Z głową w gwiazdach

Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Starry Eyes
Tłumaczenie: Anna Bereta-Jankowska

Sama w głuszy. Z chłopakiem, który złamał jej serce…
Wręcz pedantycznie uporządkowane życie pewnej nastolatki zbacza ze szlaku, gdy zostaje ona sam na sam z dziką przyrodą oraz swoim najgorszym wrogiem – chłopakiem, który złamał jej serce.
Od zeszłorocznego balu serdeczna przyjaźń Zorie i Lennona przerodziła się w zaciętą wrogość. Unikają się jak ognia, w czym nieco pomaga im fakt, że ich rodziny to współczesna wersja Montekich i Kapuletich.
Aż do czasu, kiedy podczas wypadu w góry Zorie i Lennon zostają uwięzieni w głuszy. Sami. Razem.
Co złego może się stać?
Z braku innego towarzystwa Zorie i Lennonowi nie pozostaje nic innego, jak zaogniać stare rany docinkami, jednocześnie próbując odnaleźć drogę do cywilizacji. Jednak prywatna wojna podczas ścierania się z siłami natury zmniejsza ich szanse na wydostanie się z lasu w jednym kawałku.
Im dalej zagłębiają się w dzikie ostępy Północnej Kalifornii, tym więcej skrywanych dotąd tajemnic i emocji wypływa na powierzchnię. Czy jednak rozpalone na nowo uczucie Zorie i Lennona przetrwa w świecie codzienności? Czy może zatliło się tylko na chwilę pod wpływem świeżego zapachu lasu i roziskrzonych gwiazd?

Kup książkę Z głową w gwiazdach

Wakacje to czas beztroski, oderwania od obowiązków i spontaniczne chwile szaleństwa – zwłaszcza, jeśli ma się naście lat. Tak jak bohaterowie powieści Jenn Bennett Z głową w gwiazdach, którzy wybierają się na wspólne letnie biwakowanie.  Osiemnastoletnia Zorie za namową macochy i za sprawą zaproszenia wystosowanego przez mamę jednej z jej przyjaciółek postanawia wybrać się na kemping. Nie, wróć! Jak się z czasem okazuje, ekipa nastolatków wyjeżdża na glamping, czyli biwakowanie w stylu glamur. Eleganckie namioty, wspaniała restauracja serwująca czterodaniowe kolacje, piękne tarasy, na których można leniwie sączyć smaczne napoje czy wytworne łazienki z saunami sprawiają, że biwakowanie nabiera nowego znaczenia. Niestety, po wpadce z kradzieżą alkoholu, młodzi ludzie zostają wyrzuceni z glampingu i nie zastanawiając się długo, postanawiają wybrać się na wycieczkę w głuszę i tam spędzić pozostałe dni wspólnego wypadu. To jednak dopiero początek kłopotów. Gdy docierają do wyznaczonego celu, zaczynają się sprzeczki, a kłótnia, która niedługo potem wybucha, dzieli grupę. Organizatorka i sponsorka wypadu, Reagan, zgarnia Bretta (w którym podkochuje się Zorie) oraz Kendricka i Summer, po czym o brzasku opuszczają biwak nad wodospadem, pozostawiając po sobie straszliwy bałagan i informację dla Zorie i Lennona, że sami mają sobie teraz radzić ...

Opinie o książce - Z głową w gwiazdach

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-09-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Kto chciałby ze swoim ex utknąć w głuszy? A może to najgorszy koszmar? Zorie nie ma wyboru i plan jej wyjazdu legł w gruzach. Miał być wyjazd grupowy, tymczasem zmuszona jest zawalczyć o bezpieczny powrót do domu z największym wrogiem - Lennonem.
————————————————
Książka z wątkiem przygody, nastoletniej miłości i przyjaźni, która zostanie wystawiona na próbę. Jak dla mnie zdecydowanie bardziej dla młodzieży, choć nie powiem, żeby mnie nudziła. Zorie jest zdeterminowana, wie czego chce i lubi mieć wszystko zaplanowane. Lennon, którego rodzice zdecydowanie wybiegają poza standardy społeczeństwa nie ma przez to łatwo. Mnóstwo tutaj smutku, braku zrozumienia drugiego człowieka i ciężkich momentów. Nie jest to historia podkoloryzowana, o wielkiej miłości i różowych serduszkach. Zdecydowanie nadaje się na prezent dla młodych dziewczyn i nie tylko!

„Z głową w gwiazdach” to urocza książka opowiadająca o przyjaźni, miłości i oddaniu, bez względu na więzy krwi. To historia kierowana do młodszych czytelniczek i myślę, że właśnie nastolatkom najbardziej się spodoba. Ja jednak polecam ją również nieco starszym kobietom, z uwagi na wątki poboczne oraz humor zawarty w powieści, które razem tworzą lekturę dość niezobowiązującą, ale przy tym ciekawą, która idealnie nadaje się na wakacyjną rozrywkę.

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska