Wykrywaj i reaguj. Praktyczny monitoring sieci dla administratorów

Bądź o krok przed intruzem!

Zagwarantowanie bezpieczeństwa sieci to ogromne wyzwanie i najwyższa konieczność. Aby to osiągnąć, nie wystarczy budowanie murów — prędzej czy później napastnicy przenikną przez takie zabezpieczenia. Dlatego kluczowe jest stałe monitorowanie ruchu w sieci i wykrywanie podejrzanych zachowań. Jak to zrobić? Jak wykorzystać w tym celu darmowe oprogramowanie z otwartym kodem? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta wspaniała książka.

W trakcie lektury dowiesz się, jak uzyskać dostęp do ruchu sieciowego, zbierać go i zarządzać nim. W kolejnych rozdziałach poznasz narzędzie Security Onion (autonomiczną platformę pozwalającą na monitorowanie bezpieczeństwa w sieci) oraz dowiesz się, jak je skonfigurować i wykorzystać. Do Twojej dyspozycji jest również wiele narzędzi działających w trybie tekstowym, z Tcpdump na czele. Ich możliwości oraz zastosowanie poznasz w kolejnych rozdziałach. Na sam koniec zobaczysz, jak wygląda cykl zapewniania bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie oraz jakie działania należy podjąć w przypadku wykrycia naruszenia zasad bezpieczeństwa. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich administratorów sieci. Dostarcza ona cennych informacji na temat dostępnych narzędzi, procedur oraz trendów w tej dziedzinie.

Dzięki tej książce:

poznasz dostępne narzędzia i ich możliwości w zakresie monitorowania ruchu w sieci dowiesz się, jak zorganizować procedurę monitorowania zainstalujesz i skonfigurujesz system Security Onion zwiększysz swoje szanse na wykrycie i odparcie ataku

Obowiązkowa lektura każdego administratora!

Informacje dodatkowe o Wykrywaj i reaguj. Praktyczny monitoring sieci dla administratorów:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2014-06-05
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Wykrywaj i reaguj. Praktyczny monitoring sieci dla administratorów

Wykrywaj i reaguj. Praktyczny monitoring sieci dla administratorów - opinie o książce