Zakątek Matyldy

Miłość i pożądanie, pragnienia i rzeczywistość, praca i pasja. Wybory, które nie są łatwe i marzenia, które trzeba spełniać.

Matylda - trzydziestolatka, absolwentka logistyki i spedycji międzynarodowej, najmłodsza dyrektor w olbrzymiej firmie, postanawia zmienić swoje życie. Porzuca tryby korporacyjnej maszyny, by spełniać się w sztuce. Kupuje zaniedbaną posesję i zamienia ją w oazę wypoczynku i miejsce pracy twórczej, która niespodziewanie zaczyna przynosić realne zyski. Sielska wieś, na której obrzeżach zamieszkała, kryje jednak mroczną tajemnicę. Czy Matylda odnajdzie tu spokój? Czy przystojny sąsiad jest winny zarzucanych mu czynów? I kto śledzi mieszkańców? Zapraszamy do Zakątka Matyldy.

Informacje dodatkowe o Zakątek Matyldy:

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2022-09-10

Kup książkę Zakątek Matyldy

Zakątek Matyldy - opinie o książce

Panią Magdę i jej twórczość znałam wcześniej tylko ze słyszenia. Dlatego z wielką radością podjęłam się patronowania tej lekturze. Wiedziałam, że mam możliwość poznania kolejnej polskiej Autorki i jej twórczości. A jakie są moje odczucia po przeczytaniu tej publikacji? O tym w dalszej części mojej opinii.

Matylda Nowacka jest 30-letnią, najmłodszą dyrektorką, która robi olbrzymią karierę w międzynarodowej firmie spedycyjnej. Ma jednak dość ciągłego kieratu, jakim jest dla niej ta praca. Postanawia diametralnie zmienić swoje życie. W tym celu, zwalnia się z korporacji i wyprowadza się do wsi Grzebienisko, gdzie kupuje zaniedbany dom. Chce się wreszcie spełnić w tym, co naprawdę lubi. Za sprawą swojego zmysłu estetycznego i zainteresowań, zaczyna odrestaurowywać stare meble. Daje im tym samym drugie życie. Z czasem, jej dom, staje się jej oazą spokoju i zarazem warsztatem pracy. Znając podstawy marketingu, może w internecie opowiedzieć szerzej o swojej pracy i pochwalić się jej efektami. Te zabiegi zaczynają się przekładać na realne zyski. Jednak jak każda mała wieś, tak i ta skrywa swoją mroczną tajemnicę... Czy Matylda będzie na wsi szczęśliwa? Czy sąsiad, z którym ma coraz lepsze relacje, okaże się tym, za kogo mają go pozostali mieszkańcy wsi? Jaką tajemnicę skrywa ta miejscowość? I kto tak naprawdę okaże się winnym w tej całej historii? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie podczas lektury.

Pierwsze spotkanie z twórczością Pani Magdy uważam za bardzo udane. Autorka idealnie trafiła w mój czytelniczy gust, dlatego z taką przyjemnością pochłaniałam kolejne karty powieści. Mamy tutaj wszystkie elementy, które razem tworzą świetną publikację obyczajową. Zatem znajdziemy tu i tajemnicę z przed lat i uczucie, które jest okupione cierpieniem. Tak jak i w rzeczywistości, są wydarzenia, które zaburzają sielankowe życie. Dlatego ta historia wydaje się taka prawdziwa. Z przyjemnością spędziłam czas z Matyldą i pozostałymi bohaterami i świetnie się z nimi bawiłam. Jeśli szukacie dobrej powieści, przy której chcecie się odprężyć i spędzić miło czas, to tę książkę polecam Wam koniecznie. Będzięcie zachwyceni lekturą a być może i Wam uda się odkryć w sobie nowe pasje. Bardzo dziękuję Autorce oraz Wydawnictwo Literackie Białe Pióro za zaufanie, możliwość patronatu oraz egzemplarz recenzencki. To była niesamowita przygoda, którą mam zamiar kontynuować. Przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! ;) 💜

Kadelkowe rozterki 3 Potworna Zuzia
Magdalena Ludwiczak0
Okładka ksiązki - Kadelkowe rozterki 3 Potworna Zuzia

Cześć! Mam na imię Konrad, ale mówią do mnie Kadelek. Chodzę do szkoły, to mały problem. Gorsze jest to, że do naszego bloku wprowadziła się Zuzia. Ale... o tym Wam opowiem....

Tęskniąc w obie strony
Magdalena Ludwiczak0
Okładka ksiązki - Tęskniąc w obie strony

„Tęskniąc w obie strony” wzrusza głębią podjętych tematów, porusza emocjonalną strunę wrażliwości, ale przede wszystkim zmusza...