Wybranki

Piękne i beztroskie Wybranki, wielkie damy III Rzeszy, spotykają się popołudniami w berlińskim hotelu Adlon. Rozmawiają i sączą szampana, podczas gdy Europa stoi nad przepaścią w przededniu II wojny światowej.

Te bogate, urodziwe kobiety to przyszłe ofiary tajemniczego mordercy, który napada na nie i po bestialsku zabija. W niespokojnym Berlinie śledztwu poświęca się trójka nieprzeciętnych ludzi, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego. Dzielą ich postawy życiowe, rodowód i doświadczenia, a łączy - trop Potwora.

Czy Simon Kraus, Franz Beewen i Monna von Hassel wspólnymi siłami odkryją prawdę?

Zło nie zawsze czai się tam, gdzie się go spodziewamy.

Powieść naprawdę wspaniała. Niezwykle trafnie oddająca atmosferę nazistowskich Niemiec.

Annette Wieviorka

Informacje dodatkowe o Wybranki:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2023-11-08
Tytuł oryginału: Les Promises

Kup książkę Wybranki

Wybranki - opinie o książce

Europa szykuje się do wojny, a wielkie damy III Rzeszy spędzają czas na piciu szampana w zawiązanym klubie, który spotyka się w berlińskim hotelu Adlon. Jednak nie mają świadomości, że stały się wybrankami mordercy, który jawi się im w ... a tego to już nie napiszę ?

Trójka zdecydowanie nie przyjaciółka, postanawia zjednoczyć siły by schwytać zabójcę.

Autor zabrał mnie w mroczny i przytłaczający klimat nazistowskich Niemiec. Tamte poglądy, podejście do innych są mi tak obce, że trochę czułam się jak w książce fantasy, zresztą jak to u Granga, nie wszystko było namacalne i oczywiste.

Lubię styl pisania Autora, podziwiam jego swobodę balansowania na skraju gatunku, wypatruję tego dreszczyku strachu, gdy powoli wciąga mnie w wir wydarzeń. Po jego książki sięgam w ciemno i cieszę się na każdą nową powieść spod jego pióra. W ,,Wybrankach" możemy poczuć to co jest w kryminałach retro, do tego szczypta thrillera i wartswa obyczajowa wręcz kipiąca treścią.

Numerem jeden i to od dawna są ,,Purpurowe rzeki", to one są wyznacznikiem tego co chciałabym znaleźć w książkach Autora. Przyznam, że ,,Wybranki" nie dosięgnęły tego pułapu, ale Grange sam sobie, tak wysoko postawił poprzeczkę.

Niewątpliwie zaskoczeniem jest fakt umiejscowienia akcji książki, ale kto Autorowi zabroni? Ja oczywiście nie czytałam opisu, więc trochę się zdziwiłam. Jednak dość szybko wsiąkłam w klimat i tamtejsze realia. Poczułam swoisty absurd nazizmu, jak i jego bezwzględność. No i nie będę ukrywać, że dałam się zaskoczyć.

Moja ocena to 7/10

Imperium wilków
Jean-Christophe Grange0
Okładka ksiązki - Imperium wilków

Anna, żona wysoko postawionego urzędnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, cierpi na amnezję, ma dziwne halucynacje. Odkrywa, że mają one związek z operacją...

Pasażer
Jean-Christophe Grange0
Okładka ksiązki - Pasażer

"Pasażer Jean-Christophe Grangé'a to dramatyczna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o ucieczkach psychicznych, wywołanych trudnymi do zaakceptowania...