Zakon Krańca Świata t. 2

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7964-270-0

Lars Bergson jest Grabieżcą u szczytu sławy i możliwości, swobodnie poruszającym się między wymiarami, jednak nic nie trwa wiecznie. Tym razem szczęście opuszcza Berga, a życie dość mocno komplikuje się przez tajemnicze Drzewo, które go wzywa. I jest jeszcze Zakon Krańca Świata... Bohater staje się marionetką w sieci mocy, której nie potrafi ogarnąć umysłem, a prawda, która czeka na krańcu świata, jest porażająca... W poszukiwaniu Zakonu, Berg spotka różne charaktery, najczęściej te urodzone pod ciemną gwiazdą. Chyba nikt nie chciałby, jak Lars, stanąć na drodze morderczej ćmie, której śmiercionośne skrzydła zakończone kolczastymi ostrzami zmieniają ludzkie ciało w poszatkowane mięso... Na szczęście w tym mrocznym i postapokaliptycznym świecie, pojawi się też odrobina dobra. Autorka z gracją utkała napięcie i nastrój wszechogarniającego zagrożenia.

Kup książkę Zakon Krańca Świata t. 2

Opinie o książce - Zakon Krańca Świata t. 2

Życie Berga nie jest łatwe, a po ostatnich wydarzeniach, to już prawdziwy chaos! Nie ma już nic do stracenia, więc wyrusza w drogę do Wyroczni i Drzewa, a będzie to podróż wybuchowa i zaskakująca, bo liczne potwory, które spotka, nie pozwolą mu na chwile wytchnienia. Czy Berg znajdzie lekarstwo dla Miriam i żonę? Wiele sekretów i zjawiskowych starć! Z Bergiem nie można się nudzić.

Jestem zachwycona pomysłem, jaki autorka miała na tę książę. Koniec świata bezpowrotnie odmienił oblicze ziemi, a technologia niemal doszczętnie wyginęła. I po to właśnie są Grabieżcy, którzy odwiedzają inne wymiary, by pozyskiwać cenne zdobycze, bo są one pożądane i bardzo wartościowe. Posiadanie zdolności i umiejętności bycia Grabieżcą nie jest wcale takie piękne, bo podróże mogą przyprawić o niezły odlot, a by go uniknąć muszą łykać cudowne tableteczki, czyli uzależniające narkotyki. Berg stąpa po niepewnym gruncie i musi bardzo uważać, by się nie zatracić.

„Zakon Krańca Świata” wchłonął mnie w swój niegościnny świat, który w całości osnuty jest mrocznym klimatem! Jak dla mnie, wizja świata wykreowanego przez Maje Lidie Kossakowską jest oryginalna, jednak autorka czerpię niektóre motywy z innych źródeł, co kilkakrotnie jest zauważalne.

Lars Bergenson jest twardym i niezależnym mężczyzną. Momentami potrafi doprowadzić do szału, a poziom irytacji sięgał zenitu! Czy to źle? Oczywiście, że nie. Lepiej być szorstkim w obyciu niż zakłamanym wazeliniarzem.  Podoba mi się, że jest lojalny i dotrzymuje słowa. Potężny i skłonny przekraczać granice, jednak ma swój honor i pomimo swoich wad, naprawdę łatwo polubić Berga.

W tym tomie dzieję się bardzo dużo. Z pozoru mamy tylko podróż Berga, a jego motywy i cele ujawniają się dopiero pod koniec powieści, niemniej jednak złożoność świata, przedziwni bohaterowie, choroba Miriam oraz wątek z żoną Berga w całości absorbują uwagę czytelnika. Autorka ma ciekawy styl, czasami zagłębia się w przydługie opisy, co nie zawsze mi się podobało, ale pisze też dosadne i dialogom nie brak ognia. Berg mówi prosto z mostu i kilka razy uśmiałam się do łez. Początkowo książka wydał mi się nieco chaotyczna, a ten tom wcale nie rozwiewa wszystkich moich wątpliwości, lecz częściowo wyjaśnia niektóre kwestie. Nowe wydanie jest piękne. Okładka robi wrażenie. Uwielbiam ilustrację w książkach, a w tej można znaleźć kilka, co bez wątpienia jest wielkim plusem.

„Zakon Krańca Świata” to oryginalna powieść dla zagorzałych fanów fantastyki. Pełnokrwisty bohater nie pozwala się nudzić, a mroczna wizja świata roztacza nad całą powieścią niezwykły klimat. Berg zabierze Was w szaloną podróż, podczas której można utracić zdrowy rozsądek! 7/10

Znakomicie napisany drugi tom. Drzewo wzywa, światy mieszają się że sobą - nie wiadomo co jest prawdą a co ułudą. Droga do zakonu nie jest prosta, ale do drzewa jest ledwie do przebrnięcia, ciężka i mozolna. Dobre duszę czuwają.

Drugi tom "Zakonu Krańca Świata" we wągający sposób opisuje kontynuację podróży głównego bohatera. Berg nadal poszukuje Zakonu, a podczas poszukiwań przeżywa wiele przygód i spotyka na swojej drodze różnych ludzi i stwory. Mamy tutaj ciekawy świat, pełen tajemnic i dość oryginalny, co stanowi duży plus i zachęca do lektury. Minusem może być to, że pomimo dwóch tomów świat ten ukazany jest dość skąpo, ale książka nadrabia pomysłowością, klimatem i intrygującymi przygodami głównego bohatera.

Avatar użytkownika - slownyswiatseraf
slownyswiatseraf
Przeczytane:2019-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

No żesz, WSPANIAŁA! Lars zmuszony przez okoliczności i znaki wyrusza na poszukiwanie Drzewa Świata, mitycznej osi spinającej wymiary. Ma nadzieję odnaleźć tam odpowiedzi, bliskich i lekarstwo dla przyjaciółki. Niestety w ten sposób ściąga na siebie uwagę Mistrzów Blasku. Okazuje się, że oni wcale nie odeszli tak całkiem i mają możliwość ingerować w świat który opuścili. Teraz na różne sposoby będą usiłowali skrzywdzić Larsa, a wysłannicy Zakonu i przyjaciele będą go wyciągać z tarapatów.

Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Takeshi. Cień Śmierci
Maja Lidia Kossakowska0
Okładka ksiązki - Takeshi. Cień Śmierci

Sztuka walki – najważniejsza ze sztuk? Nie ma ucieczki przed przeznaczeniem. Mroczny cień śmierci wyłania się z każdą chwilą, niespodziewanie. ...

Więzy krwi
Maja Lidia Kossakowska0
Okładka ksiązki - Więzy krwi

Więzy krwi to zbiór intrygujących, pełnokrwistych opowiadań. Ich wspólnym mianownikiem jest mroczny klimat zagłady, beznadziei i śmierci. Autorka prezentuje...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło