Okładka książki - Wykreślone imię

Wykreślone imię

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2009
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788374146845
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę: Damian Kopeć

Ocena: 5 (2 głosów)

Wdowiec samotnie wychowujący córkę i syna poznaje rozwódkę, która ma dwoje własnych dzieci. Próbują stworzyć zgodną rodzinę, co nie jest łatwe. Sama myśl o czwórce kłótliwych dzieciaków w jednym domu wywołuje dreszcze.Pewnego dnia ojciec otrzymuje tajemnicze zaproszenie do posiadłości nad jeziorem. Ani dzieci, ani dorośli nie wiedzą, co ich tam czeka? Powoli odkrywają mroczne tajemnice opuszczonego domu. Dlaczego w książkach ktoś wykreślił imiona bohaterów? Czemu kukły znalezione w pudle z napisem: "Dalila i jej trutnie" mają wydłubane oczy? Jakim cudem przemieszczają się, kiedy ludzie nie patrzą? Skąd wzięła się lalka, która oplata wszystko włosami? Na co czyhają wampiruszki? I kim są Lis i Alicja?

Bohaterowie szukają odpowiedzi na te pytania. Muszą poznać reguły potwornej gry, w której rzeczywistość miesza się z iluzją. Czy zdają sobie sprawę, jaką cenę zapłacą za swoją ciekawość?

Kup książkę Wykreślone imię

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2011-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki dla młodzieży,
Czytelnik coraz częściej ma okazję się przekonać, że horror nie jest gatunkiem zarezerwowanym tylko dla dorosłych. Tezę tę potwierdza najnowsza powieść Rhiannon Lassiter „Wykreślone imię”. Mimo, że autorka skorzystała w swojej książce z utartych już schematów i znanych miłośnikom powieści grozy rozwiązań, to należy przyznać, że „Wykreślone imię” trzyma w napięciu od pierwszej strony i nieraz zjeży czytelnikowi – nawet temu starszemu – włos na głowie.Harriet i Peter, ludzie w średnim wieku, postanawiają się pobrać. Rodzina znacznie się powiększa, gdyż partnerzy posiadali już dzieci z poprzednich związków – Harriet córkę Catrionę i syna Roley’a, Peter zaś – także dwójkę dzieci – córkę Katherine i syna Johna. Konflikt w rodzinie zdaje się nieunikniony. Nastoletnie dziewczyny walczą między sobą o prawo do imienia Cat (bądź Kat), wciągając w swoje kłótnie całą rodzinę. Wyjazd na wspólne wakacje ma zażegnać toczącą się między dziewczętami wojnę i zespolić „nową” rodzinę. Nikt właściwie nie spodziewa się, że zaproszenie do starego domu zmarłej wiele lat wcześniej pierwszej żony Petera stanie się początkiem makabrycznych wydarzeń, walką o przeżycie i próbą bezinteresownego poświęcenia za rodzinę. Aby przetrwać, rodzeństwo będzie musiało stawić  czoła nie tylko realnemu zagrożeniu, ale również poznać ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wykreślone imię

Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam,
Trzyma w napięciu od początku do końca! Gorąco polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:,
Niezły horror psychologiczny, niekoniecznie dla dorosłych. Trochę przypomina baśń. Akcja nie jest zbyt wartka, ale dla wielbicieli prozy pełnej klimatu i mrocznych tematów - gratka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kirjanna
Kirjanna
Przeczytane:2017-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2017,
Inne książki autora
Moce nadprzyrodzone
Rhiannon Lassiter 0
Okładka ksiązki - Moce nadprzyrodzone

Kiedy czegoś nie rozumiemy, próbujemy przypisać to istnieniu sił nadprzyrodzonych lub zdolności parapsychicznych. W książce tej można przeczytać o cudach...

Reklamy