Zakręceni

Zakręceni, zaplątani, zagubieni. On chodzi do szkoły, ona pracuje jako ekspedientka w osiedlowym sklepie. Znają się tylko z widzenia, ale chłopak zakochał się w nieznajomej bez pamięci. Mają swoje kłopoty i problemy urastające do rangi dramatów. Dwa monologi, szesnastolatka i dziewiętnastolatki, to dwa strumienie, które płyną oddzielnie, ale czasami stykają się ze sobą.

Zabawna, bezpruderyjna, chwilami groteskowa opowieść o współczesnym pokoleniu młodych i o mękach dojrzewania, pisana z punktu widzenia nastolatka i młodej dziewczyny, ich językiem, na pewno spodoba się wielbicielom Buszującego w zbożu J. D. Salingera.

Autor wnikliwie zagląda w dusze młodych, zagubionych w rozpędzonej cywilizacji, brnących po omacku w świecie, w którym zniknęły stare znaki drogowe, a nie pojawiły się nowe.

Informacje dodatkowe o Zakręceni:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Zakręceni

Zakręceni - opinie o książce

Dzisiaj przychodzę do Was z książką, która totalnie nie przypadła mi do gustu. A jest to "Zakręceni" Tomasza Jastruna.

Jest to historia dwójki nastolatków. Pierwsza część to monolog szesnastolatka, zakochanego w nieznajomej ekspedientce. Chodzi do sklepu tylko po to, aby na nią popatrzeć, chociaż nawet nie zna jej imienia. Druga część to jej monolog. Ma chłopaka, z którym się nie dogaduje. Do tego zauważa, że jest śledzona przez szesnastolatka. Mało tego wplątuje się w dziwny układ z nieznanym mężczyzną.

Z założenia miała być to zabawna, groteskowa opowieść o dorastaniu. Niestety dla mnie taka nie była, wręcz przeciwnie nic mnie w niej nie bawiło. Czasami byłam przerażona tym co się dzieje w głowach nastolatków, że nie mają wsparcia od najbliższych.

Na szczęście książka jest krótka, bo ma około 200 stron i czytało się ją szybko. Gdyby była dłuższa to ciężko bym widziała przeczytanie jej do końca.

Niestety tym razem nie zaiskrzyło, w ogóle książka mi się nie podobała. No trudno, nie wszystkie książki są dla wszystkich. Nie każda książka będzie się nam podobać.

Osobisty przewodnik po depresji
Tomasz Jastrun0
Okładka ksiązki - Osobisty przewodnik po depresji

Depresja, nazywana dżumą XXI wieku, z roku na rok zbiera coraz większe żniwo. Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że cierpi na nią aż 350...

Kolonia karna. Sceny z życia małżeńskiego
Tomasz Jastrun0
Okładka ksiązki - Kolonia karna. Sceny z życia małżeńskiego

Wszelkie podobieństwo do waszego małżeństwa nie jest przypadkowe. Boleśnie szczera i zwykła opowieść o miłości. Powieść Tomasza Jastruna to wnikliwa...