Zabij ich wszystkich

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381393263
Liczba stron: 352

Ocena: 3 (1 głosów)

W katowickiej dzielnicy Janów-Nikiszowiec zostaje zamordowany Stefan Wilk, były portier lokalnej galerii sztuki. Policjanci odkrywają, że samotnie żyjący mężczyzna prowadził podwójne życie – był też nałogowym hazardzistą.

Przedziwna rana brzucha ofiary naprowadza śledczych na trop sekty związanej z okultystyczno-malarską Grupą Janowską założoną przez Teofila Ociepkę, światowej sławy śląskiego artystę. Policjanci odnajdują również dowody na powiązania Wilka z kandydatem na senatora Andrzejem Budką, który wszedł w posiadanie zdjęć i dokumentów dotyczących masakry prawie setki żydowskich dzieci w Białej Cerkwi w 1941 roku.

Książka jurora Nagrody Kryminalnej Piły zaskakuje psychologiczną głębią postaci, doskonałym oddaniem realiów górniczych osiedli i erudycyjnymi nawiązaniami do kultury i historii Śląska. Pozycja obowiązkowa dla miłośników świetnych kryminałów.

Tagi: janów nikiszowiec katowice grupa janowska ociepka Angelus

Kup książkę Zabij ich wszystkich

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zabij ich wszystkich

Inne książki autora
Śmierć last minute
Robert Ostaszewski0
Okładka ksiązki - Śmierć last minute

Podkomisarz Rowicki na policyjnej emeryturze chce już tylko spokojnie korzystać z życia. W ramach, rzecz jasna, swojego skromnego budżetu. I trzeba mieć...

Sierpniowe kumaki
Robert Ostaszewski0
Okładka ksiązki - Sierpniowe kumaki

Nie tak miał wyglądać schyłek sierpnia. Nadkomisarz Edmund Polański - jeden z najlepszych śledczych w kraju - pędzi na Półwysep Helski, poważnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy