Wybierz mnie!

Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Take a Chance on Me

Pełna humoru, wakacyjnego klimatu i miłości lektura, idealna dla miłośników Do wszystkich chłopców, których kochałam i Kissing Booth.

Gorące lato, grecka wyspa, słońce na niebie - dla Meg wakacje nie mogły zapowiadać się lepiej! No, może trochę. Dziewczyna chciałaby zapomnieć o swoim pierwszym pocałunku, który był po prostu masakryczny. Dlatego wyznacza sobie misję: doświadczyć latem perfekcyjnego, filmowego, przyprawiającego o szybsze bicie serca pocałunku! Kiedy w jej życiu pojawia się więc trzech bardzo różnych chłopaków, wydaje się, że uda jej się osiągnąć cel. Droga do niego będzie jednak najeżona milionem kompromitujących sytuacji...

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Wybierz mnie!

Opinie o książce - Wybierz mnie!

Avatar użytkownika - NataliaDrazek88
NataliaDrazek88

Czerwiec to miesiąc, który jest zapowiedzią lata, ciepła związanego z wakacjami i luzu. Dodajmy do tego historię o pierwszym pocałunku, magicznym momencie, o którym każda nastolatka marzy, by był idealny, tak podobny do tych filmowych i oczywiście z tym wybranym i idealnym chłopakiem. “Wybierz mnie” Beth Garrod jest idealną pozycją na lato, letnia przygoda głównej bohaterki była magiczna i na tyle ciekawa, że nie mogłam się od niej oderwać. Jeśli szukacie ciekawej, bardzo lekkiej, letniej historii to polecam wam właśnie tą książkę, która ma premierę 2 czerwca, więc idealnie na chwilę z książką na słońcu w hamaku czy leżaku.

Główną bohaterką, która walczy z klątwą pierwszego pocałunku, jest Meg, młoda dziewczyna, która uważa się za pechowca, któremu nie jest dane doświadczyć perfekcyjnego, magicznego pierwszego pocałunku. Pierwsze podejście do tak ważnej chwili w jej życiu skończyło się wizytą na pogotowiu, co gorsza to nie była jej przymusowa wizyta. Napędzana tym złym doświadczeniem, wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Anitą, obmyślają plan, w którym ma dojść do drugiego pierwszego pocałunku Meg. Wszystko składa się idealnie w całość w momencie, gdy ojciec naszej bohaterki oświadcza jej, że dwa tygodnie wakacji spędzą na przepięknej greckiej wyspie. W otoczeniu delfinów, widoków na piękną plaże i bardzo romantycznych zakątków, Meg zostaje tylko wybranie odpowiedniego kandydata do tego bardzo ważnego w jej życiu doświadczenia.

Mimo, że w mojej duszy szaleje narwana nastolatka, to nie tak często sięgam po książki z gatunku Young Adult, lecz jak już sięgnę to natrafiam na bardzo dobre pozycje, które odciągają mnie swoim humorem i lekkością od tych nudnych dni, w których tkwię. Humor, to jest to czego oczekuję od książek dla młodzieży, oczywiście nie tylko jego, lecz jest to ważny aspekt dla mnie. Książka “Wybierz mnie” jest przepełniona nim i dlatego tak bardzo mi się podobała, autorka zadbała nie tylko o zabawne sytuacje, lecz również o zabawne dialogi między bohaterami. Zatrzymując się przy bohaterach chciałabym opowiedzieć trochę o nich, może nie o samej Meg, która wydaje się tak bardzo podobna do wielu bohaterek innych książek, lecz to chłopcy zasługują na trochę więcej uwagi. Autorka postawiła przed Meg szeroki wachlarz nastoletnich obiektów westchnień. Od idola, amanta wprost z ekranu kina, po cichego i bardzo inteligentnego obcokrajowca, który odkrywa przed bohaterką wiele urokliwych zakątów greckiej wyspy. Oczywiście nie obyło by się bez jednego życzliwego chłopaka i tego, którego nie bierze w ogóle pod uwagę swoich całuśnych planów. Wszystkie aspekty książki tak bardzo ze sobą współgrają, że nie mogłam się od niej oderwać, książka jest do pochłonięcia w jedno popołudnie. Muszę przyznać, że autorka nie tylko zadbała o mój dobry humor, lecz potrafiła również mnie rozczulić i doprowadzić do kilku łez szczęścia, ponieważ w tle historii Meg zostaliśmy zaznajomieni z historią jej przyjaciółki, która nie miała ostatnio lekko w domu. Nie jest to lektura dla każdego, lecz myślę, że znajdzie swoje wierne grono, sama mam zamiar zabrać się latem za poprzednie dwie książki tej autorki.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-05-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czy pierwszy Wasz pocałunek był udany? Czy skończył się nie tak, jak to sobie wymarzyliście i chcieliście zaznać "drugiego pierwszego" pocałunku?
Meg właśnie miała ten problem. Moment pierwszego pocałunku nie skończył się najlepiej. Nawet trochę krwiście. Rówieśnicy naśmiewają się z niej na każdym kroku. Postanawia sobie, że w trakcie wakacji doświadczy idealnego pierwszego pocałunku. Dowiaduje się, że spędzi dwa tygodnie na greckiej wyspie Skotios. Poznaje tam przystojnych chłopaków i wszystko wskazuje na powodzenie jej misji. Jednak różne zdarzenia sprawią, że nie będzie to takie łatwe...
Mam problem z nazwą wyspy, ponieważ w książce jest nazwana jako "Skotios" i jeśli wpiszesz ją w google, to nie wyskoczy oczekiwany wynik. Ale "Skiathos" już tak. Mam nadzieję, że o tę wyspę chodziło, bo już się rozmarzyłam! Nie wiem czy to wina tłumaczenia, czy miała to nie być rzeczywista nazwa wyspy. Mnie zmyliło.
Książka skierowana do młodzieży i jak najbardziej się pod tym podpisuję. Znajdziemy w niej problemy nastoletniej natury, które oczywiście mają prawo bytu. Niespełniony pierwszy pocałunek, wyśmiewanie przez rówieśników, niespodziewane wakacje z dala od domu, nowi przyjaciele oraz dużo śmiesznych czy kompromitujących wydarzeń. Podobał mi się wakacyjny klimat na wyspie, który autorka tu przedstawiła. Sama zamarzyłam się tam znaleźć. Teraz, zaraz.
Tata Meg według mnie był bardzo zabawny, ponieważ ma hopla na punkcie BHP. Nawet banan do pływania może być śmiertelnie groźny. A szkolenie pierwszej pomocy?
Totalnie mnie rozbawiło.
Przyjemna historia, miejscami zabawna, może czasami irytować, ale to już sprawa indywidualna. Każdy czytelnik odbierze ją po swojemu. Spędziłam z nią mile czas odrywając się od innych gatunków. Młodzieży i czytelnikom lekkich, przyjemnych historii jak najbardziej polecam.

