Zabójcze

Tom 6 cyklu Pretty Little Liars

KAŻDY MA COŚ NA SUMIENIU.

A.

Emily, Aria, Spencer i Hanna mają coraz mniej czasu na odkrycie prawdy. Dziewczyny muszą rozwiązać zagadkę, bo inaczej A. zacznie realizować swoje groźby. Jason, starszy brat Ali, chyba coś wie, ale nie chce uchylić nawet rąbka tajemnicy. Komu uda się odnaleźć brakujący element układanki?

Informacje dodatkowe o Zabójcze:

Zabójcze - opinie o książce

Avatar użytkownika - Leoska
Leoska
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Zabójcze to odsłaniająca najwięcej faktów część z tej serii. Dziewczyny dostają sms, w którym "A" każe im pójść do lasu. Tam zastają one ciało Iana Tomasa, jednak gdy sprowadzają tam policjanta, ciała już nie ma. "A" nakazuje przyjaciółkom wszczęcie poszukiwania zabójcy Alison, na własną rękę. W tym samym czasie Emily stwierdza, że jednak woli chłopców i postanawia ułożyć sobie życie z Isaakiem. Hanna zawzięcie walczy z Kate o Mika, młodszego brata Arii. Aria natomiast wprowadza sie do nowego mieszkania swojego ojca, i zaczyna zakochiwać się w Jasonie DiLurentis. Spencer dostaje wiadomość od swojej matki z Nowego Jorku. Co się stanie dalej ?
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2014-09-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Podczas imprezy charytatywnej dziewczyny znajdują w lesie zwłoki. Jednak gdy policja dociera na miejsce, nie ma po nich śladu. A A. nakazuje dziewczynom prowadzenie śledztwa, bo inaczej spełni swoje groźby. A co tam u naszych bohaterek? Hanna walczy o popularność ze swoją przyrodnią siostrą, Emily spędza mnóstwo czasu z Isaacem, Aria przeprowadza się do nowego domu, a Spencer odkrywa prawdę o swojej rodzinie. Tę część, podobnie jak poprzednie, czyta się błyskawicznie. O ile o piątym tomie można było powiedzieć, że akcja jest bardziej leniwa to tutaj możemy o tym zapomnieć. "Zabójcze" to jedna z lepszych części. Tutaj zaczyna się robić coraz bardziej niebezpiecznie i coraz bardziej zbliżamy się do odkrycia wszystkich zagadek. Oczywiście zakończenie pozostawia ogromny niedosyt, więc po prostu trzeba jak najszybciej sięgnąć po kolejny, już siódmy, tom. Ogólnie zauważyłam, że zawsze z zakończeniu najwięcej się dzieje. Jestem ogromnie ciekawa co tym razem zaserwuje nam autorka, bo na razie jest super. Ale coraz częściej myślę, że wszystko rozwiąże się dopiero po 16 tomach. Taki tasiemiec trochę i zaczynam się obawiać, że w końcu odniosę wrażenie, że seria jest pisana na siłę. Jedyne co mnie trochę irytuje to liczne retrospekcje i odniesienia do poprzednich tomów. Z jednej strony jest do dobre, ale jeżeli czyta się tom a tomem to niekoniecznie lubię takie powtórki, bo spowalnia to trochę akcję. kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - nati104
nati104
Przeczytane:2014-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Do tej pory książka "Pretty Little Liars. Zabójcze" spodobała mi się najbardziej z całej serii. Tak jak w poprzednich częściach jest dużo tajemnic, wątków i zaskakujących zwrotów akcji. Pojawiają się nowe tropy, wskazówki, postacie. Dzięki temu książka niesamowicie wciąga. Spencer, Hanna, Aria i Emily znajdują w lesie zwłoki Iana. Jednak gdy idą wezwać pomoc...ciało znika. Policja przeszukuje las, ale nie znajduje żadnych śladów. A. daje dziewczyną podpowiedzi, które mają pomóc rozwiązać im zagadkę śmierci Alison. Tylko one mają dość własnych problemów. Emily ma wspaniałego chłopaka. Czuje, że jest z nim na prawdę szczęśliwa. Jednak nie wszystko okazuje się być takie cudowne. Matka chłopaka nie znosi Emily i nie zamierza przed nią tego ukrywać. Hanna nadal walczy z Kate, ale ojciec chce żeby dziewczyny się zaprzyjaźniły. Każe im spędzać razem każdą chwile. Hannie nie podoba się ten pomysł. Gdy odkrywa, że Mike, brat Arii, podoba się Kate, postanawia jej go odbić. Rodzice Spencer nie zmienili swojego nastawienia do córki. Dziewczyna chce się dowiedzieć, czy na prawdę jest adoptowana. Korzystając z internetowego portalu, próbuje znaleźć swoją biologiczna matkę. Aria zamieszkała na powrót z ojcem i Meredith. Stara się unikać chłopaka mamy jak tylko może. Zaczyna spędzać coraz więcej czasu z Jasonem- bratem Ali. Chłopak wie coś na temat nocy zabójstwa swojej siostry, ale za wszelką cenę chce to ukryć. Czy dziewczyną uda się poznać jego sekret?
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-02-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Część 6.-fantastyczna! O wiele lepsza od 5. Autorka przez całą książkę trzyma w napięciu. Brakuje mi tylko aktywności A., ponieważ bohaterki nie dostają aż tak wiele sms-ów. Mimo wszystko - polecam!
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
"Kolejna książka z serii Pretty Little Liars, kolejne kłamstwa, sekrety, zawroty akcji. Jednym słowem niesamowita część. Już sama nie wiem, czy ,,A" pomaga, czy wszystko utrudnia głównym bohaterkom. W ,,Zabójczych" prawdopodobnie dowiadujemy się kto stoi za morderstwem Alison DiLaurentis. Mimo tego jestem pewna, że autorka tak rozegra to wszystko, że jeszcze będzie 5 innych podejrzanych i żaden prawdziwy, zapewne wszystko wyjawi nam w ostatniej części. Włącznie z tajemniczym ,,A", które nieco mnie zawiodło. Jakoś nie czułam dreszczyku, gdy wczytywałam się w esems'y od niego. Może dlatego, że odgrywa on teraz rolę pomocnika... Ufam jednak, że to tylko cisza przed burzą i w kolejnych tomach na nowo poczuję ten dreszczyk!"
Jak wszystkie poprzednie, ta część również niesamowicie mnie wciągnęła. Akcja ciągle mnie czymś zaskakuje, nadal nie wiem, kto zabił Ali, ponieważ za każdym razem, kiedy pojawia się nowy trop, stary przestaje mieć znaczenie. Wygląda na to, że śledztwo i "zabawa" z A. potrwa jeszcze długo a długo... i dobrze!

Znowu akcja się rozkręca. Możemy liczyć na wiele wrażeń. Nowi podejrzani, nowe próby morderstwa, cała masa niewiadomych i tajemnic:)

Cieszę się, bo traciłam wiarę w tę serię po ostatnich dwóch tomach:)

Avatar użytkownika - wiki128
Przeczytane:2015-05-14, Przeczytałam,
Niewiarygodne
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Niewiarygodne

TĘSKNIŁYŚCIE? DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM ŚLEDZTWEM ALBO I WAM STANIE SIĘ KRZYWDA. A. Wakacje w Iowa, zajęcia artystyczne ze „sztuki mimowolnej”...

Gra w kłamstwa
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Gra w kłamstwa

„Gra w Kłamstwa” to pierwszy tom nowej serii Sary Shepard (autorki bestsellerowej sagi „Pretty Little Liars”) opowiadający historię...