Zaczarowany księżyc

Rola bajek w życiu i poznawaniu świata przez najmłodszych jest niezwykle ważna. Bajki uczą, bawią, pomagają radzić sobie z problemami. Zaczarowany księżyc zaprasza dzieci do snu poprzez swoje ciepłe, kolorowe, przynoszące spokój i ukojenie bajki.
Bohaterami wierszyków są przedmioty codziennego użytku jak mydełko, szczoteczka do zębów, lampka, dywanik, podusia czy kocyk. Jest tam misio Przytulanka i zaczarowany księżyc. Są niewidzialne duszki i zielone żabki. Wiatr śpiewa kołysankę, mama gra na okarynie, kotki mruczą, gdy nadchodzi noc. A wszystko po to, by ukołysać maluchy do snu.

Rytm i rym wierszyków wprowadza harmonię, spokój, wycisza – ale przede wszystkim spełnia rolę dydaktyczno -wychowawczą, rozwija zdolności do poznawania otaczającego świata, stawiania hipotez.

Zachęca dzieci do wykonywania codziennych obowiązków i utrzymywania higieny, opowiadając o czynnościach i przedmiotach codziennego użytku, zwierzętach, zjawiskach przyrody. Uczy empatii. Zachęca do słuchania muzyki, podkreślając jej walory. Pokazuje, jak ważny jest właściwy klimat do wypoczynku i rozwoju.

Zaczarowany księżyc to zbiór 15 rymowanek dla najmłodszych, dzięki którym dziecko wycisza się, przyswaja wiedzę, nabywa umiejętności i rozwija postawy.

Informacje dodatkowe o Zaczarowany księżyc:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2019-06-03
ISBN: 978-83-8119-474-7
Tytuł oryginału: Zaczarowany księżyc
Język oryginału: Polska

Tagi: wierszyki dla dzieci opowiadania dla dzieci rympowanki dla dzieci

Kup książkę Zaczarowany księżyc

Zaczarowany księżyc - opinie o książce

„Zaczarowany księżyc” to 15 różnych wierszowanych opowiadań, które mają na celu wyciszyć dzieci. Każda historia nawiązuje do snu i zasypiania, więc jest to idealna propozycja na wieczór. Melodyjne rymy sprawiają, że słowa płyną niczym muzyka, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że można je wyśpiewywać w takt kołysanek.

Na uwagę zasługują także przepiękne akwarelowe ilustracje, nawiązujące do treści. Feria barw cieszy oczy i na pewno zainteresuje, nie tylko maluchy.

Większe dzieci z łatwością same sobie przeczytają tę pozycję, ćwicząc umiejętność czytania.

Bardzo mi się podobała i mogę ją z czystym sercem polecić.

Psotne nutki
Joanna Sztroman0
Okładka ksiązki - Psotne nutki

Książka dla wszystkich milusińskich, w szczególności dla przedszkolaków, które są bardzo ruchliwe i ciekawe świata. Zawiera dwanaście...