Zagadki logiczne

Zabawa w rozumowanie

Słowo logika pochodzi od greckiego logos, co w bezpośrednim tłumaczeniu znaczy: rozum, słowo, myśl. Zgodnie z tym logika jest nauką o sposobach ścisłego i jasnego formułowania myśli, regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. Pytanie, na co komu logika, można by więc z powodzeniem zastąpić pytaniem: na co komu rozum? Właśnie... Rozum jest od rozumowania, a rozumowanie nie przychodzi samo z siebie, zwłaszcza to bardziej wyrafinowane, analityczne, krytyczne albo inaczej - to, które pomaga nam przeniknąć i pojąć otaczający nas świat.

By udoskonalać i pogłębiać umiejętność logicznego myślenia, trzeba ćwiczyć. Brzmi groźnie, poważnie i - delikatnie mówiąc - niezbyt interesująco? Bez obaw! Trening myślenia z Zagadkami logicznymi to przede wszystkim świetna zabawa! Spróbuj, a zobaczysz - Twój umysł pokocha matematyczne żarty, zadania z zapałkami i liczbami, geometryczne psikusy oraz procentowe igraszki. Zaangażuje się w nie tak mocno, że nawet się nie spostrzeżesz, gdy opanuje Cię genius logicus i staniesz się odporny na wszystko, co niedorzeczne, bezsensowne, po prostu - nielogiczne.

To co, zaczynamy?

Proszę bardzo, oto pierwsza zagadka:

Jacek dostał koszyk z dwudziestoma jabłkami. Jak powinien je podzielić między siebie i dziewiętnastu kolegów, aby w koszyku zostało jedno jabłko?

Informacje dodatkowe o Zagadki logiczne:

Wydawnictwo: Septem
Data wydania: 2020-04-21
Kategoria: Rozrywka, humor

Kup książkę Zagadki logiczne

Zagadki logiczne - opinie o książce

Każdego dnia rozwiązujemy matematyczne zagadki, obliczamy, o której godzinie wyjąć ciasto z piekarnika, sprawdzamy, czy w sklepie kasjer dobrze wydał nam resztę lub obliczamy którą drogą szybciej dojedziemy do celu. Czasami takie zagadki to dla nas duże wyzwanie, ale je lubimy, dlatego, kiedy nawet przypadkiem usłyszymy jakieś zadanie, automatycznie zaczynamy zastanawiać się, jaki będzie wynik.
Zagadki logiczne to zbiór różnych zadań matematycznych, zabaw z zapałkami, a nawet ciekawostek, każdy znajdzie coś dla siebie i zobaczy, w czym jest najlepszy. Ta książka to świetny sposób na kreatywne spędzenie czasu, czy to w domu, czy w podróży, można umilić sobie czas, a nawet całej rodzinie, bo możemy zagadki rozwiązywać wspólnie, gwarantuję, że gdy zaczniemy, to będzie ciężko tę zabawę przerwać, bo ona bardzo wciąga.
Logiczne myślenie potrzebne jest każdemu, są osoby rezolutne, którym rozwiązywanie zagadek przychodzi łatwo, usłyszą równanie i już znają odpowiedź, a są tacy, którzy muszą długo myśleć i liczyć, dlatego warto ćwiczyć, bo dzięki ćwiczeniom stajemy się w czymś coraz lepsi.
Książka spodobała mi się tak bardzo, że zaczęłam zadania robić od razu i gdy skończyłam jedno, od razu brałam się za kolejne, jedne były dla mnie proste, a nad innymi długo myślałam, niektóre zaskoczyły mnie tak, że wracałam do nich dopiero po dłuższym zastanowieniu. Każde zadanie ma wolne miejsce na wpisanie wyniku bądź całego rozwiązania, ale ja nic nie uzupełniłam, bo potem te same zadania będzie mógł zrobić ktoś inny. Plusem jest, że każde zadanie posiada rozwiązanie na końcu książki, ale niestety jest to też minusem, bo przy trudniejszych zadaniach ciągnie, żeby tam zajrzeć.
Ta książka to świetny pomysł na rodzinne popołudnie jest ona gwarancją dobrze spędzonego czasu, z jednej strony robimy coś całą rodziną, a z drugiej ten czas nie jest zmarnowany a wykorzystany bardzo efektywnie.

Gry i zabawy z zapałkami
Piotr Kosowicz0
Okładka ksiązki - Gry i zabawy z zapałkami

Dzieci + zapałki = zabawa! Nie igraj z ogniem, ale z zapałkami - możesz. Oczywiście pod warunkiem że wykorzystasz je w dobrym celu. Najlepiej równocześnie...