Wymiary życia

HOŁD ZŁOŻONY MIŁOŚCI I WNIKLIWA ANALIZA SMUTKU

Na Wymiary życia składają się trzy odrębne, pozornie niezwiązane ze sobą, a równocześnie splecione wątki, w których Barnes próbuje uporać się ze stratą ukochanej żony.

W pisarstwie Barnesa widać aforystyczną prostotę, spokój i głębię... Wymiary życia są książką dojmująco smutną, ale też znakomitą: to pean na cześć miłości, i na temat miłości, zaskakująco pełen życia.

"HERALD"

To książka przejmująca tym bardziej, że Barnes nie roztkliwia się nad sobą ani nad innymi... Uderzający opis bólu człowieka, który kochał ponad miarę i stracił ponad miarę.

"SPECTATOR"

Każdy, kto kochał i cierpiał z powodu straty, lub po prostu cierpiał, powinien przeczytać tę książkę, a potem przeczytać ją ponownie, i jeszcze raz.

"INDEPENDENT"

Przeczytać tę książkę to zaszczyt. Napisać ją - to nadzwyczajne dokonanie.

"THE TIMES"

Julian Patrick Barnes (ur. 1946) - angielski powieściopisarz, autor opowiadań i eseista. Wydał dziewięć powieści: Metroland, Before She Met Me, Papuga Flauberta, Pod słońce, Historia świata w 10 i pół rozdziałach, Pomówmy szczerze, Jeżozwierz, Anglia, Anglia i Love. Jest także autorem zbioru opowiadań Po drugiej stronie La Manche i zbioru felietonów Letters from London. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków. Jest jedynym pisarzem (i do tego nie-Francuzem!), którego uhonorowano we Francji zarówno Prix Medicis, jak i Prix Femina. Mieszka w Londynie.

Informacje dodatkowe o Wymiary życia:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-06-03

Kup książkę Wymiary życia

Wymiary życia - opinie o książce

Pedant w kuchni
Julian Barnes0
Okładka ksiązki - Pedant w kuchni

Książka jest dowcipnym i praktycznym rezultatem poszukiwań Juliana Barnesa gastronomicznej precyzji. To poszukiwanie pozwala mu uwieść się wielkim szefom...

Papuga Flauberta
Julian Barnes0
Okładka ksiązki - Papuga Flauberta

Oryginalna książka, trochę powieść, trochę esej. Narratorem jest fikcyjny biograf Flauberta, Geoffrey Braithwaite, z zawodu lekarz. Goeffrey próbuje poznać...