Z płonącymi sercami wyd. 4. Medytacja o życiu eucharystycznym

Kiedy przyglądam się powikłanej historii naszego zbawienia, to widzę, że nie tylko my tęsknimy za bliskością Boga, ale również Bóg tęskni za zjednoczeniem z nami. Wydaje się, jakby Bóg wołał do nas: ,,Moje serce jest niespokojne, dopóki nie spocznie w tobie, moje ukochane stworzenie".

Henri J.M. Nouwen, jeden z najpopularniejszych pisarzy duchowych, przypomina, jak bardzo istotne dla współczesnego człowieka jest odnalezienie głębokiego związku pomiędzy mszą świętą a życiem codziennym. W poruszający sposób ukazuje Eucharystię jako wydarzenie głęboko ludzkie, odsłaniające nasze podstawowe doświadczenia: smutek i stratę, czułość i otwartość, bliskość i zaangażowanie.

To nie jest książka, która przeprowadzi nas krok po kroku przez obrzędy mszy świętej. To książka, która wprowadza nas w głębię tego, co możemy nazwać życiem eucharystycznym. Jeśli Eucharystia - jak przekonuje Nouwen - rozpala nasze serca, to ta książka może sprawić, że będziesz chciał płonąć tym ogniem. ks. Krzysztof Porosło

Jedna z najważniejszych książek o Eucharystii.

Informacje dodatkowe o Z płonącymi sercami wyd. 4. Medytacja o życiu eucharystycznym:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2022-01-19
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788327719959
Tytuł oryginału: With Burning Hearts. A Meditation on the Eucharistic Life

Tagi: Beletrystyka - religia i duchowość bóg

Kup książkę Z płonącymi sercami wyd. 4. Medytacja o życiu eucharystycznym

Z płonącymi sercami wyd. 4. Medytacja o życiu eucharystycznym - opinie o książce

Zraniony uzdrowiciel. Kapłan we współczesnym świecie
Henri J. M. Nouwen0
Okładka ksiązki - Zraniony uzdrowiciel. Kapłan we współczesnym świecie

Po raz pierwszy książka została opublikowana w 1979 r. i od tamtej pory znajduje się w ciągłej sprzedaży. Jej autorem jest zmarły w 1996 r. roku katolicki...

Sztuka życia
Henri J. M. Nouwen0
Okładka ksiązki - Sztuka życia

We wzruszającym, bardzo osobistym wspomnieniu Henri J. M. Nouwen opowiada o pierwszych, pełnych skrępowania spotkaniach z Adamem, ciężko upośledzonym młodym...