Zakochanka

Przez wiele lat Marta była szczęśliwą żoną i mamą. Po studiach nie podjęła pracy, nie musiała. Kochała męża, wychowywała córki, spotykała się z przyjaciółkami, dbała o dom i ogród. Miłość, harmonia, zwykła codzienność, poczucie bezpieczeństwa. Pewnego dnia jej świat wali się jak domek z kart. Wtedy właśnie ją poznajemy – kobietę po czterdziestce, opuszczoną przez męża i dobry los. Banalne, prawda? Wszak przydarza się to niejednej kobiecie.

Czy koniec związku musi być końcem świata? Marta udowadnia, że nie. Nową rzeczywistość podejmuje niczym wyzwanie i możliwość poznania siebie. Powoli strzepuje z siebie rozpacz, przygnębienie i odkrywa, że wszystko, co nam się w życiu przydarza, ma sens. Jeden zamknięty rozdział otwiera drzwi do następnego. A w tym nowym znajdzie miejsce i na pasję, i na spełnienie... Może też na miłość?

Informacje dodatkowe o Zakochanka:

Zakochanka - opinie o książce

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Główną bohaterką jest Marta, którą po dwudziestu latach wspólnego życia zostawia mąż. Kobieta przez te wszystkie lata zajmowała się tylko domem i dziećmi, więc dla niej ta sytuacja jest przerażająca. Od teraz musi zacząć wszystko robić sama, a co najważniejsze musi poszukać pracy, by utrzymać siebie oraz rodzinę. Wielkim plusem jest to, że Marta nie rozpacza, ponieważ ma świadomość, że nie jest pierwszą ani ostatnią czterdziestoletnią kobietą, która została sama. Ma w sobie tyle siły i motywacji, że mogłaby jej pozazdrościć niejedna kobieta. Zaczyna iść przez życie z podniesioną głową, mimo, że wciąż ma rzucane przysłowiowe kłody pod nogi. Całę szczęście, że może liczyć na wsparcie córek - Zosi i Marysi. Nasza bohaterka znajduje pracę, robi remont domu, a nawet założyła konto na portalu randkowym. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze cygankę, która wróży jej szczęście i miłość. Po tym poznaje pewnego mężczyznę, ale czy to on okaże się tym, o którym mówiła spotkania przypadkowo cyganka?

Książka napisana jest prosto, czytelnie. Można by powiedzieć, że to literatura typowo kobieca, która nie tylko opowiada jakąś historię, ale także każda z nas może coś z niej wyciągnąć.
Polecam na letnie wieczory, bardzo szybko się ją czyta.

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Po dwudziestu latach małżeństwa, Martę zostawia mąż. Kobieta, która do tej pory zajmowała się domem i córkami, musi ponownie zacząć wszystko od nowa. Na całe szczęście nie rozpacza ani nie poddaje się, bo przecież nie jest pierwszą ani ostatnią (niestety!), którą to spotyka, a ta myśl jest niewątpliwie motywująca. Nikt nie powiedział, że po czterdziestce kobieta powinna stać się stateczną matroną, bo przeżyła już swoje życie. Każdy, niezależnie od wieku ma prawo do pracy, rozrywek i miłości. Bohaterka z uporem i konsekwencją brnie do przodu, a jak wiadomo los bywa przewrotny i okrutny. Mimo wszystko walczy o swoje szczęście, bo owy złośliwy los jest teraz w jej rękach. Książka przeznaczona dla Pań, które tracą wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Pokazuje, że wiara naprawdę potrafi czynić cuda - jeśli chce się wierzyć.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-01-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, Mam, Wygrane,
Książka "wygrana" właśnie na granice.pl, którą przeczytałam bardzo chętnie lecz zabranie się za jej czytanie zeszło mi nieco za długo. Książka lekka lecz poruszająca dość "czasowe" tematy (zdrada, utrata pracy, randki internetowe). Bohaterką jest Marta którą po nieco ponad dwudziestu latach małżeństwa zostawia mąż pozostawiając po sobie dwie wspaniałe już dorosłe córki-Zosie i Marysie. Marta może liczyć na wsparcie córek oraz wspaniałych przyjaciół. Podejmuje prace w wyuczonym zawodzie jako dekorator wnętrz lecz nie rozwija w pełni swoich talentów stopowana przez szefa. Umawia się na randki z mężczyznami poznanymi w internecie. A jak się książka kończy? Ja czuje niedosyt i liczę że może powstaną dalsze losy Marty i "tajemniczego" Andrzeja. ;)
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2013-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Po "Zakochankę" sięgnęłam pod wpływem impulsu, chwili, gdy tylko zobaczyłam okładkę książki i ten wymowny tytuł. Nie wiem do końca, co, ale ma on w sobie coś takiego, ze po prostu przyciąga oczy. Sięgnęłam.., i się nie zawiodłam. Książka autorstwa Zofii Rychter to opowiesc o kobiecie, która po wieloletnim małżeństwie, staje nagle w obliczu samotności. Otóż pewnego dnia, mąż Marty oświadcza jej, że odchodzi. Całe jej dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami, a ta 40-letnia kobieta staje na rozstaju drogi, nie wiedząć w która stronę podążać dalej. Na szczęście wkrótce Marta odkrywa nowy cel i nową pasje w swoim życiu, dzięki której to nabiera sił i energii na dalsze życie, a być może i na nowa miłość.. "Zakochanka" to opowieść o tym, iż na zmiany nigdy nie jest za późno. To także historia i sile kobiecej natury, która to pozwala przetrwać jej najgorsze chwile, by potem na nowo się odrodzić i zacząć żyć pełnią życia. Książka wzrusza, motywuje i poprawia samopoczucie. Polecam wszystkim kobietom i nie tylko:)

Czy to był szczyt geniuszu? nie.

Czy motyw inny, oryginalny? nie

Czy czymś ta ksiażka szczególnie się wyróżnia spośród tego typu? nie

Czy coś pozytywnego mogę powiedzieć o tej książce?  tak- są momenty , że jest naprawdę zabawna.

Nie jest tak lekka jak myślałam, autorka ma dość specyficzne pióro. Wielokrotnie musiałam skupić się na tym co czytam , mimo, że to przecież zwykła obyczajówka.

Jedno jest pewne , książka znajdzie swoich fanów , a wiecie dlaczego? ponieważ opisuje naszą szarą rzeczywistość. Skomplikowane małżeństwa, oszustwo, zdradę, ból ale tez poszukiwanie siebie samej oraz odnajdywanie poczucia własnej wartości, co w dzisiejszych czasach łatwe nie jest. To wszystko przeplata się z nieudanymi randkami , których źródło pochodzi z portalu randkowego. Opis tych wszystkich postaci przewijających się dzięki portalowi niejednokrotnie wywoła uśmiech na twarzy czytelnika:)

Avatar użytkownika - Isiaaa_N
Isiaaa_N