Yakari. Lot kruków. Tom 14

Czternasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który razem z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody. Siuks o imieniu Powolny Łoś wpada w pułapkę kruka, który ma groźne zamiary, bo chce stać się równy mitycznemu stwórcy świata! Tęcza i Yakari spróbują pomóc Łosiowi, ale czy uda im się zapobiec magicznemu niebezpieczeństwu? Poznaj historię, w której ukazano indiańskie wierzenie, że kruki są jednymi z najmądrzejszych stworzeń na Ziemi. Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy - scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 ,,Yakariego" (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angouleme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Informacje dodatkowe o Yakari. Lot kruków. Tom 14:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-11-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

W albumie Yakari: Lot kruków zarówno na młodych, jak i starszych czytelników czekają elementy stanowiące o sile serii. Duet Derib i Job kolejny raz kreśli bowiem pozornie prostą, ale też mocno wciągającą opowieść. Historię, w której w idealnych proporcjach wymieszana jest widowiskowość, humor i szczypta wiedzy/nauki. Twórcy w recenzowanym albumie skupiają uwagę odbiorcy na krukach, które są dla Indian bardzo ważnym stworzeniem, któremu przypisują boskie moce stworzenia świata. W bardzo przystępnej i humorystycznej formie mały miłośnik komiksów (wraz z rodzicami) ma więc okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Nieodzownym doskonałym uzupełnieniem świetnego scenariusza, jest również kolejny raz wpadająca w oko kolorowa oprawa graficzna. Rysunki dobrze oddają zarówno dynamikę niektórych scen, jak i szereg różnorakich emocji towarzyszących bohaterom.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-09-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

MAGICZNE ZAGROŻENIE

Sympatyczne dla całej rodziny, z przesłaniem, mądrością i dużą, dużą dawką lekkości i prostoty. Tak w skrócie podsumować można przygody Yakariego. I czternasty album z serii żadnym wyjątkiem tu nie jest. No i dobrze, bo być nie musiał. Dostarcza w końcu wszystko to, na co liczymy i mamy ochotę i robi to konsekwentnie na tym samym poziomie i w tym samym stylu.

Yakari znów musi ruszyć z pomocą! Tym razem potrzebuje jej Powolny łoś, Siuks, który wpadł w pułapkę złego kruka. Co gorsza sytuacja jest tym cięższa, że zagrożenie jest... magiczne! Czy z niej także uda się wyjść naszym bohaterom obronną ręką?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Sekretnik przyjaciółki zwierząt. Humor, porady, ciekawostki, quiz, naklejki.
Okładka ksiązki - Sekretnik przyjaciółki zwierząt. Humor, porady, ciekawostki, quiz, naklejki.

Lubisz zwierzęta, quizy, dowcipy i ciekawostki? Jeśli tak, ten sekretnik jest dla ciebie. Oprócz stron, na których możesz notować ważne rzeczy, znajdziesz...

Kultowe Auta (#47). Kultowe Auta cz.47 JAGUAR F-TYPE
Okładka ksiązki - Kultowe Auta (#47). Kultowe Auta cz.47 JAGUAR F-TYPE

Kolekcja składająca sie z 50 tomów. Tematami każdej ksiązki będą ciekawostki, rozwiązania techniczne i historia danego modelu auta. Seria kierowana jest...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;