i jego znajomych, no i tych postaci, które mia³y swój udzia³ w w±tkach "pobocznych".
Avatar u¿ytkownika -

Przeczytane:2013-07-06, 26 ksi±¿ek 2013,
Wspania³e cytaty, zawarte w powie¶ci, mi³o¶æ a ró¿nica wieku... Jednak¿e sama ksi±¿ka by³a dla mnie nieco nudna, nie mog³am siê zmusiæ do jej czytania. Obejrza³am nawet film, który nie by³ wcale lepszy od ksi±¿ki. Wysoko, bo piêæ, dajê, poniewa¿ mimo wszystko Moccia jest bardzo dobrym pisarzem. Jego styl jest zupe³nie inny od tych, które jak dot±d widzia³am, a ksi±¿ka nie jest z³a, jedynie mnie nie przypad³a a¿ tak do gustu, bym mog³a j± pokochaæ.
Avatar u¿ytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-06-30, Ocena: 6, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2013,
Interesuj±ca historia, zabawna, ironiczna i inspiruj±ca :) Mo¿na nawet pozazdro¶ciæ Alexowi i Niki, ¿e miêdzy nimi to uczucie jest takie piêkne, nowe i ta spontaniczno¶æ. Polecam :)

Alex dobiega czterdziestki.Zero zycia prywatnego tylko imprezy ,iwenty i cale jego zycie podporzadkowane pracy .Gdy poznaje siedemnastoletnia Niki jego swiat sie zmienia i moze byla by to dobra podstawa ksiazki ale nie w wydaniu tego autora. Ksiazka nudna ,kiepska i monotonna. Mialam ja skonczyc po kilku stronach ale dobrnelam do konca i zaluje.Strata czasu .

Mêczy³am ksiazkê 4 dni - cie¿ko mi sie ja czyta³o.
Histroia doros³êgo me¿czyzny Alexa i zdecydowanie za m³odej dla niego Niki. On 38 ona 17/18lat. przepa¶æ wiekowa i doswaidczeniowa, ¿yciowa ale jednak znajduja wspólny temat.
Jesli lubicie ksia¿ki Moccia to i ta Was sie spodoba. Ale jesli tak jak ja mia³am pierwszy kontakt z jego ksia¿kami to mnie rozczarowa³a. Nie wiem, spodziewa³am ise czego¶ innego, Jest stanowczo za bardzo rozciagnieta fabu³a. mo¿na by³oby zrobic krótsza a tresciwsz± i jakos taka bardziej ¿waw±, bo jak dla mnie wia³o nud±.

Avatar u¿ytkownika - martyna071095
Inne ksi±¿ki autora
Tylko ty
Federico Moccia0
Ok³adka ksi±zki - Tylko ty

Ci±g dalszy przygód bohaterów ,,Chwili szczê¶cia" rozgrywa siê w Polsce, a dok³adnie w Warszawie, Krakowie i Morskim Oku. Nicco postanawia...

Jeste¶ moj± obsesj±
Federico Moccia0
Ok³adka ksi±zki - Jeste¶ moj± obsesj±

Spokojne i dostatnie ¿ycie Giovanniego - trzydziestoletniego pisarza - koñczy siê, gdy przez portal internetowy kontaktuje siê z nim Ona. Nie zna nawet...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa