Wzgórze pełne słońca

Magiczne miejsce, spełnione marzenia, odmieniony los

Trzy kobiety, trzy nowe życia

Kontynuacja bestsellerowych ,,Kilku godzin do szczęścia"

Na wzgórzu pełnym słońca spełniają się marzenia Anny, Kaśki i Elizy. Lato przynosi im miłość, o jakiej zawsze marzyły. Tajemnice z przeszłości zmieniają teraźniejszość. Na magicznych Kaszubach wszystko jest możliwe...

Anna po kilku tygodniach pobytu w Parchowie i odnalezieniu swoich korzeni, decyduje się pozostać na Kaszubach do końca lata. Notariusz, który ma prowadzić jej sprawy spadkowe, coraz bardziej fascynuje ją jako mężczyzna. Kaśka przeżywa nową-starą miłość z Krzysztofem, ale powoli zaczyna do niej docierać, że poznany niedawno przypadkiem Maciej jest tym mężczyzną, na którego czekała wiele lat. Związek Elizy i Igora przeżywa wiele zawirowań - młodość wszak ma swoje prawa.

Informacje dodatkowe o Wzgórze pełne słońca:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2016-10-12

Kup książkę Wzgórze pełne słońca

Wzgórze pełne słońca - opinie o książce

Do sięgnięcia po książkę „Wzgórze pełne słońca” skłonił mnie przede wszystkim opis, który mocno mnie zaciekawił i chciałam poznać losy bohaterek. Ponadto okładka ma dla mnie w sobie coś, co przykuło moją uwagę. Jednak, czy autorka sprostała moim oczekiwaniom? Tego dowiecie się poniżej. Muszę wspomnieć, że jest to kontynuacja powieści „Kilka godzin do szczęścia”, której nie czytałam.

W tej powieści mamy przedstawione losy trzech bohaterek. Anny, Kaśki oraz Elizy. Jest to historia łącząca w sobie trzy pokolenia. Anna poznaje notariusza, który pomaga jej w sprawach spadkowych. Kobiecie na początku ciężko uwierzyć, że mimo wieku może coś poczuć do mężczyzny. Jednak to uczucie rozświetla jej życie. Kaśka staje przed trudnym wyborem między dwoma mężczyznami Krzysztofem i Maciejem. Obaj panowie mocno zabiegają o uczucie kobiety. Natomiast Eliza to studentka wchodząca dopiero w miłosne życie. Relacja między nią, a Igorem jest pełna zawirowań.

"Wzgórze pełne słońca" to pełna uczuć i ciepła powieść. Autorka akcję umieściła na Kaszubach. Pierwszy raz spotykam książkę, gdzie akcja toczy się w tym miejscu, ale jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ Roma J. Fiszer ma cudowny styl pisarski. Jej poetyckie wręcz opisy cudownie oddały mi klimat Kaszub, co jest ogromną zaletą.

„Wzgórze pełne słońca” to historia idealna na letnie wieczory. Ciepła, przyjemna, ale i wciągająca. Autorka wykreowała cudowne bohaterki. Każda z nich jest na innym etapie życia i każda zmaga się z innymi problemami, jednak autorka świetnie to ukazuje. Relacje między bohaterami są bogate w emocje i uczucia.

Ponadto Roma J. Fiszer porusza w tej powieści ważne tematy takie jak miłość, szukanie własnego ja, odbudowanie relacji rodzinnych. Ta powieść jest nie tylko zwykłą książką. Ta historia zmusza nas do przemyśleń na temat naszej codzienności i relacji z bliskimi.

Autorka również nie szczędzi nam tutaj momentów zaskoczeń, czy nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dzięki temu książka jest ciekawa i wciągająca. Chociaż początkowo miałam problem z wkręceniem się w akcję. Na szczęście po kilkunastu stronach od lektury nie mogłam się oderwać!

Jako iż jest to kontynuacja „Kilka godzin do szczęścia” bałam się, że będę odczuwać duże braki w związku ze znajomością poprzedniego tomu. Jednak jak się okazało wcale tego nie odczułam. Cieszę się, że mogłam poznać losy bohaterek!

Reasumując, "Wzgórze pełne słońca" to książka, która jest idealna dla fanów obyczajówek z nutką romansu. Ciepła i ciekawa lektura na te letnie wieczory. Cudowne bohaterki, świetna fabuła, bardzo dobrze przedstawione miejsca wydarzeń. Polecam!

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2024-05-12,

15 maja swoją premierę będzie miała najnowsza książka Romy J. Fiszer „Wzgórze pełne słońca”.

Jest to bardzo piękna i klimatyczna opowieść o trzech kobietach.

Przenosimy się na Kaszuby, gdzie magia rozkwita, a niemożliwe staje się możliwe.

W najnowszej książce autorki poznajemy dalsze losy Anny, Kaśki i Elizy.

Anna po odkryciu swoich korzeni zamierza zostać na Kaszubach. Kaśka jest zakochana w Krzysztofie, a z drugiej strony ma dylemat, bo coraz więcej myśli o Macieju. U Elizy i Igora również wiele się dzieje.

Jedni przeżywają miłość, inni życiowe rozterki, z resztą jak to w życiu bywa.

Książka jest dosyć obszerna, ale czyta się szybko i przyjemnie.

Historia pokazuje, że w życiu zdarzają się niepowodzenia, ale najważniejsze to walczyć o siebie, troszczyć się o bliskich i spełniać marzenia.

Avatar użytkownika - izanaglik
izanaglik
Przeczytane:2024-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

🌞 RECENZJA 🌞

Tytuł: "Wzgórze pełne słońca"

Autor: Roma J. Fiszer

Wydawnictwo: @purple_book_wydawnictwo

(współpraca reklamowa)

Wspaniała, fascynująca i pełna ciepła opowieść o miłości oraz rodzinie wielopokoleniowej.

Jest to kontynuacja obyczajowej powieści " Kilka godzin do szczęścia"

Powracamy więc do Anny, Katarzyny oraz Elizy, aby przekonać się, jakie niespodzianki zgotuje im los. Lato przynosi o miłość,o jakiej zawsze marzyły. Na wzgórzu pełnym słońca spełniają się marzenia trzech kobiet. Tajemnice z przeszłości zmieniają się w teraźniejszość.

Anna po kilku tygodniach pobytu w Parchowie i odnalezieniu swoich korzeni, decyduje się pozostać na Kaszubach do końca lata. Katarzyna przeżywa nową - starą miłość z Krzysztofem ale zaczyna do niej pomału docierać,że nowo poznany niedawno Maciej jest tym jedynym na którego czekała całe życie. Natomiast związek Elizy i Igora przeżywa wiele zawirowań. Młodość ma jednak swoje prawa.

"Wzgórze pełne słońca" to przyjazna czytelnikowi powieść sprawiająca że ma się ochotę na podróż do tego pięknego miejsca jakim są Kaszuby. To przesympatyczna opowieść o cudownym, normalnych kobietach, które pragną kochać. Chcą czuć się potrzebne i żyć pełnią życia. Styl jakim pisze autorka jest wyjątkowy. Widać że jest zakochany w swoim rejonie. Porwał mnie klimat kaszubskiej wsi i piękne okoliczności przyrody. Zdecydowanie polecam ❤️

Muszę przyznać, że ten tom podobał mi się o wiele bardziej, niż tom pierwszy. Nadal nie ma tutaj nagłych zwrotów akcji, momentami dialogi są nienaturalne, a niektóre opisy zbyt rozwlekłe, ale... całość ma coś w sobie. Porwał mnie klimat kaszubskiej wsi i piękne okoliczności przyrody. Na plus są też relacje panujęce między mieszkańcami wsi, momentami są wręcz utopijne i miło "pobyć" z takimi ludźmi i oderwać się od codziennej szarej rzeczywistości.

Avatar użytkownika - karma1
karma1
Przeczytane:2019-04-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Drugi tom książki i mi jest mało szkoda że nie ma kontynuacji jak potoczą się dalsze losy bohaterek. Ale ogólnie książka fajna i pouczająca. Zachęcająca do odwiedzenia Kaszubskich stron.

Historia snuje się. Bohaterowie nieśpiesznie odsłaniają przed czytelnikiem kolejne fakty z ich życia, przeżycia, rozterki. Mimo ich jakże rzeczywistych problemów ma się poczucie sielskości, odrealnienia. Chciałoby się poczuć ten klimat, zanurzyć się w nim. Namacalnie poczuć piękno tamtejszej przyrody, zabrać swoich bliskich do krainy, w której doświadczą tak bezinteresownej życzliwości.

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2018-09-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52/2018,

Magiczne miejsce, spełnione marzenia, odmieniony los

Trzy kobiety, trzy nowe życia

Kontynuacja bestsellerowych ,,Kilku godzin do szczęścia"

Akcja tak rozlazła jak w poprzedniej części. Anna denerawuje mnie, nie wiem jej zachowanie dalej jest idotyczne, tak samo jest Felci, Kaśka jeszcze gorzej kręci się za chłopami niż w poprzedniej części. I jeszcze zaprasza na spotkanie żonę swojego jednego z facetów, bo ją polubiła. Eliza leiiej chociaż poprawiła się chociaż i ona ma kilka scen gdzie jest irytująca m.in. wtedy gdy odwiedził ją Igor. I ta historia, że Anna vel Basia to jednak nie jets córką ZAlewskich tylko sprzedawczyni pączków... serio? To co oddała ot tak swoje dziecko prawie nieznanym ludzio,. I ojciec jeszcze nie znany.

Chata nad jeziorem
Roma J.Fiszer0
Okładka ksiązki - Chata nad jeziorem

Nawet najpoważniejszy kryzys uczuciowy nie może trwać wiecznie. Vanessa jest trzydziestoletnią malarką, w jej życiu uczuciowym następuje niespodziewany...

Kilka godzin do szczęścia
Roma J.Fiszer0
Okładka ksiązki - Kilka godzin do szczęścia

Anna wiedzie spokojne życie - aż do dnia, gdy w skrytce w biurku znajdzie listy, z których wynika, że była adoptowanym dzieckiem. Żeby wyjaśnić...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska