Quantcast

Zaciszny Zakątek

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-01-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7961-126-3
Liczba stron: 328

Ocena: 4.9 (10 głosów)

Kobiety z bogatego przedmieścia są gotowe na wszystko. Na luksusowe osiedle wprowadzają się nowi mieszkańcy – Marta i Jacek Cieślakowie – okupiwszy spełnienie marzeń o własnym domu potężnym kredytem. Sąsiedzi przyjmują ich serdecznie, jednak para szybko orientuje się, że ich tryb i poziom życia znacznie odbiegają od osiedlowych standardów. Pod numerem szóstym mieszkają Paulina i Grzegorz Stawscy. Ona – krytyczna wobec świata perfekcyjna pani domu z surowymi zasadami, on – wzięty stomatolog w doskonale prosperującej klinice. Dom pod numerem siódmym zajmuje cyniczny krytyk literacki Krzysztof Borowiak z żoną Małgorzatą, ciepłą i czułą opiekunką domowego ogniska. Pod dziewiątką mieszkają Sabina, olśniewająco piękna brunetka „przy mężu”, skupiona na pielęgnacji urody i celebracji życia, oraz Marcin, pilot, który więcej czasu spędza w chmurach i hotelach niż w domu. Marta i Jacek mają wrażenie, że nie bardzo pasują do tych ludzi. Mimo to starają się dopasować do towarzystwa i cieszyć wymarzonym gniazdkiem. Niestety, Marta traci pracę, a raty trzeba płacić. Na domiar złego okazuje się, że Cieślakowie nabyli okazyjnie dom od męża… samobójczyni. W miejscu, które jeszcze przed chwilą traktowali jak raj na ziemi, zaczynają czuć się nieswojo. Zza drzwi domów osiedla przy ulicy Zielonego Dębu powoli zaczynają wyłaniać się kolejne sekrety. Sąsiedzi są gotowi na wszystko...

Kup książkę Zaciszny Zakątek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Zaciszny Zakątek

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-08-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Marta wraz mężem wprowadzają się do pewnego ekskluzywnego osiedla. Szybko przekonują się, że mieszkańcy odbiegają statusem społecznym od nich samych. Marta nie może pojąć jak ich było stać na kupno tego domu, pomimo ogromnego kredytu, który musieli zaciągnąć, otrzymali niezwykle dogodne warunki kupna. Dopiero kiedy na jaw wychodzi samobójstwo byłej lokatorki ich mieszkania, pojawiają się kolejne tajemnice tego miejsca. Czy młodzi zdołają być szczęśliwi w zacisznym zakątku nad którym być może wisi klątwa?
Link do opinii
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Lekkie babskie czytadełko, aczkolwiek z przesłaniem. Z pozoru idealni ludzie, żyjący bezproblemowo i beztrosko w ekskluzywnej dzielnicy - a tak naprawdę są zagubieni, zakompleksieni. Żyją w ciągłym strachu, że ktoś zdemaskuje ich słabe strony.
Link do opinii
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2015-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Zwabił mnie tytuł, który wydawał mi się sielankowy, uroczy. To samo chyba czuli Marta i Jacek, którzy kupili dom na osiedlu o nazwie Zaciszny zakątek. Osiedle niewielkie, dosłownie kilka domów, wszyscy wszystkich znają, spotykają się, a jednak każdy ma swoje tajemnice, które wcale nie są takie urocze. Zagłębienie się w ich problemy może przyprawić o ból głowy, a może wprost przeciwnie uchronić przed podobnymi sytuacjami.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2015-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Zaciszny Zakątek to osiedle składające się z czterech domów. A w każdym z domów mieszkają rodziny, w których mężowie zarabiają duże pieniądze, a żony dbają o domowe ognisko. Ale czy to naprawdę jest taka sielanka? Powoli poznajemy tajemnicę tych rodzin i stopniowo zazdrość (każdy chce być piękny i bogaty) przeradza się we współczucie (a jednak nie zawsze jest kawior). Polecam, bardzo dobrze się czyta.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ksiazkanonstop
ksiazkanonstop
Przeczytane:2016-03-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Po dłuższej przerwie powracam by opowiedzieć Wam o ostatnio przeczytanej przeze mnie książce. Nie mogę pominąć jakże istotnego faktu, iż została zakupiona w miejscowej księgarni, która nigdy nie uchodziła za taką coby takie nowości posiadała. Kto wie? Może się rozkręci? 

Dzięki Agacie Kołakowskiej przenosimy się na urocze, luksusowe osiedle. Na pierwszy rzut oka spokojne ale jak wiemy pozory mylą.  Pod numerem szóstym mieszkają Paulina (pani domu) i Grzegorz (ceniony stomatolog) Stawscy. Małżeństwo idealne za sprawą kobiety, która nie znosi niedbałości i dąży do niej za wszelką cenę. Stara się jak może by zawsze wzbudzać w ludziach podziw i szacunek. Jak łatwo się domyślić, Grzegorz choćby chciał być sobą to i tak nie może. Przecież "kto z kim przystaje, takim się staje". Są rodzicami Tamary. Dziewczynka trzymana w ryzach zdaje się przyzwyczajona do takiego życia. Czy na pewno? 


Dom pod numerem siódmym zajmuje cyniczny krytyk literacki Krzysztof Borowiak z ciepłą, kochającą, czułą, delikatną żoną Małgorzatą. Mężczyzna oprócz pisania recenzji do których bardzo rzadko wdzierają się pochlebne opinie książkowe, usiłuje napisać własną powieść. Niestety żadne wydawnictwo nie chce wydać owej powieści. Dlatego też nie szczędzi uszczypliwych uwag na temat literatury. Gosia wspiera męża i wydaje się, że wszystko jest na właściwym miejscu...


Pod dziewiątką mieszka Sabina, piękna niebywale atrakcyjna kobieta, z mężem Marcinem, przystojnym pilotem, który w głównej mierze jest w domu gościem. Jego cały świat to samoloty. Uwielbia swoją pracę. Do pewnego momentu tworzą jak najbardziej szczęśliwe małżeństwo i z pozoru (znów te pozory!) niczego im nie brakuje. Lecz w życiu każdej kobiety nadchodzi taki czas, że pokłady miłości, którymi dotychczas obdarowała męża, chciałaby przełożyć na potomka. W życiu Sabiny nadchodzi czas na zmiany... Tylko czy te zmiany będą pozytywne? Jak Jońska poradzi sobie z problemem, który spadnie na nią jak grom z jasnego nieba? 

Marta i Jacek w końcu zrealizowali swoje odwieczne marzenie. Właśnie wprowadzili się na osiedle Zielonego Dębu. Fakt z kredytem na karku ale co tam! Taka okazja zdarza się na prawdę rzadko. Sielanka nie trwa długo. Życie małżeństwa wkrótce zakłócą dwie wiadomości. Pierwsza z nich: Marta traci pracę w zasadzie z dnia na dzień a druga? Podczas imprezy Cieślakowie od sąsiadów dowiadują się, że w ich mieszkaniu kobieta popełniła samobójstwo... Czy po takiej rewelacji będą w stanie tworzyć własną historię w tymże lokum? 

"Zaciszny Zakątek", który, jak się okazuje wcale zacisznym nie jest, czytało się na prawdę przyjemnie. Jest to opowieść mimo wszystko lekka, choć nie brakuje w niej trudnych tematów. Najbardziej ze wszystkich bohaterek do gustu przypadła mi Sabina, wzbudziła moją sympatię od samego początku. Język jakim posługuje się pisarka jest swobodny i bardzo prosty a dzięki temu każdy bez problemów z radością może zatonąć w lekturze. Sięgnij po "Zaciszny Zakątek" wejdź w świat kobiet, poznaj ich radości i troski. To świetna odskocznia od codzienności!

Link do opinii
Avatar użytkownika - jesienna-to-ja
jesienna-to-ja
Przeczytane:2019-04-29, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - zosia29
zosia29
Przeczytane:2017-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - bijtje
bijtje
Przeczytane:2015-09-14, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek w 2015 roku,
Inne książki autora
Pokrewne dusze
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Pokrewne dusze

Emocjonująca opowieść o zakamarkach ludzkiej psychiki. I o tajemnicach, które każdy z nas w sobie skrywa. Milena Gajewska jest terapeutką w Instytucie...

Szczęście na miarę
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Szczęście na miarę

Jak się czujesz, wkładając ulubioną sukienkę? Na co wtedy liczysz? Za czym tęsknisz? Być może za tym samym, co klientki pracowni krawieckiej Leonarda...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy