Wyznanie Crossa

Tak pikantne, że z podnieceniem będziesz pochłaniać kolejne strony.

,,Glamour"

Romans erotyczny, którego nie można pominąć.

,,Romance Novel News"

Gorące sceny seksu i intrygujące zwroty akcji sprawiają, że czytelnicy pragną więcej i więcej.

,,Library Journal"

ponad 10  milionów sprzedanych egzemplarzy!

Cały świat ogarnęła gorączka Crossa.Wielbicielki przepisują fragmenty powieści, robią castingi na idealnego Gideona Crossa, zwiedzają Nowy Jork śladami bohaterów.

Jak wiele można zaryzykować w imię szaleńczej miłości?

Czy trudna przeszłość Evy i Gideona stanie na przeszkodzie ich szczęściu?

Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniała fala tęsknoty i pożądania. Od chwili gdy go zobaczyłam - pięknego, mrocznego, wręcz niebezpiecznego mężczyznę, poczułam nieodparte przyciąganie. Jakbym odnalazła drugą połowę samej siebie. Potrzebowałam go jak bicia własnego serca. A on zaryzykował dla mnie wszystko. Nawet jeżeli to miałoby go zniszczyć...

Sylvia Day jest autorką ponad dwunastu powieści, które znajdują się na pierwszych miejscach międzynarodowych listy bestsellerów,w tym na prestiżowej liście "New York Timesa", i które zostały przetłumaczone na czterdzieści języków. Jej książki - od powieści erotycznych po romanse historyczne - zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów w 14 krajach i sprzedają się w milionowych nakładach. Była nominowana do Goodreads Choice Award for Best Author, a Dotyk Crossa został wybrany najlepszym romansem największej internetowej księgarni Amazon. Zdobyła również nagrodę RT Book Reviews Reviewers' Choice i dwukrotnie była nominowana do prestiżowej nagrody RITA dla amerykańskich autorów romansów. Jest przewodniczącą Romance Writers of America zrzeszającego ponad 10 000 pisarzy. Obecnie pracuje nad kolejnymi częściami z serii Dotyk Crossa i nad serią książek na specjalne zamówienie Cosmopolitan i wydawnictwa Harlequin.

Informacje dodatkowe o Wyznanie Crossa:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2013-07-15
ISBN: 9788364142055

Kup książkę Wyznanie Crossa

Wyznanie Crossa - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2021-10-17, Mam, 12 książek 2021,

Ciąg dalszy historii Gideona i Evy. Przeczytałam tę książkę, bo to sobie zaplanowałam, bo tak ustaliłam, bo "muszę", ale nie mogę doczekać się końca tej serii...

Eva jest coraz bardziej świadoma uczuć Gideona, więc nie daje ponieść się emocjom i zazdrości. Seks jest ich rozwiązaniem na każdy problem. Gideon przekracza swoje granice.
Już na początku książki Eva wraca do domu po rozstaniu z Gideonem, a ja wywracając oczami, pomyślałam "ZNOWU?!". Na szczęście to tylko trudna gra dla ich bezpieczeństwa. Moim zdaniem ta część była najspokojniejsza ze wszystkich trzech, które do tej pory czytałam. Erotyki nadal było mi za dużo, nadal ją omijałam, a problemy "wynajdowały się" trochę na siłę. Jednak stosunkowo dużo było też opisów ze spokojnego spędzania czasu głównych bohaterów, jak na przykład oglądanie telewizji czy spanie. To była ciekawa odmiana, choć z drugiej strony, gdyby autorka usunęła chociaż połowę opisów seksu oraz połowę obyczaju, to książka z 400 stron, miałaby niecałe 200 stron, ale skoncentrowanej akcji ;)

