Zabójczy błękit

Główny bohater i narrator, młody artysta o nazwisku Cornelius Suythof, zafascynowany dziełami Rembrandta van Rijna, dorabia pracą w więzieniu, bo z malowania nie może się utrzymać. Pewnego dnia popełnia tam samobójstwo wielokrotny morderca, wcześniej szanowany kupiec. W jego celi Cornelius i jego przyjaciel Ossel znajdują tajemniczy portret rodziny namalowany w intensywnych odcieniach koloru niebieskiego. Ossel zabiera obraz do domu, a wkrótce sam trafia do więzienia, oskarżony o zabicie żony. Cornelius wpada na myśl, że niebieski obraz może w jakiś sposób sprowadzać na ludzi śmierć. Próba wyjaśnienia tajemnicy czynu przyjaciela prowadzi bohatera do zdekonspirowania potężnego spisku chrześcijan.

Informacje dodatkowe o Zabójczy błękit:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7384-528-3

Kup książkę Zabójczy błękit

Zabójczy błękit - opinie o książce

Avatar użytkownika - MarudnaWredota
MarudnaWredota
Przeczytane:2019-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Główny bohater - dociekliwy,  młody Holender Cornelis Suythof - ciągle pakuje się w kłopoty by rozwiązać zagadkę tajemniczego obrazu.

Autor barwnymi opisami przenosi nas w czasy XVII-wiecznej Holandii. Ciekawie kreuje postacie i mistrzowsko trzyma Czytelnika w napięciu. Fascynująca, wielce nieprzewidywalna akcja sprawia, że książkę czyta się jednym tchem! "Zabójczy błękit" mogę polecić z czystym sumieniem :)

Avatar użytkownika - Faraons
Faraons