Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju

,,Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność" - mówi o rodakach José Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne.

Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty kontynentu. Choć ten kraj zajmuje powierzchnię niewiele większą od Grecji i mieszka w nim zaledwie trzy i pół miliona ludzi, istotnie różni się od sąsiadów. Stabilny politycznie i ekonomicznie, nie przystaje do niemal żadnych europejskich stereotypów o Ameryce Łacińskiej. To jedno z najbardziej laickich państw świata. Jako pierwsze całkowicie zalegalizowało uprawę i spożycie marihuany, pary jednopłciowe mogą tu adoptować dzieci, a prostytutki płacą składki na ubezpieczenie społeczne. Każdy uczeń dostaje od państwa laptop, emeryt - tablet, a imigrant i uchodźca, nawet były więzień Guantanamo - szansę na nowe życie.

,,Wyhoduj sobie wolność" to reporterska opowieść o niezwykłym eksperymencie społecznym i otwarte pytanie o granice dla marzycieli i wizjonerów, próbujących wykuwać nowy, lepszy świat.

Informacje dodatkowe o Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju:

Przeczytane:2019-01-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - marciamartucha
marciamartucha
Przeczytane:2019-01-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Szkoły, do których chce się chodzić (są bliżej, niż myślisz)
Maria Hawranek0
Okładka ksiązki - Szkoły, do których chce się chodzić (są bliżej, niż myślisz)

Pierwszy praktyczny przewodnik dla rodziców, którzy mają dość Czujesz, że tradycyjny model szkoły nie wspiera dzieci w rozwoju tak, jak mógłby i powinien...