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-07-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

Typowe młodzieżówki kojarzą mi się z wakacjami, problemami odpowiednimi dla wieku, uroczą infantylnością (to te dobre) i możliwością totalnego odstresowania się. I taką książką okazała się powieść Wybierz mnie!

Jest to historia nastoletniej Meg, której przydarza się dosłownie wszystko. Książka to zlepek uroczych obrazków, wakacyjnych przygód, omyłek i żenujących (dla bohaterki) sytuacji. Przywileje nastoletniego wieku! A to wszystko opisane w całkiem fajnym stylu, przyzwoitym językiem. Nie jest to powieść górnych lotów - wiadomo, ale czyta się ją bez zakłopotania i musu przewracania oczami. A to już nie jest takie oczywiste. Bardzo sympatyczna, niewymagająca, w letnim klimacie - idealna na żar lejący się z nieba.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-06-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Znacie tą sytuację, kiedy zdajecie sobie sprawę, że ktoś siedzi tak blisko, a przerwy w rozmowie stały się tak długie, że pocałunek jest nieunikniony?(...) Uchyliłam lewą powiekę. Uff. Sean wciąż miał zamknięte oczy, że nie mógł zobaczyć, jak podglądam go w totalnej panice spod przymrużonych powiek".

Ja po prostu musiałam wam przedstawić ten urywek z książki. Wciąż nie wierzę, że mogła powstać tak wspaniała książka dla młodzieży. Jest w niej tyle humoru, co włosów na nogach, a tych przypałowych sytuacji, ile zębów w szczęce:-) Przyrównałam je tak dlatego, gdyż z pewnością każdego z was rozśmieszy w książce coś innego. Mamy swoje gusta i guściki, a ta seria jest zniewalająco rozbrajająca. Bohaterka chyba nigdy nie zapomni tego pierwszego pocałunku. Ja na jej miejscu chciałabym zapaść się pod ziemię. Albo najlepiej gdyby mnie teleportowali do innego wymiaru;-) No więc by zatrzeć ten pierwszy niewypał, dziewczyna wpada na pomysł, by zdobyć inny pierwszy pocałunek, bo o tym zdecydowanie nie chce pamiętać. No i kiedy wreszcie na jej drodze pojawiają się trzy smaczne ciasteczka, musi zdecydować, komu pierwszemu odda swoje usta. No bo za drugim razem, to już musi być idealnie, prawda?

,, Jednym kliknięciem mógł opowiedzieć fanom, jaka ze mnie pocaunkatastrofa".

Chciałam jeszcze dodać, że czytając tą książkę nauczycie się zupełnie nowych słów. Bohaterka potrafi wymyślać ich całe mnóstwo i są idealnie dobrane do sytuacji w których się znajduje. Ja czytałam ją jednym ciągiem, robiąc przerwy na śmiech i siłę natury:-) Nie było tu momentu, który by mnie nudził. Wciąż coś się działo. Dodam jeszcze, że bohaterka ma wspaniałą przyjaciółkę, która ją pociesza i jest niesamowitą powierniczką. Obie stanowią wspaniały duet, którego nie można podrobić. Odczujecie, jakbyście przy każdej sytuacji byli obecni. Czułam to samo i w tych samych momentach, co postacie z książki. Bawiłam się przy niej przednio, dlatego serdecznie ją polecam. Dzisiaj jest dzień jej premiery, więc pędźcie po swój egzemplarz:-)

Super przypał
Beth Garrod0
Okładka ksiązki - Super przypał

Ja, Bella Fisher, wylosowałam bilet w jedną stronę do Krainy Wiecznego Przegrywu. 1.Kiedyś przykleiłam się językiem do pudełka lodów w supermarkecie...

Jeszcze większy przypał
Beth Garrod0
Okładka ksiązki - Jeszcze większy przypał

Ja, Bella Fisher, jestem tak opanowana, spokojna i pozbierana jak zawsze. Czyli: ANI TROCHĘ. Powody? Jesteśmy tylko przyjaciółmi z Fantastycznym...

Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch