Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam!

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po prostu dobrze zabawić.

Właściciele pensjonatu Willa pod Jodłami organizują letnią edycję konkursu, w którym do wygrania jest pobyt w zakopiańskim pensjonacie w samym środku letniego sezonu. Komu uda się wygrać w tej loterii? Czyje ścieżki tym razem przetną się na tatrzańskich szlakach i zakopiańskich deptakach? Czy i tym razem bijące w tym samym rytmie serca odnajdą do siebie drogę? Bo jeśli się zakochać, to tylko latem i tylko w Zakopanem! Zakochane Zakopane - tam zdarzyć może się wszystko!

Informacje dodatkowe o Zakochane Zakopane latem:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 9788381954822

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Zakochane Zakopane latem

Zakochane Zakopane latem - opinie o książce

Cześć książkoholicy 🎶❣️

"Zakochane Zakopane latem" to zbiór siedmiu naprawdę interesujących opowiadań! Każde z nich ma w sobie coś pięknego. Najbardziej podobało mi się opowiadanie Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Piękna, wzruszająca historia. Niemniej każda jedna przygoda była nietuzinkowa i pełną wzruszeń, ciepła, nie tylko tego letniego, ale przede wszystkim tego, które rozgrzewa duszę i serce czytelników. Wydawnictwo Filia zebrało tutaj sześć fantastycznych autorek i jednego fantastycznego autora, którzy serwują swoim czytelnikom, mimo tak krótkich opowiadań, naprawdę cudowna, przepełnioną miłością lekturę. Nie miałam okazji wcześniej czytać powieści niektórych osób, mierzy innymi Pani Misołek oraz Pani Mili, ale po tym co otrzymałam od obu autorek tutaj, z przyjemnością sięgnę także po inne powieści. Właśnie za to bardzo lubię antologie. Można na krótkim opowiadaniu już troszkę zweryfikować czy twórczość danego autora trafia do naszego gustu!

Polecam serdecznie ❣️

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-06-27,

Dostałam niedawno paczkę niespodziankę od @wydawnictwofilia
Oj jak się z niej ucieszyłam😍

Przyszła do mnie książka o tematyce gór, a dokładnie o Zakopanym... I pięknych romantycznych historiach. Potrzebowałam tego!

Jak wiecie antalogie czytam, ale nie za często...aczkolwiek ta była rewelacyjna!

"Zakochane Zakopane latem" to zbiór siedmiu opowiadań następujących autorów:

💙 Agnieszka Lingas-Łoniewska
💙 Dorota Mili
💙 Katarzyna Misiołek
💙 Agnieszka Olejnik
💙 Alek Rogoziński
💙 Magda Stachula
💙 Magdalena Witkiewicz

Wszystkie te historie dzieją się w zakopiańskiej Willi pod Jodłami.

Mogłabym Wam tutaj opisać je wszystkie, ale wyszczególnie tylko niektóre:

- "Koniec świata!" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej - Ania zostaje wysłana przez swoją przyjaciółkę na weekend do Willi pod Jodłami, żeby się zrelaksować i poznać bliżej dawnego kolegę... ten się nie zjawia...zamiast niego Ania natrafia na Huberta. Niby przypadkiem, ale czy czasami takie spotkania nie są najlepsze?

- "Zakochać się w Zakopanem!" Doroty Mili - Gaja razem ze swoją przyjaciółką spędzają czas w willi. Gaja przypadkowo na spacerze wylewa kawę na Artura. Trochę niekomfortowo zaczyna się ich znajomość... Ale tutaj wylanie kawy było potrzebne, żeby odnaleźć miłość!

-"Ideał" Alka Rogozińskiego - tutaj opowiadanie mnie zaskoczyło! Iga miała jechać do Zakopanego z bratem swojej przyjaciółki z biura - Sylwestrem. Na dworcu okazało się, że zjawił sie Sylwester, ale nie ten! Pojawił się złodziej, ale w miarę szybko prawda wychodzi na jaw.. następnie mężczyzna który początkowo skradł serce Igi podał się również za Sylwestra... czy to był ten prawdziwy? Przeczytajcie! Opowiadanie z humorem zawsze u Pana Alka!

- "Czasem wystarczy trochę poczekać" Magdaleny Witkiewicz - to był jak zwykle miód na me serce. Historia przyjaciół, którzy znają się od dziecka. Marcin był lekarzem, Marta jego pacjentka, która jest przemęczona praca i potrzebuje odpoczynku. Marcin posiada voucher i zabiera ją do Zakopanego...

Tam dzieje się magia na którą czekali od lat❤
Piękne opowiadania!
Polecam ❤

Pierwsza Państwa myśl o Zakopanem to? Dajcie proszę znać w komentarzach, koniecznie. Mnie kojarzy się ono z górami i śniegiem. To tak na początek. Wydawnictwo Filia wypuszczając letnią antologię pt. ,,Zakochane Zakopane latem" chce zmienić to powszechne mam wrażenie (a może się mylę?) postrzeganie i pokazać inną twarz tego miasta i jego okolic.

Być może jakaś część moich odbiorców czytała ,,Zakochane Zakopane" końcem ubiegłego roku. Jak pamiętamy punktem stycznym dla tamtych historii okazała się wygrana w konkursie czyli pobyt w Willi pod Jodłami. Świetny, ciepły, bardzo klimatyczny zbiór opowiadań. Niniejsza antologia nie jest kontynuacją, tworzy go prawie całkowicie inne grono autorów, ale jednak mają ze sobą coś wspólnego. Zakopane i Willę pod Jodłami.

Agnieszka Lingas-Łoniewska, Dorota Milli, Magda Stachula, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz, Katarzyna Misiołek i Agnieszka Olejnik.

Takie oto grono wysyła swoich bohaterów do Willi pod Jodłami. Dzieje się to w różnych okolicznościach. Niektórzy liczą na spokojny odpoczynek z widokiem na Tatry, inni zaś na dobrą zabawę. Ile gości w Willi tyle oczekiwań. Czy wszystkie uda się zrealizować?

Siostry bliźniaczki jednak różne jak ogień i woda. Zakochane w jednym mężczyźnie. Która na dobre zdobędzie jego serce i oznaczy wspólne zdjęcie #zakochani?

Dwie przyjaciółki na różnych życiowych etapach. Może właśnie w Willi pod Jodłami odnajdą to, czego szukają?

Komedia kryminalna a przy tym romantyczna? Tak! To możliwe. W wyniku kompletnego nieporozumienia dziewczyna rusza na urlop z zupełnie nieznanym sobie chłopakiem. Początkowo miała spędzić ten czas z bratem koleżanki, ale coś ewidentnie poszło nie tak! Gdzie jest Sylwester? (Chętnie przeczytałabym całą powieść o tych bohaterach).

Wszystko, ale absolutnie wszystko wskazuje na zdradę. Każdy puzzel dopasowany do kolejnego tworzy układankę, z której wyczytać można tylko jedno. Czy ten wyjazd już na zawsze będzie kojarzył się z ostatecznym pożegnaniem?

Jak to często bywa do przyjaźni dołącza miłość i wcale nie oznacza to końca tej pierwszej... Jest pięknie. Bez zaskoczenia, bo przecież takich historii już znamy naprawdę dużo, ale i tak nie trudno się rozmarzyć...

A ,,Selfie z niedźwiedziem"? Bawi i wzrusza na przemian. Jest też bardzo romantyczne!

Cóż można tutaj powiedzieć więcej. ,,Zakochane Zakopane latem" to przyjemna lektura na jeszcze letni, choć już tylko kalendarzowo, wieczór. Proste historie ale mające w sobie to coś. Iskrę, które z łatwością rozpali serca do czerwoności. Polecam! Będziecie się dobrze bawić.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Filia.

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2021-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2021,

Jak urlop i lato, lub romantyczny weekend we dwoje to albo Mazury i piękne otoczenie lasów i jezior, albo szum morskich fal, albo… piękne widoki zapierające dech w piersi. A jak widoki to koniecznie Zakopane, chociaż pewnie niejedna osoba się ze mną nie zgodzi. Ja w każdym razie kocham polskie góry i gdybym mogła spędzałabym tam każdy urlop.

Kiedy można wygrać pobyt w Zakopanem, to szczęście podwójne. Bohaterowie opowiadań wygrali w konkursach radiowych romantyczne weekendy w Willi pod Jodłami, czy spędzili je tak jak planowali?

Koniec Świata – Agnieszka Lingas-Łoniewska pisze, że to miała być zaaranżowana randka i weekend zakochanych, ale sprawy się trochę skomplikowały. Randka była, ale trochę spontaniczna zaaranżowana bardziej przez komedię pomyłek. Ona z Wrocławia, on z gór i oboje po przejściu pechowych związków. Ale przecież miłość można znaleźć nawet w głuszy, na końcu świata.

Zakochać się w Zakopanem – Dorota Mili zaprasza czytelników do Zakopanego w towarzystwie dwóch przyjaciółek, które postanowiły spędzić tydzień w pewnym tatrzańskim pensjonacie. Jedna z nich wygrała ten pobyt w radiowym konkursie i chociaż miał to być wprawdzie tydzień zakochanych, ale… przecież miłość można spotkać nawet jak spędza się urlop z przyjaciółką. Czy któraś z samotnych młodych kobiet spotkała tę miłość z Zakopanem? Przeczytajcie, to się dowiecie ?

Selfie z niedźwiedziem – Katarzyna Misiołek zabiera nas na lekki, romantyczny wypad do Zakopanego nie szczędząc przepięknych opisów okolicy i wszelkich zakopiańskich widoków. Jest pięknie, humorystycznie i bardzo romantycznie. Aż chciałoby się rzucić wszystko, wsiąść do pociągu i pojechać do Zakopanego. I nawet opisy tłumu turystów na Krupówkach nie zniechęcają.

#zakochani – Agnieszka Olejnik przedstawia nam Nataszę i Arletę, siostry bliźniaczki zakochane w tym samym chłopaku. Niestety on jest wierny jednej z nich tej z pozoru atrakcyjniejszej, cichutko marząc do spędzaniu czasu z drugą, tą rezolutniejszą. Ich wspólny wyjazd do Zakopanego miał być taką podwójną romantyczną przygodą, jednak zaaranżowany partner dla jednej z sióstr w ostatniej chwili zrezygnował z wyjazdu. Czy Tomasz zakochał się we właściwej siostrze? Czy wspólny urlop uświadomi mu, że jego dziewczyna to tylko ładna buzia, ale pusta głowa? Mówią, że miłość bywa ślepa, czy zaślepiła również chłopaka Arlety?

Ideał – Alek Rogoziński to oczywiście komedia kryminalna, tym razem z wątkiem romantycznym, w której z powodu pomyłek osób dziewczyna mimo przykrego incydentu w pociągu jadącym do Zakopanego, spędza romantyczny weekend z kimś, kto podaje się za inną osobę, ale jest tym idealnym facetem, o którym marzy wiele kobiet. Kim jest przystojny Sylwester, z którym teoretycznie umówiła ją przyjaciółka? Czy jest bratem przyjaciółki czy… No cóż, myślę, że kto znajdzie chwilę, aby zatracić się w tym opowiadaniu, dowie się.

Nieznajoma – Magda Stachula wciąga nas w pewną tajemnicę rodzinną. Bohaterka jej opowiadania podejrzewa, że mąż ją zdradza, a to oznacza, że jej idealne, wygodne życie u boku przystojnego, dobrze zarabiającego męża może nagle runąć jak domek z kart. Czy jej podejrzenia są uzasadnione? Kim jest młoda, atrakcyjna dziewczyna, którą Aga podejrzewa o romans z jej mężem? A może ten romans nie jest zagrożeniem dla niej, ale i tak może zburzyć spokój rodziny. Przyznacie, że dość zagadkowo to brzmi, nieprawdaż?

Czasem wystarczy trochę poczekać – Magdalena Witkiewicz jak zwykle uwikła czytelników w coś nietypowego. A może jednak klasycznego? W jej opowiadaniu możemy przeczytać o tym jak często ukrywana pod płaszczykiem przyjaźni miłość do kogoś, kogo zna się praktycznie całe życie może uaktywnić się w najmniej spodziewanym momencie. „Czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie…”, pamiętacie, jak śpiewał kiedyś Grechuta?

POLECAM tę antologię, szczególnie na długi letni wieczór. Jest romantycznie, zabawnie, trochę nostalgicznie, trochę kryminalnie, ale jednym słowem jest pięknie.

Jestem właśnie po lekturze zakopiańskiej antologii i powiem tak: nie była zła, ale nie była tez rewelacyjna. To, co łączy wszystkie siedem opowiadań, to oczywiście miejsce akcji, ale też konkretny budynek, czyli Willa pod Jodłami. Tam przyjeżdżają pary, które wygrały voucher na kilkudniowy wyjazd do stolicy polskich Tatr. Czytelnicy, którzy kochają górskie klimaty, będą mogli przypomnieć sobie nazwy szlaków, charakterystycznych miejsc, nie mówię tutaj tylko o Krupówkach czy Morskim Oku. Wiadomo, że tam, gdzie Zakopane, tam też jest dobra zabawa, jedzenie, a także niezapomniane pejzaże. Opowiadania te mówią o miłości, ale w każdym tekście jest ona przedstawiana inaczej. Niektórzy dopiero w górach przekonają się, kogo tak naprawdę kochają, jeszcze inni umocnią swój związek, a kolejna para nieoczekiwanie odnajdzie się właśnie tam, wśród gór i potoków.
Jak dla mnie bezapelacyjnie wygrała Agnieszka Olejnik. Swym opowiadaniem pt. "#zakochani" udowodniła, że często człowiek jest wręcz ślepy i nie zauważa, że prawdziwą miłość może mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki. Miłość to przecież nie tylko wspólne imprezy, knajpy, modne ubrania i dobry seks. Wierzę, że większość czytelników z pewnością najbardziej zapamięta właśnie to opowiadanie.
Dodatkowo urzekła mnie też Magda Stachula. W tekście pt. "Nieznajoma" pisarka podkreśliła, żeby nie za szybko posądzać ukochaną osobę o zdradę. Coś, co czasem samo się narzuca, może niepotrzebnie zniszczyć dobrą, wieloletnią relację. Gorąco zachęcam do przeczytania tego opowiadania!
Książkę mogę polecić każdemu- antologia ta nie musi nam podobać się w całości, ale wierzę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Ja mam wersję kieszonkową i drobny tekst nieco utrudnił mi lekturę, ale mam nadzieję, że w bibliotekach czytelnicy odnajdą także wersję klasyczną.

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2021-11-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Ósmy cud świata
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Ósmy cud świata

Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy?Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu...

Pierwsza na liście
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Pierwsza na liście

Historia przyjaźni, która po latach rodzi się na nowo, miłości, która wybucha gwałtownie i niespodziewanie… Opowieść o trudnych wyborach, które...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;