Dość ciekawy był dla mnie wątek rodziców Evy (zarówno razem, jak i osobno), a Ireland była urocza, jak zawsze i cieszyłam się, że jako jedyna szczerze kibicowała Evie i Gideonowi. Bardzo współczułam Cary'emu. Został stworzony jako strasznie skomplikowana i pogubiona postać. Mam nadzieję, że w kolejnej części wyjdzie na prostą. Sama obecność Corinne oraz Brett'a pobudzała we mnie irytacje. Przeszkadzały mi także, po raz kolejny, wstawki z wyjaśnieniem tego, co było poruszone w poprzednich częściach. Rozumiem, że między częściami był na pewno jakiś okres czasu i przypominajki w stylu "Shawna jest siostrą Stevena" były w porządku, ale nie rozumiałam, po co na nowo przypominać pełny opis wyglądu ojca Evy. I to dwukrotnie. A a propos wyglądu... Ta książka jest najbardziej wymyśloną i usilnie wyidealizowaną książką, jaką w życiu czytałam. Jeszcze rozumiem wzajemne uwielbienie głównych bohaterów, ale ludzie, tam każdy jest "boski, uroczy i zabójczo przystojny albo piękny"! No i niech ktoś mi wyjaśni, jaki brzmi głos, który został opisany jako "(...)czysty seks oblany czekoladą i bitą śmietaną." Od tego dnia, nie lubię bitej śmietany :(

Pewnie się czepiam, ale nie podoba mi się ten nierzeczywisty styl uwielbienia. To co mnie urzekło, to zmiana w Evie i jej wewnętrzne rozkładanie wszystkiego na czynniki pierwsze. Jej nowa pewność siebie, jej asertywność, oddanie, siła. Z kolei jej zainteresowanie seksualne Brett'em trochę zachwiało mi cały pozytywny odbiór jej postaci, ale jakoś to przeżyłam.

Nie mogę powiedzieć wprost, że książka mi się podobała i że ją polecam. Były momenty zarówno pozytywne jak i negatywne. Mi w ogóle cała historia się nie podoba, ale jestem taka, że wszystko muszę zawsze doprowadzić do końca i tylko dlatego jeszcze poświęcam jej swój czas..

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-01-23,

Trzecia i prawie ostatnia część o Gideonie Crossie. Dowiadujemy się o dalszych losach głównych bohaterów, o tym jak Gideon wiele ryzykuje aby być z Evą i czym to skutkuje. O tym, ze ona zaczyna rozumieć z czym mężczyzna musiał sobie radzić do tej pory i jak ona jest mu potrzebna, aby to wszystko pokonać. Aby byli szczęśliwi. Razem. Polecam. ;)

Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2015-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2015,
Sięgając po trzecią część trylogii obawiałam się wypalenia z pomysłów autorki - na całe szczęście pomyliłam się! Gideon Cross zaczyna się otwierać przed Evą i przed światem. Podejmuje wyzwania które całkowicie reorganizują uporządkowane i hermetycznie zamknięte życie , stawiając miłość ponad wszystko. Czytelniku jeśli obawiasz się powielenia Grey`a nie obawiaj się znajdziesz tu bogatsze słownictwo, bajeczne opisy i dobrze opracowane postacie pierwszoplanowe jak i drugoplanowe.
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2015-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2015,
W tej części lepsze jest to, że więcej jest akcji, pokazana jest coraz szerzej psychologia bohaterów, ich związek, życie itp. Aleza to nie widzę urozmaicenia seksu co jest troche dziwne. Ale mimo wszystko polecam;)
Avatar użytkownika - cichaczytelniczka
cichaczytelniczka
Przeczytane:2015-05-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Cokolwiek Gideon by nie zrobił, Eva zawsze znajduje powód do niezadowolenia. Wiele problemów w tym burzliwym związku wytwarza właśnie ona, co niesamowicie irytuje. Trzecia część, podobnie jak poprzednie, nie zachwyciła mnie, ale w jakiś sposób wciągnęła, więc zapewne sięgnę po kolejną.
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 w 2015 :),
"Wyznanie Crossa" to trzeci tom bestsellerowej erotycznej trylogii o mrocznej stronie zmysłowości. Evę i Gideona połączyła szaleńcza, nieokiełznana namiętność. Jak wiele będą gotowi dla niej zaryzykować? Czy bolesna przeszłość tych dwojga stanie na przeszkodzie do ich szczęścia? Czy para życiowych rozbitków ma jeszcze szansę na udany związek? Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniały fale pożądania i tęsknoty. Od chwili gdy go zobaczyłam, gdy po raz pierwszy zajrzałam poza oszałamiającą, nieziemsko piękną powierzchowność i dostrzegłam kryjącego się pod nią mrocznego, niebezpiecznego mężczyznę, poczułam nieodparte przyciąganie, jakbym odnalazła drugą połowę samej siebie. Potrzebowałam go jak bicia własnego serca, a on wystawił się na ogromne niebezpieczeństwo, zaryzykował dla mnie wszystko.
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-12-28, Ocena: 4, Przeczytałam,
Dalsze losy Evy i Gdeona,wiedząc o tym że Cross zabił Nathana dziewczyna go wspiera z całych sil .Ojciec evy dowiaduje sie o sekrecie zwiazanym z jego corką jest w szoku. Potajemnie Eva i Gideon biora ślub ale chcac uradowac swoich bliskich slubuja jeszcze raz.
Avatar użytkownika - monika200571
monika200571
Przeczytane:2014-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
tylko przeżyć taką miłość
Avatar użytkownika - byska1
byska1
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytałam,
Trzecia część serii Dotyk Crossa. Eva i Gideon nie wiedzieli, czy mogą znów się spotykać, czy jeszcze muszą ukrywać swój związek w związku z zabójstwem Nathana, a już bardzo trudno im bez siebie wytrzymać. Gideon zajął apartament obok mieszkania Evy, żeby móc się z nią potajemnie spotykać, a oficjalnie dalej mieszkał w swoim mieszkaniu. Chcieli dać jeszcze trochę czasu policji na zamknięcie całej sprawy z Nathanem. Spotykają się w każdej wolnej chwili, przeważnie w apartamencie Gideona, który sąsiaduje z mieszkaniem Evy. Ale ciężko im jest udawać, że nie są razem. Eva uszkodziła swoją puderniczkę i okazało się że było w niej umieszczone urządzenie śledzące ją. Od razu wiedziała że to jej matka, kiedy tego samego dnia się z nią spotkała zrobiła jej o to awanturę i matka się przyznała, że takie same urządzenie jest w zegarku Evy. Co jeszcze bardziej zdenerwowało dziewczynę, która wykrzyczała matce co o tym myśli i wyszła z mieszkania i szybko skierowała się do apartamentu Gideona, zanim ktokolwiek mógł zobaczyć dokąd poszła. Tam rzuciła się na sofę i zaczęła płakać. Tak płakała, aż zasnęła i obudziło ją tylko to jak w nocy Gideon się do niej przytulił. Cross zaproponował Evie prace w jednej ze swoich firm, ale ona nie chciała się na to zgodzić, ponieważ postanowiła, że do wszystkiego dojdzie sama. Jednej niedzieli do Evy zadzwonił jej ojciec i oświadczył, że wie o tym co zrobił jej Nathan. Był bardzo zły, że Eva, ani jej matka nie powiedziały mu wcześniej, tylko wszystko przed nim utajniły. A teraz po śmierci chłopaka, jego akta zostały odtajnione, więc ojciec Evy jako policjant mógł mieć w nie wgląd. Oznajmił córce, że przylatuje do niej najwcześniejszym samolotem i da jej znać jak wyląduje i się rozłączył. Eva powiedziała o tej rozmowie Gideonowi, który cały czas starał się być przy niej i ją wspierać. Jak tata zadzwonił do Evy, że za 2 godziny będzie na lotnisku, to od razu zwolniła się z pracy i pojechała do domu sprawdzić po raz kolejny, czy tam jest wszystko przygotowane na jego przyjazd. Potem spotkała się z Gideonem, pożyczyła od niego samochód i pojechała po ojca. Spędziła z tatą dzień tłumacząc mu, że ona radzi sobie z tym wszystkim. I że to ona przekonała matkę, aby ta nic jemu nie mówiła o tym co zrobił jej Nathan. Następnego dnia poszła do pracy, a jej ojciec udał się na porozmawiać z matką Evy. Gdy Eva wracała z lunchu, zobaczyła w holu budynku Gideona z Corinne, która próbowała go pocałować, ale on ją odepchną od siebie, co Evę ucieszyło. Po powrocie z pracy, Eva zastała u siebie w mieszkaniu swoją matkę w Evy ubraniach. Od razu domyśliła się co zaszło między jej rodzicami, co bardzo ją rozwścieczyło, ze względu na to, że jej matka ma innego męża. Następnego dnia po wyjeździe ojca, do Ewy przyszli policjanci zajmujący się morderstwem Nathana. Powiedzieli, że prawdopodobnie za śmiercią chłopaka stoi członek rosyjskiej mafii, który również został zabity przez kogoś z tej samej mafii. Po wyjściu policji Eva się ucieszyła, bo te informacje mogły oznaczać, że już nie będzie musiała ukrywać swojego związku z Gideonem. Eva poszła na galę z Brettem, swoim byłym chłopakiem, był tam również Gideon ze swoją siostrą Ireland, która bardzo kibicowała, aby Gideon był z Evą. Ale puki co oni dalej udają, że się rozstali. Na tej gali, była odsłona klipu Golden, zespołu Bretta. Gdy Gideon go zobaczył to po prostu wyszedł. W klipie występowała aktorka podobna do Evy i przedstawione były sceny erotyczne z czasów, kiedy ona była z Brettem. Po odsłonie Eva z Brettem poszli do restauracji. Miał tam też być Gideon, ale nie zjawił. W restauracji przysiadł się do nich Arnoldo, właściciel i zarazem przyjaciel Gideona. Eva od razu się zorientowała, że robi on za jej niańkę, co niekoniecznie ją zmartwiło. Gdy Eva tego wieczoru wróciła do domu, Gideona nigdzie nie było, ani u niej, ani u niego w apartamencie. Jak brała prysznic to przyszedł i powiedział jej, że był u Corinne, bo wpadła w histerię. Okazało się, że ona jest na lekach antydepresyjnych, które ma źle dobrane i musi je zmienić, albo odstawić. Gideon zabrał Evę na weekend na prywatną wyspę na Karaiby i tam jej się oświadczył, a ona się zgodziła. Gideon postanowił że ślub odbędzie się następnego dnia, na co Eva nie chciała się zgodzić. To jej powiedział, że nikomu o tym ślubie nie muszą mówić, że powiedzą tylko, że się zaręczyli, a drugi ślub wezmę dla rodziny i innych gości. Powiedział jej również że kilka dni temu, kiedy jej ojciec był w Nowym Jorku, jego też już poprosił o jej rękę, na co ten się zgodził. Rano gdy Eva się obudziła, nie było przy niej Crossa, za to na stoliku leżała umowa przedmałżeńska. Eva ją przeczytała i stwierdziła, że nie jest to standardowa intercyza, która ma zabezpieczyć majątek Gideona przed nią. Była to trochę inna intercyza, w której Cross się z nią dzieli całym swoim majątkiem. Ślub odbył się na Karaibskiej plaży, gdzie obydwoje wystąpili na boska. Był tylko pastor, a jako świadkowie byli Angus i kierownik hotelu. W poniedziałek Eva spotkała się na lunchu z Carym, który powiedział mu że jego znajoma modelka Tatiana jest w ciąży i to prawdopodobnie z nim. Chłopak był tą wiadomością załamany i potrzebował wsparcia Evy. Eva miała mu powiedzieć o małżeństwie z Gideonem, ale po tym co jej Cary powiedział, nie przyznała mu się, powiedziała jedynie, że się z nim zaręczyła. Po pracy spotkała się z Jeanem - Francois Giroux, który był mężem Corinne. Chciał zapytać ją co kobiety widzą w Crossie, ale mu odpowiedziała, że każda pewnie co innego i żeby zawalczył o swoją żonę, to na pewno do niego wróci, bo ją boli obojętność jej męża. Po tym Eva podniosła się i wyszła, a przed winiarnią czekał już na nią Angus. Wieczorem do Gideona zadzwoniła jego matka, powiedzieć mu że Corinne jest w szpitalu, bo przedawkowała leki. Cross, wraz z Evą od razu się tam udali. Był tam również mąż Corinne i jej rodzice. Po chwili lekarka poinformowała Jeana - Francoisa o stanie jego żony. On słysząc to wszystko strasznie się zgarbił i zapadł w sobie, a później rzucił się na Gideona coś krzycząc po francusku, z czego Eva zrozumiała tylko jedno słowo: "dziecko". Bójkę przerwali ochroniarze, którzy skuli Gideona i Jeana w kajdanki i wyprowadzili, a Evę ze szpitala zabrał Angus. Po tym incydencie Gideon zniknął na 2 dni i nie dawał znaku życia, co bardzo Evę martwiło. Okazało się że był w Kalifornii, bo wracając ze szpitala spotkał dziennikarkę, która powiedziała mu że Eva kiedyś została nagrana na uprawianiu seksu z Brettem i ten kto to nagrał, chce ten film ujawnić. Więc Gideon pojechał załatwić, żeby ten film nigdy nie ujrzał światła dziennego. A jeśli chodzi o Corinne, to była w czwartym miesiącu ciąży, ale przez próbę samobójczą straciła to dziecko, prawdopodobnie nie wiedząc nawet, że jest w ciąży. I było to dziecko Jeana, ale on oskarżał Gideona o to że Corinne targnęła się na własne życie, tracąc przy tym dziecko. Gideon poszli razem na galę, by pokazać się jako para i uświadomić wszystkim, że do siebie należą.
,,Wyznanie Crossa" to trzecia część miłosnych perypetii Evy i Gideona. Zakończenie poprzedniego tomu było zaskakujące i już miałam nadzieję, że para zaczyna wychodzić na prostą, jednak przed bohaterami, pojawiają się nowe problemy. Eva i Gideon mają ogromny problem z zaufaniem a konkretnie jego brakiem. W tej książce zaczynają sobie ufać, lecz i wybuchy zazdrości się pojawiają. Spoglądając na pierwszy tom muszę powiedzieć, że para bardzo się zmieniła. Gideon zaczyna zachowywać się w miarę normalnie i czułość, którą okazuję ukochanej chwilami mdli. Jego zachowanie rozczuliło mnie niejednokrotnie i z radością patrzyłam na jego poczynania. Eva denerwowała mnie jak nigdy dotąd. Moim zdaniem wprowadzenie jej byłego chłopaka było niepotrzebne. Brett tylko miesza i działa na nerwy. Nie rozumiałam zachowania Evy i coraz mniej ją lubię. Eva i Gideon nieustannie podkreślają ogrom swojej miłości, lecz wszystkie tajemnice, nieporozumienia oraz kłótnie sprawiają, że w mich oczach to uczucie traci. Nie mam pojęcia jak autorka poprowadzi losy tej dwójki, ale jakoś nie potrafię wyobrazić sobie dla nich spokojnej przyszłości. Tajemnice powoli wychodzą na jaw, ale kiedy myślę, że pokonali jakiś ważny problem, pojawia się kolejny. Nie potrzebnie wszystko jest przeciągane i gdyby to była trylogia cała seria wypadłaby idealnie. ,,Wyznanie Crossa" wyjaśniłoby wszystkie kwestie a tak przed nami kolejne tomy. Ile można ciągnąć serie erotyczną i wymyślać kolejne przeszkody, wszystko to sprawia, że książka staję się mniej realna. Najbardziej wciągnęły mnie wątki poboczne a szczególnie życie bohaterów drugoplanowych. Rodzice Evy, Cary oraz Mark interesują mnie bardziej niż główni bohaterowie. Czekałam na każdy moment z ich udziałem i w całkowitym skupieniu śledziłam ich losy. Pani Day jak zwykle mnie nie zawiodła w opisach scen erotycznych. Wszystkie były ciekawe i podniecające. Brak w nich powtórzeń, co jest dziwne biorąc pod uwagę ich mnogość. Bohaterowie postrzegają seks, jako lek na wszystko i momentami zaczęłam się zastanawiać czy aby ich związek nie opiera się na fantastycznym seksie. Częstość ich zbliżeń nasunęła mi pytanie, czy fizycznie jest to możliwe? Na plus pomysłowość pisarki, gdyż nie było chwili nudy a wręcz zbliżenia wywoływały ekscytacje. Obawiam się następnej książki z jednego ważnego powodu, seria ma tendencje spadkową. Pierwszym tomem byłam bardzo zachwycona i wychwalałam go, lecz ilość tajemnic oraz przeciąganie całej historii, nie do końca mi odpowiada. ,,Wyznanie Crossa" polecam fanom literatury erotycznej. Płynność, z jaką piszę Sylvia Day wciąga całkowicie. Książka swoim erotyzmem rozpali niejednego czytelnika. Powieść ma wady jednak po kolejną książkę sięgnę, ponieważ jestem ciekawa czy Eva i Gideon przetrwają. Trzymam za nich kciuki. 4/6
Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2014-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2014,
Zdecydowanie lepsza trylogia niż "50 twarzy Greya". Fabuła mnie sztuczna, pisana na siłę.Ciekawsze wątki, intrygi i lepiej opisane momenty erotyczne sprawiają, że warto poświęcić ten czas na przeczytanie trylogii S.Day. Oczywiście zamysł, sylwetki bohaterów, ich osobowości, nieco podobne jak u E.L.James jednak po przymknięciu oka, całkiem wciągająca powieść.
Avatar użytkownika - monia4028
monia4028
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna, tak jak pozostałe części.
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Spodziewałam się czegoś innego w ostatniej części, ale widocznie autor chciał właśnie takiego happy endu :p
Avatar użytkownika - Modii
Modii
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Trzecia część dość różniła się od pozostałych. Może takie tylko mam wrażenie ale jakoś mniej "rypania" a więcej akcji.. Podobała mi się i nie mogę się doczekać następnej części.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-12-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Czy jest to książka dla kobiet? Oczywiście co do tego nie mam wątpliwości i wątpię że ktokolwiek takowe będzie miał. Kolejna część cyklu "Rozpalona" i co najbardziej mi się podoba zaczyna się w miejscu gdzie poprzednia część się skończyła, Panuje tu idealna harmonia. Eva i Gideon dalej spędzają większość czasu na tym co lubią najbardziej. Jest to jednak jak dla mnie subtelnie opisane. Wszystko w granicach dobrego smaku. Opisy działają na wyobraźnię. Polecam :)
Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2020-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Przyszła najwyższa pora na część trzecią „Dotyku Crossa”, a mianowicie mówiąc na „Wyznanie Crossa”. Kiedy skończyłam drugą część po prostu nie mogłam się doczekać aby zacząć następną, więc kiedy w końcu po nią sięgnęłam – nie zawiodłam się ani trochę! Już po raz trzeci trafiłam do świata Crossa i Evy. I ten świąt pochłonął mnie. Przeżywałam emocje wraz z nimi… ciągle. Osobiście intrygują mnie mężczyźni władczy, którzy potrafią sięgnąć po to co chcą i nie boją się niczego. Ważne dla nich jest to co chcą, co czują, co jest ważne, a nie zdanie innych. Są to mężczyźni, którzy mają niesamowitą moc przyciągania. I jak już pokochają to ponad wszystko…

W książce nie zabraknie niesamowitych zwrotów akcji. Zagmatwanych relacji między ludzkich. Przybędzie nowych, ciekawych, fantastycznych wątków. Nie sposób się oderwać dopóki nie dotrwa się końca. Czyta się szybko i niezmiernie miło. Ogromnie się cieszę, że przewidziane są kontynuacje serii i nie zostanie ona zakończona na trylogii, ponieważ nie sposób nie polubić bohaterów. Wszyscy są tak świetnie wykreowanymi postaciami, że czytelnik zżywa się z nimi, wtapia się w ich losy. Świetną sprawą jest to, że autorka postawiła częściowo na lepszy rozwój między bohaterami. Stonowała kłótnie, całe zamieszanie (ale oczywiście nie brakuje go również) i pozwoliła bohaterom na czas spokoju i rozwój zaufania.

Nie można też znowu skupiać się tylko na wątku głównym. Autorka najwyraźniej wyszła z tego samego przekonania co ja. Dzięki temu mamy również wspaniałe wątki poboczne dotyczące przeszłości, rodziny, samych rodziców Evy, (i mojego ulubieńca) Carrego – którego życie niesamowicie się zagmatwało…

„Wyznanie Crossa” mogłabym nazwać najlepszą częścią z dotychczasowych. Przerosła moje oczekiwania. Oczywiście na plus. Gorąco polecam do sięgnięcia po tą serie.

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że była to najlepsza część z całej serii. Wiem, że przede mną jeszcze dwie książki ale 'Wyznanie Crossa' najbardziej przypadła mi do gustu.

W tej części między bohaterami widać wyraźną zmianę. Nie chcą się cały czas kłócić i starają się temu zapobiegać. Najbardziej widać to ze strony Gideona to on za każdym razem hamuje temperament Evy.

Bohaterzy też bardziej mnie przekonują do siebie i o wiele lepiej czytało mi się książkę bez tych bez sensowych kłótni. Seksu jest także wiele lecz wydaję się jakby subtelniejszy. Oczywiście są sceny mocnego seksu lecz mniej niż w poprzednich. Tutaj są one delikatniejsze, sam akt seksualny zmienił się wraz z bohaterami. Po tej części mam ochotę na więcej. Po porzednich nie było takiego uczucia. Zobaczymy co wydarzy się dalej.

Gideona i Eve spotykamy dokładnie w momencie zakończenia "Płomienia Crossa". Bohaterowie wracają do siebie w tajemnicy przed wszystkimi. Po ty co zrobił Cross dla swojej ukochanej muszą uważać.  Ich relacja zaczyna się bardzo dobrze rozwijać. Cross ma wielkie plany wobec Evy.
Bardzo podoba mi się rozwinięcie sytuacji innych bohaterów.  Współczuję Cary'emu sytuacji, w której się znalazł ale mam nadzieję, że wszystko się ułoży.
Bardzo się cieszę, że w tej części sex bohaterów nie jest ich sposobem na wszystko.

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2018-08-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam na półce,

Mroczna strona zmysłowości.
Jak wiele można zaryzykować w imię pożądliwej, szaleńczej miłości?
Czy trudna przeszłość Evy i Gideona stanie na przeszkodzie do ich szczęścia?
Gideon Cross. Na samo wspomnienie jego imienia moje ciało ogarniały fale pożądania i tęsknoty. Od chwili, gdy go zobaczyłam, gdy po raz pierwszy zajrzałam poza oszałamiającą, nieziemsko piękną powierzchowność i dostrzegłam kryjącego się pod nią mrocznego, niebezpiecznego mężczyznę, poczułam nieodparte przyciąganie, jakbym odnalazła drugą połowę samej siebie. Potrzebowałam go jak bicia własnego serca, a on wystawił się na ogromne niebezpieczeństwo, zaryzykował dla mnie wszystko.

Kolejne spotkanie z Evą i Gideonem. Mimo przygód, które spotykali na swej drodze, w dalszym ciągu są razem. Jednak muszą się ukrywać, no przynajmniej przez pół książki.
Cross coraz częściej wspomina o zaręczynach, lecz Eva twierdzi, że to nie jest ten czas, gdyż w dalszym ciągu mało wie o swoim ukochanym.
W tej części na drodze pojawia się dziennikarka, która węszy w sprawie Gideona. Nie zdziwiło mnie to, że ma mu za złe to jak ją potraktował w przeszłości.
Główna para oprócz tego, iż ukrywają swój związek, to nie tylko to trzymają w sekrecie.
Tą część już dużo lepiej mi się czytało, niż dwie wcześniejsze. W przeciwieństwie do poprzednich tomów zawiera mniej scen seksu (przynajmniej takie odniosłam wrażenie). Może to jest przyczyna, iż bardziej mi się podoba. Przyznam, że pomału zaczynam się przekonywać do tej serii, ale ostateczną decyzję podejmę przy recenzji ostatniej części.
Seria mnie nie zachwyciła, ale jest znacznie lepiej, niż po poprzednich częściach.

Avatar użytkownika - karolina128
karolina128
Przeczytane:2018-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Tylko on
Sylvia Day0
Okładka ksiązki - Tylko on

Sylvia Day po raz kolejny zabiera swoje czytelniczki w ekscytującą podróż po krainie zmysłowych doznań. Maria, Zimna Wdowa, słynie z niezwykłej...

Zniewolenie
Sylvia Day0
Okładka ksiązki - Zniewolenie

Max Westin jest ucieleśnieniem seksu. Poczuła to, gdy tylko się zbliżył. Wszystko w nim wydawało się nieco szorstkie i surowe. Przytrzymał jej rękę odrobinę...