Z pamiętnika babci

Kameralne przyjęcie urodzinowe u babci to pyszne ciasto i wspólne czytanie pamiętników.

Kilkuletnia Lissy z uwagą i zaaferowaniem słucha wspaniałych przygód pewnej dziewczynki, które na szczęście zawsze dobrze się kończą.

Ale czyje to przeżycia? Kim jest bohaterka tajemniczych zeszytów równiutko ustawionych na regale?

Wzruszająca i ciepła opowieść o pielęgnowaniu wspomnień i przekazywaniu rodzinnych tradycji, a także o sile słowa, które może być ich nośnikiem i o pięknej relacji babci i wnuczki.

Ellen DeLange -holenderska autorka książek dla dzieci, obecnie mieszkająca w Nowym Brunszwiku w Kanadzie. Książki fascynowały ją od dziecka. Na strychu domu zgromadziła małą bibliotekę i dzieliła się swoją kolekcją z rodziną i przyjaciółmi. W dorosłym życiu zaczęła podróżować i powiększyła swoją bibliotekę o książki obrazkowe z całego świata. Zawsze lubiła wymyślać własne historie!

Ilaria Zanellato - urodziła się w 1993 roku w północno-zachodnich Włoszech.

Ukończyła Liceum Plastyczne w Novarze. Dzięki stypendium uczęszczała do Instytutu IED w Turynie i ukończyła studia w zakresie ilustracji i komunikacji wizualnej. Ilaria tworzy swoje własne światy używając kolażu, kolorowego ołówka, grafitu i akrylu.Została wybrana finalistką w 1st Little Hakka International Picture Book Competition (2017) Golden Pinwheel Young Illustrators Competition (2018) oraz Posterheroes (2019).Pracuje jako ilustratorka i publikowała książki w takich wydawnictwach jak: Mondadori, Deaplaneta, Deagostini, Clavis.

Informacje dodatkowe o Z pamiętnika babci:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-01-11
Tytuł oryginału: Lissy's Diary

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Z pamiętnika babci

Przyjaciel na zawsze
Ellen DeLange0
Okładka ksiązki - Przyjaciel na zawsze

Prawdziwa przyjaźń nigdy się nie kończy! Poznaj historię uroczego bałwanka i pewnej wiewiórki, między którymi nawiązuje się niezwykła przyjaźń...