Zaklęcia miłosne i inne katastrofy

Miłość i magia nie lubią, kiedy ktoś się nimi bawi.

Rowan jest nieśmiałą dziewczyną, na którą nikt nie zwraca uwagi. Wszystko się zmienia, kiedy szkolny projekt sprawia, że musi współpracować ze swoją rywalką. Muszą połączyć siły i zebrać jak najwięcej pieniędzy na cele charytatywne. Dziewczyny decydują się na... sprzedawanie zaklęć miłosnych. To, co miało być zabawą, niespodziewanie staje się rzeczywistością, gdy okazuje się, że zaklęcia miłosne działają wtedy, gdy napisze je Rowan.

Nagle wszystkie oczy są skierowane w jej stronę, a chłopak, który od dawna jej się podobał, wydaje się nią zainteresowany...

Dziewczyny szybko odkrywają, że magia nie tylko ma swoją cenę, ale też nie lubi, gdy ktoś się nią bawi.

Informacje dodatkowe o Zaklęcia miłosne i inne katastrofy:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-09-28
Tytuł oryginału: Love Spells and Other Disasters

Tagi: Opowieści obyczajowe i rodzinne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Zaklęcia miłosne i inne katastrofy

Zaklęcia miłosne i inne katastrofy - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2022-10-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Rowan to nieśmiała licealistka, która na co dzień trzyma się na uboczu. Wszystko zmienia się, gdy musi wykonać pewien szkolny projekt razem z Abby, jedną z najpopularniejszych uczennic. Dziewczyny w ramach zadania decydują się na pisanie i sprzedawanie... zaklęć miłosnych.

To, co miało być niewinną zabawą, przeradza się jednak w coś dużo poważniejszego, gdy okazuje się, że zaklęcia pisanie przez Rowan naprawdę działają. Wkrótce status społeczny dziewczyny zupełnie się zmienia, a chłopak, którym jest zainteresowana, zdaje się odwzajemniać jej uczucie.

?

,,Zaklęcia miłosne i inne katastrofy" to niezwykle ciekawa, lekka i wciągająca młodzieżówka. Dużo w niej magii, przyjaźni i miłości, ale też problemów rodzinnych i dylematów. Autorka doskonale wyważyła obecność radosnych i trudnych emocji, sprawiając, że książka oprócz świetnej rozrywki jest też dającą do myślenia lekturą.

Bardzo podoba mi się to, jak wykreowani zostali bohaterowie. To autentyczne, dające się lubić postaci, które uczą się na swoich błędach. Drugim wielkim plusem jest klimat powieści - tajemniczy, ale też uroczy i ciepły.

Jeśli szukacie przyjemnej, magicznej i interesującej lektury na jesienne wieczory, bardzo polecam Wam tę książkę! ??