Wyspa kobiet

Krzepiąca historia o sile kobiecej przyjaźni.

Moja wyspa, pomyślała Joanna, ogarniając wzrokiem kępy floksów, lilii, szmaragdowe łąki i mocną ścianę lasu. Podobno są marzenia, które, gdy się spełnią, bywają przekleństwem. Jej się udało.

Joanna, popularna kompozytorka i kobieta po przejściach, osiada na wsi. Kupuje zrujnowany pałac, remontuje go i wreszcie jest szczęśliwa.

Latem odwiedza ją siostrzenica z przyjaciółkami. Joanna z dużą życzliwością wysłuchuje tajemnic młodych kobiet. Mimo woli staje się ich powierniczką, pocieszycielką, próbuje udzielać wskazówek. Sama jednak nie potrafi podjąć ważnych decyzji. Czy szukać miłości, czy nie ryzykować i cieszyć się spokojem, który dopiero teraz odnalazła?

Powoli się uspokajała. Nic nie działa tak łagodząco na system nerwowy jak zieleń. A jeszcze w tylu odcieniach! Przecież tego pragnęła. Do tego dążyła. Splendid isolation. Uśmiechnęła się. Tu posadzę róże, postanowiła. Pnące. Nad kolorem jeszcze się zastanowię – byleby pachniały i chciały się piąć po drewnianej pergoli. Bez gorączkowego pośpiechu, metodycznie będę remontowała pałac i porządkowała otoczenie. Żeby doprowadzić całość do wymarzonego stanu, musiałaby żyć jeszcze co najmniej pół wieku, a więc do około stu dziesięciu lat w świetnym zdrowiu i kondycji. Czyli tym ogromem pracy podzieli się ze swoim następcą. Nie miała dzieci. Zapisała majątek Małgosi, córce swojej siostry. Nawet jeśli Gosia sprzeda pałac – to komuś, kto go pokocha tak jak ona. Była o tym przekonana. Wyjęła z koszyka po dwie papryki w kolorach zielonym, żółtym i czerwonym. Podobnie jak w muzyce, we wszystko, co ją otaczało, starała się wprowadzić harmonię. (fragment książki)

Informacje dodatkowe o Wyspa kobiet:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2010-06-08
ISBN: 978-83-7648-611-6

Kup książkę Wyspa kobiet

Wyspa kobiet - opinie o książce

Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-03-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka o przyjażni dwóch pokoleń kobiet. Porusza problemy zwykłych kobiet, matek,żon i samotnych pań.Wątek Basi jest najbardziej bolesny- znęcanie psychiczne i fizyczne przez ,,kochającego" męża.
Niezwykle ciepła opowieść o przyjaźni i jedności kobiet. Obraz tego, jak kobiety potrafią być silne mimo przeciwności losu.
Avatar użytkownika - jolantasatko
Ocena: 5, Przeczytałam,
Wszystko o Edycie
Teresa Ewa Opoka0
Okładka ksiązki - Wszystko o Edycie

Miłosne perypetie przedsiębiorczej biznesmenki. Czym ryzykuje młoda kobieta, kiedy zamarzy jej się fortuna, i to zdobyta uczciwą drogą w kraju takim...

Mazurska sielanka
Teresa Ewa Opoka0
Okładka ksiązki - Mazurska sielanka

Magda zabiera szesnastoletnią siostrzenicę Polę do Sopotu na Festiwal Dwóch Teatrów. Ma relacjonować to wydarzenie dla swojej gazety. Jest piątek, a w...