YORIM - Próba Medveh

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Trzech nastoletnich chłopców wyrusza do lasu Medveh na coroczną Wielką Próbę. Można wziąć w niej udział tylko raz w życiu, a jej historia jest równie stara, jak sama Eleania.

Zanurz się w opowieści o zielonych łąkach, lesie i słońcu. O zmaganiach drużyny Yorima i świetlistych owocach Aldorian, których smak znany jest tylko bogom. O trytach, welijanach i gluidach, o księżycu i ukrytych światach, o honorze i walce, przyjaźni i błędach, o zamku Dortonis i wijącej się między wzgórzami drodze.

O wszystkim tym, czym jest Edai.

Informacje dodatkowe o YORIM - Próba Medveh:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-11-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788396914507
Liczba stron: 330
Tłumaczenie: Andrzej Rzegomski

więcej

Kup książkę YORIM - Próba Medveh

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

YORIM - Próba Medveh - opinie o książce

Ja mimo tego, że jestem już dojrzałą kobietą, często czuję się jeszcze jak młodzież 🤭🤭 Dlatego bardzo lubię czytać książki, które są przeznaczone właśnie dla nastolatków ;) Dziś przychodzę do Was z opinią o świetnej pozycji, gdzie młodzi chłopcy i fantastyka grają pierwsze skrzypce ;) Zaciekawieni ? :) Jeśli tak, to zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią ;)

Trzech trzynastoletnich chłopców - Yorim, Garwin oraz Fion, wyrusza zgodnie z tradycją do lasu Medveh, gdzie co roku odbywa się Wielka Próba. Jest ona wyjątkowa, bo można do niej podejść tylko raz w życiu, a legendy o niej można usłyszeć już od początków istnienia krainy zwanej Eleanią. Drużyna Zielonej Paproci (bo tak się chłopcy nazwali) ma przed sobą wiele wyzwań, aby zdobyć i cieszyć się owocami Aldorian. Czeka na nich wiele przygód, wyzwań a także nowych umiejętności. Poznają też nowych znajomych, którzy tak jak oni pragną wyjść z Wielkiej Próby zwycięsko. Ale jak dobrze wiemy, drużyna, która wygra, może być tylko jedna. Komu uda się zdobyć magiczne owoce? Jakie przygody czekają na naszych śmiałków? Czego nauczą się przez cały czas, który spędzą z daleka od domu? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Kto wyjdzie z tej walki zwycięsko, a kto zostanie pokonany? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na powyższe pytania, to koniecznie sięgnijcie po tę lekturę ;)

Jak widać po powyższych pytaniach, wiele spraw czeka na rozwiązanie ;) I muszę Wam powiedzieć, że stopniowo wszystko się ładnie wyjaśnia. Z przyjemnością zanurzyłam się w świat przedstawiony przez Autora. Ciągła adrenalina, liczne przygody... Poznajemy przy tym piękne, baśniowe krainy i ich barwne opisy. Dzięki nim oraz zawartym w książce ilustracjom, czytelnikowi dużo łatwiej jest wyobrazić sobie to, o czym aktualnie czyta. Muszę przyznać, że moim ulubieńcem od razu stał się Yorim a także Delf. Zapytacie, kim jest ten drugi, bo nie wspominałam Wam o nim wcześniej. Zostawię Was jednak w niewiedzy, może dzięki niemu postanowicie sięgnąć po lekturę ;) Mogę Wam tylko powiedzieć, że jest on wyjątkową istotą i odegra ważną rolę w całej powieści... 😃 Najbardziej denerwował mnie z kolei Garwin, ale jak wiadomo, nie wszyscy bohaterowie muszą przypaść czytelnikom do gustu ;) Powieść ta, ukazuje też jak ważna jest przyjaźń i co można w jej imię poświęcić. Ukazuje również odwagę, upór, pracowitość oraz walkę o własne marzenia. Sądzę, że ta historia przypadnie do gustu zarówno chłopców jak i dziewczynkom. Świetnie spędzicie z nią czas. Dajcie się porwać tej intrygującej i zaskakującej opowieści. Przeżyjcie razem z bohaterami ich wzloty i upadki... Po prostu dajcie się ponieść !!! ;). Sądzę, że będziecie zachwyceni tak samo jak ja ♥️

Bardzo Wam polecam tę powieść ;) Naprawdę. Zarówno młodzieży jak i dorosłym. Jestem pewna, że doskonale spędzicie z nią czas, a las Medveh i Was oczaruje 😍 Bardzo dziękuję Wydawnictwo Sztaber Sole za egzemplarz do recenzji i za możliwość poznania Kronik Edai 😍 Zachęcam Was do przeczytania książki, której przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów 😃♥️

Link do opinii

"Yorim - Próba Medveh" to książka zupełnie poza moimi terenami czytelniczymi, a jednak bardzo mi się podobała. Jest literatura młodzieżowa, przygodowa i raczej chłopięca, a mimo to czytałam tę książkę z zaciekawieniem. Teraz jestem ciekawa opinii mojej nastolatki, bo dla mnie ten typ książek jest zupełnie obcy. Sądzę jednak, chociaż nie mam porówniania, że to jest coś, co może się podobać. Język jest zrozumiały, ale absolutnie nie jest ubogi, uniwersum, jak dla mnie, oryginalne, fabuła ciekawa. Polecam!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy