X-terminacja

Długo oczekiwany finał historii rozpoczętej w ,,All-New X-Men"!

Pierwsza grupa X-Men, stworzona przed laty przez Profesora X, została przeniesiona do współczesności. Na jej członków czekał tu świat, który ledwie rozpoznali, ale postanowili pomóc w zmienianiu go na lepsze. Teraz przyszłość wszystkich mutantów spoczywa w rękach bohaterów z przeszłości. Na młodych przedstawicieli ich gatunku poluje Ahab. Wziął ich na cel także ktoś znajomy, kogo zupełnie się nie spodziewali. Czy uda mu się zrealizować tajemniczy plan? Dzisiejsi X-Men muszą stanąć w obronie pierwszej piątki. Jeśli zginie choć jeden z członków drużyny, przyszłość legnie w gruzach. Ale ilu - i kto - odda życie za nich? Żeby ocalić linię czasu, X-Men muszą zaryzykować wszystko i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy można zmienić los drużyny z przeszłości?

Scenariusz napisał Ed Brisson (,,Ghost Rider"), a rysunki stworzył Pepe Larraz (,,Avengers").

Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach #1-5 serii ,,Extermination" ze scenariuszem Eda Brissona i z rysunkami Pepego Larraza.

Informacje dodatkowe o X-terminacja:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-08-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

KONIEC 'ORYGINALNEJ PIĄTKI'

Brian Michael Bendis, zaczynając w roku 2012 serię ,,All-New X-Men", chcąc uczynić ją atrakcyjną dla nowych odbiorców, przeniósł z przeszłości do teraźniejszości pierwszych pięciu uczniów Xaviera. Dzięki temu prostemu zabiegowi czytelnik, który byłby tu zagubiony tak samo, jak oryginalni X-Men, a poza tym całość oferowała wiele porywających implikacji i dużo zabawy motywami podróży w czasie, które od wczesnych lat 80. stały się domeną tej serii. Problem pojawił się wtedy, gdy Bendis zakończył serię i przestał pisać przygody Mutantów (a wkrótce potem opuścił także Marvela), a ta stara ekipa została na łamach serii. Przez lata nikt nie miał pojęcia, co z nimi zrobić, każdy unikał tematu, oryginalna piątka zeszła na dalszy plan... A teraz w końcu nadszedł czas opowiedzenia ich losów do końca i rozwiązania paradoksu, jaki ich obecność w naszych czasach wywołała. A wszystko to w kolejnym dobrym, choć niepozbawionym wtórności albumie, który warto jest poznać.

Jakiś czas temu, by naprawić rozdarte relacje miedzy frakcjami Mutantów i przypomnieć im, kim kiedyś byli, Beast przeniósł z przeszłości Marvel Girl, Cyclopsa, Icemana, Beasta i Angela. Ale ci zostali w naszych czasach i... Właśnie, co z tego wyniknie?

Akcja albumy przenosi nas dwie dekady w przyszłość, gdzie X-Men leżą zamordowani w ruinach miasta, a tajemnicza postać chce naprawić coś, co schrzaniła. O co jednak chodzi i co to będzie oznaczać dla naszych Mutantów?

Tymczasem w naszych czasach, Mutanci jak zwykle zmagają się z problemami tolerancji. W ich życiu pojawia się dwójka ocalonych dzieci, ale ich obecność staje ię początkiem bardzo dziwnego śledztwa. Jakby tego było mało, Ahab atakuje naszych X-Men, a do tego pojawia się ktoś, kto poluje na mutantów, przybywa kolejna strona konfliktu, a w mieszani w to oryginalni X-Men będą musieli podjąć decyzje i działania, od których - po raz kolejny - zależeć będzie cała przyszłość...

Bajki po angielsku. Kot w butach. Puss in Boots
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Bajki po angielsku. Kot w butach. Puss in Boots

W książce czytelnik znajdzie bogato ilustrowaną bajkę w wersji dialogowej - po angielsku i po polsku. W drugiej części ksiązki historia Kota w Butach została...

Recepta na szczęście
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Recepta na szczęście

Zdarzyło się naprawdę- prawdziwe bohaterki, prawdziwe historie! Słodko-gorzkie opowieści o miłości kobiet takich jak my....

Powrót matki
Danuta Awolusi ;