Z miłością pod wiatr


Tom 5 cyklu Stajnia w Pieńkach
Ocena: 4 (5 głosów)

Piąty tom serii "Stajnia w Pieńkach".W Nowy Rok pieńkowskie grono przyjaciół z optymizmem snuje plany na nadchodzące miesiące. Miejscowa farmaceutka Olga zawiera znajomość z tajemniczym mężczyzną, a Magda od nowa cieszy się małżeńskim szczęściem. W Nestorze rezyduje zrozpaczona po rozpadzie wieloletniego związku Ula, co bardzo irytuje Alicję. Między kobietami wyraźnie iskrzy, a otwarty konflikt wisi w powietrzu. Hotel Nestor przeżywa ciężkie chwile, ale bohaterowie nie składają oręża, dzielnie stawiając czoło nowej dla wszystkich pandemicznej rzeczywistości.Izabella Frączyk- absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi "Stajnia w Pieńkach", serie "Śnieżna Grań" i "Kobiety z odzysku" oraz dwutomowy cykl "Wszystko nie tak". Wszystkie pozycje spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników.

Informacje dodatkowe o Z miłością pod wiatr:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-06-07
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382950779
Liczba stron: 384
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Z miłością pod wiatr

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Z miłością pod wiatr - opinie o książce

💚💚💚

 

W Nowy Rok pieńkowskie grono przyjaciół z optymizmem snuje plany na nadchodzące miesiące. Miejscowa farmaceutka Olga zawiera znajomość z tajemniczym mężczyzną, a Magda od nowa cieszy się małżeńskim szczęściem. W Nestorze rezyduje zrozpaczona po rozpadzie wieloletniego związku Ula, co bardzo irytuje Alicję. Między kobietami wyraźnie iskrzy, a otwarty konflikt wisi w powietrzu. Hotel Nestor przeżywa ciężkie chwile, ale bohaterowie nie składają oręża, dzielnie stawiając czoło nowej dla wszystkich pandemicznej rzeczywistości.

 

💚💚💚

 

„Z miłości pod wiatr” autorstwa Izabelli Frączyk.

 

Jest to piąty tom serii ,,Stajnia w Pieńkach”. Od razu więc podkreślę, iż poprzednich tomów nie czytałam więc nie będę oceniać całej serii, ani tego, jak ta konkretna część wypadła na tle innych, gdyż najzwyczajniej nie mam o tym bladego pojęcia. Także proszę, weźcie pod uwagę, że gdybym przeczytała, poprzednie tomy moje spojrzenie na tę historię byłoby zupełnie inne.

 

Dlaczego tak uważam?

 

Otóż przez całą książkę bohaterowie okropnie mi się gmatwali. Wielu rzeczy nie rozumiałam i wiele informacji mi się myliło.

 

Sytuacji nie ułatwiał fakt, iż głównym bohaterem nie była jedna osoba, czy dwie, a było ich nieco więcej. Jest to bowiem opowieść o grupce przyjaciół i ich perypetiach. Musiałam więc oswoić się z postaciami, które już są dobrze znane innym czytelnikom.

 

Czułam się więc nieco jak wyrzutek, starając wbić się w zamkniętą grupę. A przynajmniej niekiedy tak to właśnie odczuwałam.

 

O dziwo jednak nie czytało mi się źle tej pozycji. Książka jest dość lekka i napisana przyjemnym stylem. Łatwiej przez to było zrozumieć przebieg fabuły i połapać się w poszczególnych wątkach, a przyznam, trochę ich było.

 

Bohaterowie muszą stawić czoła różnym wyzwaniom i radzić sobie z wszelakimi problemami. W tym z szarą niekiedy przerażającą i nieprzewidywalną rzeczywistością.

 

Wiem, że ta książka mogłaby mnie zachwycić. Niestety jak wspominałam wcześniej przez to, iż jest, to tom piąty i jednocześnie jest, to mój początek przygody z twórczością autorki musiałam radzić sobie ze zdezorientowaniem. Jest to dla mnie nauczka, by jednak nie zaczynać serii od późniejszych tomów.

 

Oczywiście zachęcam do wydania samodzielnej decyzji.

Link do opinii
Avatar użytkownika - renatakozlowska
renatakozlowska
Przeczytane:2022-06-22, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

Są serie na których kolejne części czekam z niecierpliwością. I do takiej należy Stajnia w Pieńkach Izabelli Frączyk.
"Z miłością pod wiatr" to piąty tom tej ciepłej i pełnej emocji historii.
Autorka serwuje w niej swoim bohaterom kolejne problemy i niedogodności. Oj lubi ich doświadczać, lubi. Ciągle wieje im wiatr w oczy, co się wykaraskają z jednego problemy to wpadają w kolejny. Ale we wszystkich tych nieszczęściach i trudach jest zawsze ktoś obok, ktoś kto podaje pomocną dłoń. Jest ukochana osoba, są przyjaciele i rodzina. To mi się bardzo podoba w tej historii. Nieważne co by się działo, gdy za plecami mamy osoby dodające otuchy, takie co to przytulą, pogłaszczą albo odwrotnie, opierniczą i sprowadzą do pionu, żaden problem nie jest za duży na nasze barki.
Mimo wszystkich trudnych chwil które autorka serwuje swoim bohaterom, to ta seria tak naprawdę niesie nadzieję i pokazuje, że z każdej złej sytuacji można znaleźć jakieś wyjście, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło a przyjaciół poznajemy w biedzie. I za to właśnie kocham książki Izabelli Frączyk. A Wy?

Link do opinii
Avatar użytkownika - dominikaszymczak
dominikaszymczak
Przeczytane:2024-03-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2024,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2022-12-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022,
Inne książki autora
Wszystko nie tak!
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Wszystko nie tak!

Czasem warto wrzucić na luz, popłynąć z prądem i cieszyć się chwilą, którą zafundował nam los. Historia Ewy, zdolnej architekt, to niezbity dowód...

Koniec świata
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Koniec świata

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście.  Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy