Za blisko domu

Siedemnastoletni Derek jest mimowolnym świadkiem brutalnego morderstwa, popełnionego w domu obok. Słyszy – nie widząc – jak ktoś zabija całą rodzinę Langleyów: jego przyjaciela Adama z rodzicami. Wkrótce Derek zostaje aresztowany za potrójną zbrodnię, a jego ojciec i matka ze zdumieniem odkrywają, kto mógł chcieć śmierci Langleyów i jaką rolę odegrał w tragedii ich syn. Lecz jak to udowodnić? Niezwykła historia, splatająca zemstę i przypadek, pogrąża w przerażeniu całe miasteczko, a nas trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Informacje dodatkowe o Za blisko domu:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-10-20

Kup książkę Za blisko domu

Za blisko domu - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdkos
magdkos
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
To moja druga pozycja Barcleya. Szczerze mówiąc brałam ją z półki z wypiekami na policzkach. No i to na tyle by było jeśli chodzi o emocje. Nudne jak flaki z olejem, historia słaba moim zdaniem. Nie umywa się do "Bez śladu". Zjadłam,ale długo przeżuwałam....

Naprawdę dobry kryminał, przy którym się nie nudziłam. Nastoletni Derek pakuje się w kłopoty i to takie, które grożą poważnym wyrokiem. Faktyczne śledztwo prowadzi jego ojciec, niedoszły malarz artysta, były szofer burmistrza a obecnie facet od koszenia trawników. A jego samozaparcie prowadzi do kolejnych problemów.

Sama fabuła jest bardzo pogmatwana, jest masa wątków pobocznych, które jednak stopniowo zostają ze sobą powiązane. Zakończenie jest dosyć przewidywalne. Ale całość jest naprawdę bardzo przyjemna, bez epatowania drastycznymi elementami.

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2023-08-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Kolejna świetna pozycja Barclay'a. Zaczyna się dość prozaicznie, rzekłabym, że nawet banalnie. Oto siedemnastoletni Derek umawia się ze swoją dziewczyną na "macanki" w domu swojego kolegi, Adama, który wraz z całą swoją rodziną wyjeżdża na cały tydzień.

Derek, dom Langleyów zna jak własną kieszeń, w końcu bywa u Adama, codziennie od dzieciństwa. Postanawia pożegnać się z Adamem i jego rodziną, udać, że wychodzi, po czym ukryć się w piwnicy i poczekać, aż rodzinka wyjedzie. O jego planach, nie wie nikt, prócz jego samego i oczywiście Penny, jego dziewczyny.

Niestety, jak to często bywa, plany planami, a rzeczywistość chodzi zupełnie innymi, swoimi drogami. Wkrótce więc  Derek zamiast słodkiego t?te-?-t?te z damą swego serca, zostaje  oskarżony o potrójne zabójstwo i aresztowany.

Czytało się rewelacyjnie. Akcja goni akcję, na jaw wychodzą coraz większe i pikantniejsze tajemnice wszystkich uczestników dramatu i nie tylko ich. Nic nie jest takie, na jakie wygląda. A ja w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać, jak autorowi uda się wyplątać z sensownym zakończeniem, z tego kłębka plątaniny wszystkich i wszystkiego.

Można powiedzieć, że autor, tak jak i w poprzednich swoich książkach poradził sobie "śpiewająco", zwracając przy okazji uwagę na bardzo ważną kwestię. Taką mianowicie, że społeczeństwo jest coraz "durniejsze" i bardziej, powiedzmy "etycznie wątpliwe" (pod każdą szerokością geograficzną) i takąż samo rządzący tym społeczeństwem. Czyli i w tej dziedzinie popyt napędza podaż i odwrotnie.

Avatar użytkownika - Kajakarka
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Największy lęk
Linwood Barclay0
Okładka ksiązki - Największy lęk

Najgorszy dzień w życiu Tima Blake'a zaczął się od śniadania. Robił je dla siedemnastoletniej córki Sydney, która pracowała dorywczo w pewnym hotelu. Gdy...

Na własne oczy
Linwood Barclay0
Okładka ksiązki - Na własne oczy

Linwood Barclay jest jednym z największych współczesnych autorów literatury sensacyjnej, porównywany do samego Harlana Cobena. Jego...