Zaklinaczka. Próba ognia

Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8057-130-3
Tłumaczenie: Edyta Stępkowska

Tom 1 cyklu Zaklinaczka

"Próba ognia" to pierwsza część serii. Clara uważa się za zwyczajną nastolatkę. Może trochę za bardzo zwyczajną i nieśmiałą. Gdy jednak któregoś dnia atakuje ją wielki czarny kot, ujawnia się jej szczególny dar – Clara ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Jej ciotka Isa, Zaklinaczka, uczy ją ufać własnym instynktom i odpowiednio używać bliskiej więzi z naturą. Lecz wraz z umacnianiem się jej zdolności rośnie również odpowiedzialność, jaką Clara musi na siebie wziąć.

Kup książkę Zaklinaczka. Próba ognia

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2019-03-19, Przeczytałem,
Pierwsze kroki Wychowywana przez mamę dwunastoletnia Clara zostaje niespodziewanie zaatakowana przez kota. Niby zwykłego, trochę wyrośniętego czarnego kota, ale zachowującego się dosyć dziwnie. Staje on jej na drodze i rani pazurami do krwi. Dziewczynka zaczyna gorączkować. Zdenerwowana mama zawozi ją na pogotowie, lekarz przepisuje penicylinę. To jednak nie pomaga. Zdesperowana kobieta wiezie ją do swojej żyjącej na odludziu siostry. Isa jest zaklinaczką zwierząt, kimś w rodzaju czarownicy, mającej szczególnie bliski kontakt z przyrodą, ze zwierzętami. Clara widzi, że między siostrami jest wiele niezrozumienia, może nawet konflikt. Dziewczynka nie bywa u cioci, to praktycznie pierwsza wizyta w jej domu. Clara szybko wraca do zdrowia – jednak szybko ma kolejną dziwną przygodę. Wraz z przyjacielem, Oscarem, natrafiają w wyjątkowo gęstej mgle na cudaczną i zarazem złowrogą postać ze skrzydłami. To zdarzenie sprawia, że mama nastolatki ponownie decyduje się szybko zawieźć ją do Isy, tym razem jednak na dłużej. Zaklinaczka wie bowiem, kogo spotkała dziewczynka. To nie był żaden anioł, jak sądzi Clara, tylko niebezpieczna była zaklinaczka zwierząt - Chimera. Osoba, która wybrała kiedyś własną drogę i może, jeśli chce, być groźna dla innych. Skoro zainteresowała się Clarą, to znaczy, że dziewczynce grozi niebezpieczeństwo. W ten sposób Clara zaczyna edukację w „szkole” cioci Isy. Jest drugą uczennicą ...

Opinie o książce - Zaklinaczka. Próba ognia

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-06-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,
Gdybym miała 13 lat, to czytałabym ją z wypiekami na twarzy, bez przerw na posiłki i sen. Nie jest zbyt skomplikowana, ale ze względu na grupę odbiorców, to absolutnie nie jest wadą. Główna bohaterka, 12-letnia Clara, odkrywa w sobie niezwykłą umiejętność porozumiewania się ze zwierzętami i udaje się na szkolenie do zaklinaczki. Jej tropem podąża "czarna charakterka", czarownica Chimera. Cała opowieść jest pięknie opisana. Całe szkolenie, zwierzęta, emocje jakie towarzyszą bohaterce... Szczególnie podobał mi się sposób połączenia światów realnego i czarodziejskiego. Z czystym sumieniem polecam tą książkę młodszym czytelniczkom (czytelnikom również:-D)
Avatar użytkownika - sebson
sebson
Przeczytane:2017-06-10, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2017,
Moje pierwsze spotkanie z duńską autorką. Jak wyszedłem z tej przygody? Czy powieść mająca 150 stron może zainteresować mola, który tyle stron zwykle łyka w dzień? To jest jedna z tych książek, o której nie można za dużo mówić, bo się zaspojleruje. Clara jest dwunastoletnią dziewczynką. Pewnego dnia wielki kot podobny do małej pantery tarasuje jej wyjście. Nagle młoda Clara staje się ofiarą. Koci prześladowca, który pachnie morzem jest tak naprawdę przyjacielem, czy wrogiem? Chimera, czyli skrzydlaty potwór pragnie porwać dziewczynkę, czy uda mi się tego dokonać i nie zostać schwytanym przez Krucze Matki? Książkę dostałem w poniedziałek. Przeczytałem ją w dwa dni, żeby nie zrobić tego w jeden dzień. Właściwie można powiedzieć, że jest to książeczka, ponieważ liczy około 150 stron. Próba ognia to pierwsza część serii przygód Clary- młodej zaklinaczki. Kim w ogóle jest zaklinaczka? Zaklinaczką nazywamy osobę, która kocha zwierzęta, opiekuje się i rozmawia z nimi. Taka osoba musi dać coś od siebie, żeby móc coś dostać. Tak więc nasza dwunastoletnia bohaterka jest początkującą zaklinaczką natury, którą chce porwać jakiś skrzydlaty potwór. Książka jest napisana bardzo przyjemnym i prostym językiem. Podobało mi się w niej to, że nie musiałem długo czekać, aż akcja się rozwinie. Właściwie już pierwszy rozdział wprowadzał nas w coraz to dynamiczniejszą akcję. Duży plus dla autorki za kreację bohaterów. Występujące tam postacie idealnie pasowały do fabuły i aktualnie prowadzonego wątku. Chciałbym wam zdradzić więcej, ale jest to cienka książka, dlatego każde słowo więcej jest mini spojlerem. No i właśnie to jest minusem książki. Objętość. Moją pierwszą reakcją było "Taka cienka??". Okej, stwierdziłem, że może mnie rozłoży nie ilością, ale jakością. I faktycznie. akcja jest w niej tak zbudowana, że chce się jeszcze i jeszcze, i jeszcze aż tu nagle koniec książki. Dlatego teraz czekam z niecierpliwością na drugi tom, który już niebawem pojawi się w księgarniach. Podsumowując. Książka bardzo mi się spodobała, mimo minimalnej grubości. Na miejscu autorki ubogaciłbym ją jeszcze w dodatkowe opisy. Chociaż jeśli mam być szczery to te opisy, które już występują w książce były wystarczające, żebym wyobraził sobie każdy szczegół świata. Prawdziwy majstersztyk! Jestem już prawie dorosły, ale lubię takie książki czytać, takie kierowane do młodszych odbiorców. Przypominają mi, że ja też byłem kiedyś dzieckiem i że zawsze mogę wrócić do tego dziecięcego świata. W mojej ocenie "Zaklinaczka. Próba Ognia" zyskuje 9/10 pkt. Jestem z niej naprawdę zadowolony.

Prosta i przyjemna w odbiorze, choć dla mnie chyba już zbyt prosta. Historia została opowiedziana skrótowo, głównie za pomocą przemijającego w tle czasu, i to jeszcze w przyspieszonym tempie. Myślę, że dla młodszych czytelników będzie w sam raz - mniej więcej dla przedziału 10-13 lat. Mimo to mam przeczucie, że przeczytam też późniejsze części. Jeden tom pozostawia straszny niedosyt.

Fajna, barwna opowieść o młodej Clarze która została zaklinaczką. Jej historia opisana w ksiażce też jest przyjemna, najpierw podrapanie przez wielkiego kota, choroba dziewczynki, odwiedziny  u cioci Isy, a dalej to wam nie powiem. Warto przeczytać choć by ze względu na fabułę i zrozumiałą treść.

Zaklinaczka. Krwawa Pieśniarka
Lene Kaaberbøl; 0
Okładka ksiązki - Zaklinaczka. Krwawa Pieśniarka

„Zaklinaczka” to seria bestsellerowych powieści fantasy dla nastolatków. Losami Clary emocjonują się czytelnicy w aż dwunastu krajach...

Zaklinaczka. Krew Werdiany
Lene Kaaberbøl; 0
Okładka ksiązki - Zaklinaczka. Krew Werdiany

Kolejny tom przygód Clary i Kota zaczyna się od wiadomości, z którą przyleciała pustułka. Prócz bohaterów znanych z pierwszej...

- Myśl o tym, co dobre - poradziła ciocia - a zobaczysz, że dziś będzie dobry dzień.

Tak bardzo chciałam powiedzieć, że za nim tęsknię, ale się powstrzymałam. Nie można mówić, że się tęskni chłopakowi, który nie jest twoim chłopakiem. Prawda?