Wyzwolona

Szybka i mocna akcja, wyraziste postacie, a także niebanalny wątek obyczajowy. Kapitalna książka!

Magdalena Kijewska, Przegląd Czytelniczy

Łukasz był przekonany, że wszystkie problemy jego i jego żony się skończyły. Stawił już czoła porwaniu Justyny, całej jej tajemniczej przeszłości, a nawet odnalazł ją w środku wojennej zawieruchy w Afganistanie. Zawarł nowe przyjaźnie i uratował swoje małżeństwo. Ale czy na pewno?

Okazuje się, że jego ukochana ma jeszcze jednego wroga, najgroźniejszego ze wszystkich, który dla zemsty gotów jest posunąć się do najgorszego. Jego gniew ma dosięgnąć już nie tylko Justynę, ale także jej najbliższych. Justyna i Łukasz będą musieli zmierzyć się z całkiem nowymi wyzwaniami, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Z pomocą przyjaciół zrobią wszystko, aby spełniło się ich największe marzenie, a ich mające się dopiero urodzić dziecko było bezpieczne.

Informacje dodatkowe o Wyzwolona:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2016-11-22

Kup książkę Wyzwolona

Wyzwolona - opinie o książce

Avatar użytkownika - domiczyta
domiczyta
Przeczytane:2017-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, Mam, Recenzenckie,
,,(...) myślała, że jej historię można napisać od nowa. Nie byłaby to opowieść o Justynie, którą ktoś porwie, ale o Justynie przebranej w strój wiceprezesa, znów skrywającej wielkie tajemnice" - fragment książki. Tytułem ,,Wyzwolona", który ukazał się z końcem 2016 roku nakładem Wydawnictwa Replika, kończę niezapomnianą przygodę z serią ,,Porwana" autorstwa Róży Lewanowicz. Ostatni tom trylogii jest doskonałą klamrą wydarzeń przedstawionych we wcześniejszych częściach, przynosząc niezbędne wyjaśnienia, ale i pozostawiając pewien żal, że nadszedł czas rozstania z nietuzinkowymi bohaterami. Justyna i Łukasz Meyerowie, których zdążyliśmy już dość dobrze poznać i którym należałoby życzyć, aby żyli długo i szczęśliwie, nadal nie mogą zaznać spokoju. Czeka ich ostateczne starcie z inicjatorami porwania Justyny, której afgańsko-wojskowe działania sprzed lat mają mieć związek z wiszącym nad nią zagrożeniem, od którego nie może uwolnić się ani w Afganistanie ani w Warszawie. Justyna postanawia jednak zerwać z niebezpiecznym trybem pracy najemnika, realizującego supertajne zadania bojowe na zlecenie londyńskiej ,,firmy", ponieważ chce zadbać o mającą się niedługo powiększyć rodzinę. Justyna schodzi więc z linii ognia, ale nie z linii frontu, przebiegającego tym razem nie wśród opanowanych przez Talibów wzgórz, lecz pomiędzy agenturami obcych wywiadów, głowami państw, wysoko postawionymi wojskowymi oraz mafią. Justyna po raz kolejny wykazuje się umiejętnością operowania informacjami, logicznego wnioskowania i planowania dalszych działań w taki sposób, aby zabezpieczyć tyły nie tylko sobie i mężowi, ale również członkom jej grupy komandosów, zmuszonych do natychmiastowej ewakuacji z Afganistanu. Wykorzystując swoje kontakty oraz wsparcie ze strony premiera RP, zostaje członkiem zarządu spółki, dla której wcześniej przygotowywała analizy. Co ważniejsze, punkt po punkcie realizuje plan unieszkodliwienia zleceniodawcy swojego porwania. Róża Lewanowicz stworzyła niesamowicie sugestywną historię, która pochłania czytelnika bez reszty, przenosząc go w świat polityków finansujących prywatne wojska, sił specjalnych o międzynarodowym zasięgu działania, jak również żądnych zemsty oficerów i generałów, których niechlubne czy nawet przestępcze działania podważają przekonanie, że państwo dba o tych, którzy z narażeniem życia służą ojczyźnie. Ostatecznie okazuje się, że wszystkie przeszkody i zagrożenia, które spadły na Meyerów są wynikiem osobistych porachunków, urażonych ambicji i niezaleczonych ran, zapomnianych przez świat, ale nieustająco jątrzących się w umysłach zaangażowanych w zakrojone na szeroką skalę poczynania szpiegowskie i militarne. Jednym słowem: majstersztyk! Wartka akcja, sensacja wysokiej próby, wyraziści bohaterowie, doskonale obroniona wielowątkowość, humor - oto znaki rozpoznawcze autorki trylogii ,,Porwana", które mam nadzieję jeszcze będzie mi dane podziwiać nie raz w jej dalszej karierze literackiej. Polecam Wam serdecznie przygodę z Meyerami.
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2017-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Opowieść, którą snuje Róża to całą piersią sensacja, z dużą dozą akcji, która zapewnia czytelnikowi skaczący poziom adrenaliny zależnie od momentu fabuły. Ten cykl o Justynie Meyer to także powieść obyczajowa na bardzo wysokim poziomie, nie wnikająca przesadnie w to kto z kim sypia i dlaczego. Jakby tego było mało, ta trylogia mieści się jeszcze w psychologicznym nurcie literatury. Dlaczego? Mamy przepiękny rozkład psychologiczny żołnierzy, agentów spec-służb, najemników prywatnych i „zwykłych” ludzi, którzy się z nimi wiążą. Śmiem twierdzić, że w „Wyzwolonej” tę część widać najbardziej.

Reasumując, jeśli cenicie książki z dużą dozą akcji, mknącej z rozdziału na rozdział – jesteście w idealnym miejscu. Gdy szukacie prezentu dla maniaka militariów – będzie to naprawdę dobry wybór, którego nie zniechęci nawet okładka! Polecam także wszystkim, którzy szukają mocniejszej literatury, ale bez popadania w skrajności – tutaj znajdziecie też olbrzymie pokłady humoru i wzruszenia.

Całość na zukoteka.blox.pl

Avatar użytkownika - selwka
selwka
Przeczytane:2022-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Przebudzona
Róża Lewanowicz0
Okładka ksiązki - Przebudzona

Justyna i Łukasz muszą poradzić sobie z nową rzeczywistością. W wyniku porwania dziewczyny wyszły na jaw od dawna skrywane przez nią tajemnice z przeszłości...

Otwórz oczy, Marianno
Róża Lewanowicz0
Okładka ksiązki - Otwórz oczy, Marianno

Kasia, trzydziestotrzyletnia kobieta, opuszcza szpital psychiatryczny i po raz kolejny w swoim życiu próbuje rozpocząć wszystko od nowa. Choroba...