Zakochane Zakopane latem

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 9788381954822

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam!

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po prostu dobrze zabawić.

Właściciele pensjonatu Willa pod Jodłami organizują letnią edycję konkursu, w którym do wygrania jest pobyt w zakopiańskim pensjonacie w samym środku letniego sezonu. Komu uda się wygrać w tej loterii? Czyje ścieżki tym razem przetną się na tatrzańskich szlakach i zakopiańskich deptakach? Czy i tym razem bijące w tym samym rytmie serca odnajdą do siebie drogę? Bo jeśli się zakochać, to tylko latem i tylko w Zakopanem! Zakochane Zakopane - tam zdarzyć może się wszystko!

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Zakochane Zakopane latem

Opinie o książce - Zakochane Zakopane latem

Cześć książkoholicy 🎶❣️

"Zakochane Zakopane latem" to zbiór siedmiu naprawdę interesujących opowiadań! Każde z nich ma w sobie coś pięknego. Najbardziej podobało mi się opowiadanie Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Piękna, wzruszająca historia. Niemniej każda jedna przygoda była nietuzinkowa i pełną wzruszeń, ciepła, nie tylko tego letniego, ale przede wszystkim tego, które rozgrzewa duszę i serce czytelników. Wydawnictwo Filia zebrało tutaj sześć fantastycznych autorek i jednego fantastycznego autora, którzy serwują swoim czytelnikom, mimo tak krótkich opowiadań, naprawdę cudowna, przepełnioną miłością lekturę. Nie miałam okazji wcześniej czytać powieści niektórych osób, mierzy innymi Pani Misołek oraz Pani Mili, ale po tym co otrzymałam od obu autorek tutaj, z przyjemnością sięgnę także po inne powieści. Właśnie za to bardzo lubię antologie. Można na krótkim opowiadaniu już troszkę zweryfikować czy twórczość danego autora trafia do naszego gustu!

Polecam serdecznie ❣️

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

Dostałam niedawno paczkę niespodziankę od @wydawnictwofilia
Oj jak się z niej ucieszyłam😍

Przyszła do mnie książka o tematyce gór, a dokładnie o Zakopanym... I pięknych romantycznych historiach. Potrzebowałam tego!

Jak wiecie antalogie czytam, ale nie za często...aczkolwiek ta była rewelacyjna!

"Zakochane Zakopane latem" to zbiór siedmiu opowiadań następujących autorów:

💙 Agnieszka Lingas-Łoniewska
💙 Dorota Mili
💙 Katarzyna Misiołek
💙 Agnieszka Olejnik
💙 Alek Rogoziński
💙 Magda Stachula
💙 Magdalena Witkiewicz

Wszystkie te historie dzieją się w zakopiańskiej Willi pod Jodłami.

Mogłabym Wam tutaj opisać je wszystkie, ale wyszczególnie tylko niektóre:

- "Koniec świata!" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej - Ania zostaje wysłana przez swoją przyjaciółkę na weekend do Willi pod Jodłami, żeby się zrelaksować i poznać bliżej dawnego kolegę... ten się nie zjawia...zamiast niego Ania natrafia na Huberta. Niby przypadkiem, ale czy czasami takie spotkania nie są najlepsze?

- "Zakochać się w Zakopanem!" Doroty Mili - Gaja razem ze swoją przyjaciółką spędzają czas w willi. Gaja przypadkowo na spacerze wylewa kawę na Artura. Trochę niekomfortowo zaczyna się ich znajomość... Ale tutaj wylanie kawy było potrzebne, żeby odnaleźć miłość!

-"Ideał" Alka Rogozińskiego - tutaj opowiadanie mnie zaskoczyło! Iga miała jechać do Zakopanego z bratem swojej przyjaciółki z biura - Sylwestrem. Na dworcu okazało się, że zjawił sie Sylwester, ale nie ten! Pojawił się złodziej, ale w miarę szybko prawda wychodzi na jaw.. następnie mężczyzna który początkowo skradł serce Igi podał się również za Sylwestra... czy to był ten prawdziwy? Przeczytajcie! Opowiadanie z humorem zawsze u Pana Alka!

- "Czasem wystarczy trochę poczekać" Magdaleny Witkiewicz - to był jak zwykle miód na me serce. Historia przyjaciół, którzy znają się od dziecka. Marcin był lekarzem, Marta jego pacjentka, która jest przemęczona praca i potrzebuje odpoczynku. Marcin posiada voucher i zabiera ją do Zakopanego...

Tam dzieje się magia na którą czekali od lat❤
Piękne opowiadania!
Polecam ❤

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2021-11-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Pierwsza Państwa myśl o Zakopanem to? Dajcie proszę znać w komentarzach, koniecznie. Mnie kojarzy się ono z górami i śniegiem. To tak na początek. Wydawnictwo Filia wypuszczając letnią antologię pt. ,,Zakochane Zakopane latem" chce zmienić to powszechne mam wrażenie (a może się mylę?) postrzeganie i pokazać inną twarz tego miasta i jego okolic.

Być może jakaś część moich odbiorców czytała ,,Zakochane Zakopane" końcem ubiegłego roku. Jak pamiętamy punktem stycznym dla tamtych historii okazała się wygrana w konkursie czyli pobyt w Willi pod Jodłami. Świetny, ciepły, bardzo klimatyczny zbiór opowiadań. Niniejsza antologia nie jest kontynuacją, tworzy go prawie całkowicie inne grono autorów, ale jednak mają ze sobą coś wspólnego. Zakopane i Willę pod Jodłami.

Agnieszka Lingas-Łoniewska, Dorota Milli, Magda Stachula, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz, Katarzyna Misiołek i Agnieszka Olejnik.

Takie oto grono wysyła swoich bohaterów do Willi pod Jodłami. Dzieje się to w różnych okolicznościach. Niektórzy liczą na spokojny odpoczynek z widokiem na Tatry, inni zaś na dobrą zabawę. Ile gości w Willi tyle oczekiwań. Czy wszystkie uda się zrealizować?

Siostry bliźniaczki jednak różne jak ogień i woda. Zakochane w jednym mężczyźnie. Która na dobre zdobędzie jego serce i oznaczy wspólne zdjęcie #zakochani?

Dwie przyjaciółki na różnych życiowych etapach. Może właśnie w Willi pod Jodłami odnajdą to, czego szukają?

Komedia kryminalna a przy tym romantyczna? Tak! To możliwe. W wyniku kompletnego nieporozumienia dziewczyna rusza na urlop z zupełnie nieznanym sobie chłopakiem. Początkowo miała spędzić ten czas z bratem koleżanki, ale coś ewidentnie poszło nie tak! Gdzie jest Sylwester? (Chętnie przeczytałabym całą powieść o tych bohaterach).

Wszystko, ale absolutnie wszystko wskazuje na zdradę. Każdy puzzel dopasowany do kolejnego tworzy układankę, z której wyczytać można tylko jedno. Czy ten wyjazd już na zawsze będzie kojarzył się z ostatecznym pożegnaniem?

Jak to często bywa do przyjaźni dołącza miłość i wcale nie oznacza to końca tej pierwszej... Jest pięknie. Bez zaskoczenia, bo przecież takich historii już znamy naprawdę dużo, ale i tak nie trudno się rozmarzyć...

A ,,Selfie z niedźwiedziem"? Bawi i wzrusza na przemian. Jest też bardzo romantyczne!

Cóż można tutaj powiedzieć więcej. ,,Zakochane Zakopane latem" to przyjemna lektura na jeszcze letni, choć już tylko kalendarzowo, wieczór. Proste historie ale mające w sobie to coś. Iskrę, które z łatwością rozpali serca do czerwoności. Polecam! Będziecie się dobrze bawić.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Filia.

Srebrna łyżeczka (audiobook)
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Srebrna łyżeczka (audiobook)

Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji. musimy tylko w to uwierzyć. Historia kobiety, która przeszła w życiu wiele. Traumy z przeszłości sprawiły...

Uwierz w Mikołaja
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Uwierz w Mikołaja

Każdy z nas ma marzenia. Agnieszka pragnie spędzić Wigilię z babcią, ale ta ma zupełnie inne plany. Nie godząc się z tym, Agnieszka jedzie do domu babci...