Wymarzony dom Ani

Tytuł oryginału: Anne`s House of Dreams
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Stefan Fedyński

Tom 5 cyklu Ania z Zielonego Wzgórza

W życiu Ani nastąpiły istotne zmiany - zaręczyny z Gilbertem i uzyskanie tytułu magistra nauk humanistycznych. Solidne wykształcenie umożliwiło jej objęcie posady dyrektorki szkoły w Summerside. Niestety, z tym wiązały się pewne nieprzyjemności - walka z klanem Pringle`ów. Na szczęście Ania potrafiła stopić lód w najtwardszych sercach i wkrótce stała się powierniczką wielu mieszkańców miasteczka. Jak potoczą się jej dalsze losy? Czy ziszczą się dziecięce marzenia?

Kup książkę Wymarzony dom Ani

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Wymarzony dom Ani

Ania i Gilbert w końcu biorą ślub. Razem zamieszkują w miasteczku odległym od Avonlea o 60 mil. Ania nawiązuje tu nowe znajomości. Poznaje tam Ewę, której życie nie szczędziło smutków i trosk. Pragnie się zaprzyjaźnić z dziewczyną, lecz momentami ma wrażenie, że ta jej wprost nienawidzi. Muszę przyznać, że ten tom bardziej mnie zaciekawił niż poprzedni. O wiele lepiej mi się go czytało i nawet w pewnym miejscu akcja mnie zaskoczyła.
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Kiedy moja mama (polonistka do tego) widziała mnie z tą książką powiedziała do mnie "nie za stara jesteś na tę książkę?". No może i stara ze mnie baba, ale Ani nigdy się nie wyrzeknę! Jest to moja książka numer 1 i będzie widnieć na moich półkach aż do mojej śmierci. Jeśli zdarzy mi się mieć córkę, to dostanie ona w spadku książki po mamie, o :) A jeśli chodzi o tę część. No cóż.. ja jestem z tych, co marzą o posiadaniu własnego domku, męża i dzieci - dlatego ta część była dla mnie najbardziej wciągająca ;). Właściwie to wszystkie do momentu tej części są moimi ulubionymi, ale ta jest szczytem spełnień moich własnych marzeń ;)
Powieść ponadczasowa. Warto przeczytać wszystkie części przedstawiające życie rudowłosej wrażliwej dziewczyny.
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2013-11-05, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jedyna książka z serii o Ani, która mnie naprawdę wymęczyła. Dobra, ale nie przypadła mi do gustu.
Avatar użytkownika - pinkcafe
pinkcafe
Przeczytane:2013-09-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Moja ukochana książka! Śledziłam losy Ani już od dzieciństwa lecz historia tej dziewczynki jest dla dzieci, młodzieży jak i zarówno dla dorosłych. Kultowa powieść o przygodach małej, rudowłosej dziewczynki, która zawsze wpakuje się w jakieś tarapaty.
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejna - V już- część opowiadająca o losach państwa Blythe. Ania i Gilbert pobierają się i wyprowadzają do Wymarzonego Domku Ani leżącego na wybrzeżu Przystani Czterech Wiatrów. Poznają tam ciekawych sąsiadów - m.in. Kapitana Jakuba oraz piękną Leslie Moore.
Po raz kolejny autorka w niesamowity sposób opisuje przyrodę i krajobrazy.
Jest czasem zabawnie, a czasem smutno i nostalgicznie.
Ciekawa lektura, którą czyta się szybko i przyjemnie. Polecam.

Książka przeczytana w ramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

Avatar użytkownika - anoola
Przeczytane:2017-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Emilka z Księżycowego Nowiu
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Emilka z Księżycowego Nowiu

Emilka po śmierci ukochanego ojca zamieszkuje w Księżycowym Nowiu ze snobistycznymi krewnymi. Dziewczynce trudno się przyzwyczaić do reguł wprowadzanych...

Kilmeny of the Orchard
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Kilmeny of the Orchard

A short and sweet romance by the author of "Anne of Green Gables", Kilmeny of the Orchard is a story about a schoolteacher (Eric) who goes to Prince Edward...

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht