Z dala od siebie. Mroczna baśń

Tom 4 cyklu Mroczna Baśń

W tej historii żadna z sióstr nie wie o istnieniu drugiej.

Jako następczyni tronu księżniczka Elsa ma wiele pytań dotyczących przeszłości i przyszłości. Jaką ma być władczynią? Kiedy powinna wyjść za mąż? I dlaczego ciągle ma poczucie, jakby kiedyś wyrwano z niej cząstkę jej samej?

Po nieoczekiwanej śmierci rodziców Elsa musi znaleźć odpowiedzi na te pytania szybciej, niż sądziła. Staje się jedyną władczynią królestwa. Jest samotna jak nigdy wcześniej. W dodatku z dnia na dzień przebudzają się jej dawne moce. Elsa zaczyna przypominać sobie fragmenty swojego dzieciństwa i twarz pewnej dziewczynki.

Młoda królowa pragnie odnaleźć brakujący kawałek siebie. Pełna determinacji wyrusza w podróż przez całe królestwo, aby zdjąć klątwę i odszukać zaginioną księżniczkę Arendelle.

Poznaj więcej książek z serii Mroczna Baśń, która opowiada o alternatywnych losach bohaterów twojego dzieciństwa.

Informacje dodatkowe o Z dala od siebie. Mroczna baśń:

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Dorota Radzimińska

Kup książkę Z dala od siebie. Mroczna baśń

Z dala od siebie. Mroczna baśń - opinie o książce

Jest to alternatywna wersja filmowej ,,Krainy lodu" która naprawdę przypadła mi do gustu. Mimo iż trochę brakowało mi w niej tej mroczności, to jednak sam motyw klątwy okazał się być napisany naprawdę dobrze. W książce szczególnie spodobała mi się postać Hansa, który został moim zdaniem lepiej ukazany niż w filmie.

Zdecydowanie najlepsza z przeczytanych przeze mnie dotąd "Mrocznych baśni". Owszem, jak każda, miała swoje mankamenty, ale to chyba reguła w przypadku powieści tworzonych na podstawie filmu. Jedno jest pewne - taką "Krainę lodu" to bym oglądała z chyba jeszcze większą chęcią, niż oryginał. Właściwie jedyne, co można książce zarzucić, to zbytnie "przyklejenie się" do oryginału - nawet, gdy jakieś sceny były kompletnie nowe, autorka ogrywała je tak, by były alternatywną wersją scen z filmu. Na szczęście jednak całość bardzo na tym nie traci. Czyta się ją szybko (ja połknęłam ją w ciągu trzech godzin) i bardzo przyjemnie. I fajnie było łowić takie smaczki, jak nawiązania do samej "Królowej śniegu" Andersena. Cieszę się, że udało mi się tak miło spędzić z tą powieścią czas.

Lustereczko, lustereczko...
Jen Calonita0
Okładka ksiązki - Lustereczko, lustereczko...

Kolejna po ,,Nieurodzinach" powieść z serii ,,Mroczne opowieści" to na nowo opowiedziana historia Śnieżki - jednej z najbardziej znanych baśniowych bohaterek...