Zakochana w Tobie

Tom 2 cyklu Przypadki sióstr Bradford

Sławna modelka Willow Bradford upaja się ciszą i spokojem w swoim rodzinnym mieście aż do momentu, kiedy staje twarzą w twarz ze swoim dawnym chłopakiem Corbinem Stewartem.

Były zawodnik amerykańskiego footballu jest silny, czarujący i przywykł, że dostaje wszystko, czego chce… Jedynym wyjątkiem jest Willow. Nigdy nie był w stanie o niej zapomnieć, jednak ona daje mu jasno do zrozumienia, że nie zamierza ponownie wystawić swojego serca na zranienie.

Dawna tajemnica rodziny Corbina ponownie krzyżuje ich drogi, ale czy może połączyć złamane w przeszłości serca, i to jeszcze pośród tylu komplikacji?

Informacje dodatkowe o Zakochana w Tobie:

Zakochana w Tobie - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2021-02-14,

Corbin Stewart był kiedyś świetnym zawodnikiem futbolu amerykańskiego. Niestety paskudna kontuzja, której doznał sfaulowany podczas meczu, przekreśliła jego karierę. Willow Bradford z kolei jest sławną modelką. Ta dwójka przed czterema laty rozstała się w gniewie. Unikają się jak ognia, choć nie zawsze jest to możliwe. Jednak nieoczekiwanie ich ścieżki znów się krzyżują dzięki pewnej dziewczynce - dalekiej krewnej Corbina, która chce rozwikłać odkryty przez siebie rodzinny sekret. Czy dzięki współpracy odnajdą dawną bliskość? A może jest już na to za późno i wzajemne urazy wezmą górę?

Sprawnie napisany romans. Dla lubiących wzruszenia oraz wierzących - bohaterowie często podkreślają swoją więź z Bogiem, co czytelników odległych od Kościoła może irytować. Nie jest to jakaś rewelacja, ale dobrze się czyta. W sam raz na parę godzin oderwania się od rzeczywistości.

dr Kalina Beluch

„Panie Boże, uczyń z tego coś pięknego pomimo naszych błędów, w Twoim własnym czasie”.

Czy powiedzenie, że stara miłość nie rdzewieje, sprawdza się w każdym przypadku? Czy bohaterowie książki Zakochana w Tobie są tego znakomitym przykładem czy też idą pod prąd temu stwierdzeniu? Można się przekonać samemu …

Corbin i Willow stanowili nierozłączną parę. On – sławny i dobrze rokujący sportowiec, ona znana i ceniona modelka. Idealna para. A jednak … Każde z nich popełniło błędy, które wpłynęły na losy ich związku. Burzliwie się rozstali, starali się o sobie zapomnieć i ułożyć sobie życie od nowa. Jednak nie było to takie proste. On żałował swojego zachowania w przeszłości, nie mógł się pogodzić z krzywdą, jaką jej wyrządził. Ona straciła do niego zaufanie. Ponownie spotkali się po latach – przypadkiem. I czyżby ich wzajemne uczucia odżyły na nowo, ale ze zdwojoną mocą?

Corbin starał się ponownie zdobyć serce Willow, jednak ona za wszelką cenę nie chciała ponownie się z nim wiązać. Już raz okazał się tchórzem i zaskoczył ją swoim zachowaniem. Teraz przyrzekła sobie – i nie tylko sobie – że nie zbliży się do niego, że ich relacje pozostaną na stopie koleżeńskiej. Ale czy warto wyrzekać się uczucia za wszelką cenę? Przecież ludzie się zmieniają i czasem warto dać im drugą szansę. Ale z drugiej strony czy powinno się wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? Brak idealnego rozwiązania i złotego środka na wszystkie bolączki i rozterki. Takie już jest życie, że trzeba dokonywać wyboru … Czy on jest właściwy, to się okazuje po latach …

Becky Wade daje nam namiastkę tego co miłe i piękne, o co warto walczyć i się nie poddawać. O czym mowa? Oczywiście o wszechogarniającej miłości. Bohaterowie – chociaż celebryci – to zdecydowanie realni i normalni ludzie, ze słabościami i ogarnięci niemocą. Ich przeżycia z przeszłości w pewien sposób dystansują ich od otoczenia, stali się bardziej czujni i wymagający, targają nimi skrajne i często sprzeczne uczucia i emocje. Walczą z samymi sobą i swoimi przekonaniami. Dali sobie słowo i starają się go dotrzymać. Ale pokusa jest ogromna. Dlaczego nie pozwolić sobie na chwilę słabości, skoro serce daje wyraźną na to zgodę. Dlaczego nie wyjść naprzeciw szczęściu? Nie można się zamknąć w sobie i żyć tylko przeszłością. Każdy z nas popełnia błędy, wielką sztuką jest wybaczać drugiej osobie. To oznaka wielkiej mocy i siły, tylko ludzie wielkiej wiary potrafią wybaczać bliźniemu. Sztuka zapomnieć i nie wypominać tego złego, co było i minęło.

„Miłość bywa intensywna i silna, ale nie zawsze najmądrzejsza. Czy można mieć wpływ na to, w kim się zakocha? Być może po części. Jednak czasami człowiek zakochuje się tak po prostu. Miłość nie zawsze dobrze wybiera”.

Bohaterowie wiele czasu poświęcają na ułożenie poprawnych stosunków z Panem Bogiem. Rozmawiają z nim, zanoszą do niego swoje prośby i pokładają w Nim wielką ufność. On staje się ich przyjacielem i drogowskazem, wskazuje zbłądzonym owieczkom właściwą drogę do lepszego życia. Oczywiście, u Jego boku.

„Dzisiaj przebyła długą drogę ku odnowie jej zdeptanych nadziei wobec niego. Ale pomysł większego zaangażowania się w ten związek naprawdę ją martwił. Czy jego relacja z Bogiem była tak silna, jak ona by tego chciała? Mieli ostatnio wspaniały temat do szczerych rozmów – wiarę. Robił postępy. Tylko czy mogła liczyć na to, że będzie cenił te same wartości co ona?”

Zakochana w Tobie to melancholijna, a zarazem prosta w odbiorze lektura. Czas płynie spokojnie, w otoczeniu pięknej scenerii, u boku kochanych osób. Miłość, przyjaźń, zrozumienie i radość tryska z każdej strony tej powieści. Odczuwa się lekkość i powiew uczuć, miłość unosi się wszędzie, ją po prostu czuć na każdym kroku. To mądra powieść o wybaczaniu i drugiej szansie, która każdemu się należy. Uczy nas, że nie wolno być upartym i myśleć tylko o sobie i swoich uczuciach, należy dostrzec drugiego człowieka, przecież on też chce kochać i być kochanym. Czy warto się upierać przy swoich postanowieniach i później żałować, że się nie dało szansy drugiej osobie? A może opłaca się zaryzykować, przecież tak niewiele jest do stracenia? Wystarczy odrobina dobrej woli, i można uszczęśliwić tak wiele osób.

Zakochana w Tobie to panorama ludzkich uczuć, od złości i nienawiści, poprzez namiętność i pożądanie, do czystej i pięknej miłości. Polecam, ciepła i serdeczna lektura, zwłaszcza na wiosenny okres, sprzyjający rozprzestrzenianiu się miłości. Warto po nią sięgnąć, obudzi w nas nadzieję i pozwoli spojrzeć w przyszłość z sercem otwartym i gotowym na nowe uczucie.

Wilków jest słynną modelką. Cztery lata wcześniej rozstała się z sportowcem Corbinem. Teraz los ponownie splótł ich drogi.

Dwunastoletnia bratanica Corbina prosi ich o pomoc w odnalezieniu zaginionej wiele lat temu cioci.

Para ponownie zbliża się do siebie. Czy potrafią sobie wybaczyć?

Ciepła historia miłosna z wątkiem religijnym.

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Okładka bardzo mi się podoba, byłam przekonana, że będzie to typowy romans ale zaskoczyła mnie kryminalna wstawka związana z poszukiwaniem zaginionej sprzed 30 laty Josephine. Słynna modelka Willow rozstała się kiedyś ze sławnym piłkarzem Corbinem i po latach zmuszona jest się z nim spotkać, ze względu na małą siostrzenicę Corbina, 12-letnią Charlotte, która tylko jej chce się zwierzyć z rodzinnego sekretu. Oboje niechętnie, niedowierzając, że uda się rozwiązać po 30 latach zagadkę zaginięcia siostry babci, zmuszają się do spotkań, starając się być kulturalnymi ze względu na Charlotte. Z czasem chcąc nie chcąc wyjaśniają między sobą dawne niedopowiedzenia i zbliżają się do siebie. Bardza fajna historia.

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-04-11, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Baaaardzo czekałam na tę książkę! Pierwszy tom był fantastyczny i nie mogłam doczekać się kolejnej historii o siostrach Bradford. Tutaj poznajemy Willow, najstarszą z sióstr. I choć jest przesympatyczną postacią jakoś bardziej polubiłam Norę. Nie mogę powiedzieć nic złego o tej części, bo czytało mi się ją równie dobrze. Aczkolwiek nie wywarła na mnie, aż tak ogromnego wrażenia jak "Wierna Tobie". Pomimo tego, książka wciąga od początku. Dostajemy masę emocji i humoru. Dialogi między głównymi bohaterami były wręcz epickie. :D Tylko czekałam na ich przekomarzania. Cała powieść jest bardzo dobra i fajnie, lekko napisana. Teraz czekam tylko na kolejny tom. Jestem ciekawa co też wyniknie z relacji Britt i Zandera. :) Polecam! :)

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2019-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,
Uparte serce
Becky Wade0
Okładka ksiązki - Uparte serce

Czy dwoje ludzi po przejściach może ułożyć sobie życie? Czy można uwolnić się od głębokiego smutku, bagażu traumatycznych doświadczeń i zawalczyć o swoje...

Biegiem przez świat
Becky Wade0
Okładka ksiązki - Biegiem przez świat

Niepowtarzalna historia Becky Wade, opowiadająca o jej samotnej biegowej podróży dookoła świata śladem biegaczy różnych kultur. 9 krajów, 11 par butów...