Żadnych bachorów 40 powodów, by nie mieć dzieci

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2008-05-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-61299-44-8
Liczba stron: 146

Ocena: 4 (2 głosów)

Po raz pierwszy ktoś odważył się napisać to, co większość rodziców mówi sobie w duszy, gdy ich potomstwo wreszcie zasypia.

W tej zabawnej i niepoprawnej politycznie książce Corinne Maier atakuje najbardziej nietykalną grupę społeczną - dzieci. Znużona konformistycznym gadaniem i bogatą literaturą sławiącą uroki macierzyństwa lub promiennego rodzicielstwa, zbuntowana autorka przedstawia czterdzieści powodów, dla których nie warto mieć dzieci. To książka zgryźliwa i ożywcza, która spodoba się rodzicom niemającym odwagi przyznać, że "Piekło to dzieci!”. Dzisiaj Kult Złej Matki rozwija się i niesie wyzwolenie kobietom, spychając do defensywy konkurencyjne Supermamy i Seksowne Mamy. I pod wieloma względami jest to pozytywne zjawisko.

Kup książkę Żadnych bachorów 40 powodów, by nie mieć dzieci

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Żadnych bachorów 40 powodów, by nie mieć dzieci

Avatar użytkownika - ada22
ada22
Przeczytane:2013-03-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Książka w założeniu miała zniechęcić do posiadania potomka, ale myślę, że jest dobrą lekturą dla przyszłych rodziców. Dlaczego? Otóż autorka Corinne Maier opisuje m.in. błędy popełniane przez rodzicieli, np. wyimaginowane oczekiwania względem dzieci czy zanudzanie przyjaciół opowieściami o swoich podopiecznych. Lektura ma 139 stron (bez przypisów itp.), a rozdziałów jest 40 plus przedmowa i zakończenie, więc na rozdział nie przypada wiele treści, a szkoda, chciałoby się rzec. Pisarka jest matką, co miało, jak sama pisze, zwiększyć jej wiarygodność w opisywaniu tematu. I ma rację - cóż człowiek bezdzietny mógłby napisać o niedoli rodzica. Jednak styl, który używa autorka, nie odpowiada mi. Opisywanie wszystkiego w jak najczarniejszych barwach miało sprawić, żeby (jak reklamuje wydawca) książka była ,,zabawna". Ale nie jest. Ciężko mówić o poważnych sprawach, będąc przy tym zabawnym i chcąc być jeszcze wiarygodnym. Podoba mi się poruszanie tematu tabu. Za to daję plusa. Drugiego za te 40 rozdziałów. Każdy z nich opisuje ważną niedogodność, z jaką wiąże się rodzicielstwo. Nie dowiemy się o nich z kolorowych magazynów. Dzięki książce osoby, które nie chcą mieć dzieci upewnią się w swoim przekonaniu, a ci którzy chcą, może unikną kilku błędów związanych z posiadaniem dziecka. A osoby niezdecydowane? Niech sami się przekonają i... zasięgną lektury.
Link do opinii
Inne książki autora
Witaj lenistwo
Corinne Maier0
Okładka ksiązki - Witaj lenistwo

Pełen humoru pamflet na życie korporacji. Jako pracownicy średniego szczebla, bez szans na awans, podwyżkę czy realizację własnych ambicji, straciliście...

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje