Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu

Przełomowy poradnik, z którego dowiesz się, dlaczego kobiety doświadczają wypalenia inaczej niż mężczyźni, a także poznasz prosty, oparty na wiedzy naukowej plan, który pozwoli ci zminimalizować stres, radzić sobie z emocjami i czerpać więcej radości z życia.

Wypalenie - doświadcza go wiele z nas. Oczekiwania wobec kobiet mocno rozmijają się z rzeczywistością, w jakiej przychodzi nam dziś żyć, więc zarzynamy się, żeby jakoś zasypać tę przepaść. Jak masz ,,kochać swoje ciało", kiedy na okładce każdego kolorowego magazynu znajdziesz dziesięć nowych cudownych diet? Jak masz ,,włączyć się do gry" w pracy, skoro już dajesz z siebie 110 procent, a nikt tego nie docenia? Jak masz żyć zdrowo i szczęśliwie w seksistowskim świecie, który nieustannie powtarza ci, że jesteś zbyt gruba, zbyt roszczeniowa, zbyt głośna, zbyt egoistyczna?

Siostry Emily Nagoski i Amelia Nagoski przybywają z odsieczą - pomogą ci wyrwać się z błędnego koła zmęczenia. Zamiast namawiać nas do ignorowania realnych przeszkód i presji społecznej uniemożliwiających kobietom szczęśliwe życie, ze współczuciem i optymizmem tłumaczą, z czym musimy się zmierzyć, i pokazują, jak walczyć. Z tej książki dowiesz się:

jak przejść do końca cykl reakcji stresowej organizmu i powrócić do stanu relaksu i odprężenia jak panować nad ,,Wskazówką" - mechanizmem regulującym poczucie frustracji jak Konglomerat Bikini utrudnia kobietom kochanie swoich ciał... i jak się przed nim bronić dlaczego odpoczynek, więzi międzyludzkie i zaprzyjaźnienie się z wewnętrznym krytykiem to kluczowe elementy zwalczania i profilaktyki wypalenia

Dzięki zaskakującym danym naukowym, rozsądnym poradom oraz praktycznym kartom pracy i propozycjom ćwiczeń każda kobieta znajdzie na kartach tej książki coś dla siebie oraz poczuje moc tworzenia pozytywnej zmiany. Emily i Amelia nie uznają frazesów o (często kosztownym) dbaniu o siebie ani nie każą nam dążyć do niemożliwego ,,spełnienia" we wszystkich aspektach życia. Zamiast tego mówią nam, że wystarczy, żebyśmy były takie, jakimi jesteśmy, a dobrostan jest w zasięgu ręki każdej z nas.

Informacje dodatkowe o Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-09-30
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Burnout: The Secret of to Unlocking the Stress Cycle

Kup książkę Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu

Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu - opinie o książce

„WYPALENIE. JAK WYRWAĆ SIĘ Z BŁĘDNEGO KOŁA STRESU”
Amelia Nagoski Emily Nagoski Wydawnictwo Czarna Owca
Zacznijmy od tego, że na pytanie czy czytasz poradniki odpowiesz, że nie. Jak dobrze to znam. Sama do niedawna ich nie czytałam. Uważałam ten gatunek za zbędny i niepotrzebny. Po przeczytaniu kilku poradników zmieniłam zdanie. Teraz myślę, że ten gatunek jest bardzo potrzebny społeczności.
Dzięki Wydawnictwu Czarna Owca miałam możliwość przeczytania książki Amelii i Emily „Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu”. Doskonały poradnik dotyczący stresu i wszystkiego co się z nim wiąże.
Książka przeznaczona jest dla każdej kobiety, która czuje się wykończona i przytłoczona wszystkimi obowiązkami. Jesteś taką osobą? To śmiało sięgnij po ten poradnik. Powiem tak, musisz go mieć. Razem z autorkami zmierzymy się z przeszkodami, które stoją na naszej drodze do własnego, dobrego samopoczucia.
Czym jest wypalenie? Jakie są jego objawy? Jak z nimi walczyć? Dowiesz się czytając tą książkę. A co to jest „syndrom istoty dającej”? Czy jesteś taką osobą? Pięknie to wyjaśniają Amelia Nagoski i Emily Nagoski w swoim najnowszym dziele. Dodam tylko jedno: „syndrom istoty dającej” to choroba. Receptę na to znajdziesz w tym poradniku.
Autorki również w bardzo dobry i wyczerpujący sposób piszą na temat różnic między stresem a stresorami.
„Poradzenie sobie ze stresem nie jest tożsame z poradzeniem sobie z samym stresem”.
W tym poradniku znajdziesz również praktyczne porady, przydatne w walce ze stresem oraz wypaleniem. Czy zawsze trzeba wszystkim ustępować? Tutaj dowiesz się jak być asertywnym i nie dawać sobą pomiatać. Zawalcz o swoje własne „ja”. Zawalcz o życie bez stresu.
Nie brakuje tutaj również dawki dobrego humoru. Przeczytaj – warto.
Kto jest twoim największym wrogiem? Odpowiedź znajdziesz w tej książce. Będziesz bardzo zaskoczony.
Z całego serca polecam „Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu”.
Uważam, że warto go przeczytać. Może walczysz ze stresem lub wypaleniem i nie masz już pomysłu na to co dalej robić. Prawdopodobnie ten poradnik podpowie tobie co dalej i może akurat tobie pomoże. Ciekawe wskazówki jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Dobre rady, które warto zapamiętać i wcielać w życie.