Zależna od mafii

,,- Biorę ją pod zastaw - oznajmił, czyszcząc kastet z krwi".

Julia nigdy nie okazywała słabości. Nawet po odejściu matki, a potem aresztowaniu ojca. Nawet kiedy została porwana, upokorzona i traktowana jak czyjaś własność.

Gdy ojciec Julii i Patryka wychodzi z więzienia, w ich domu pojawia się Filip Vedetti i żąda spłaty długu. W ramach zapłaty zabiera Julię. Zaborczego syna mafii podnieca jej opór. Chce, żeby należała do niego. Kobieta wchodzi z nim w niebezpieczny układ: ma zbliżyć się do rosyjskiego miliardera, Nikolaja Aristowa.

Musi wykorzystać swoją umiejętność udawania kogoś, kim nie jest. Inaczej ktoś zginie. Wszystko zacznie się jednak jeszcze bardziej komplikować, gdy w grę wejdą uczucia.

Czy Julia będzie w stanie odsunąć na bok swoje zasady moralne i uwieść niebezpiecznego Rosjanina? Do czego zdoła się posunąć, żeby ocalić najbliższych?

Informacje dodatkowe o Zależna od mafii:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-09-30

Tagi: Romans z dreszczykiem bóg

Kup książkę Zależna od mafii

"Pamiętaj , że nie da się odejść z mafii i nie oglądać się za siebie"

Zależna od mafii - opinie o książce

„Zależna od mafii” opowiada o zwykłej polskiej dziewczynie, która nigdy nie miała łatwego życia. Matka odchodzi, ojciec zostaje aresztowany, a po jego wyjściu z więzienia okazuje się, że ma być spłatą długu ojca…

Autorka od pierwszego rozdziału sprawiła, że lektura okazała się być miłą rozrywką w deszczowy dzień. Jej styl pisania i narracji sprawia, że nie sposób oderwać się od książki. Sama fabuła jest bardzo wciągająca, dynamiczna, z dozą namiętności oraz pożądania. Na szczególną pochwałę zasługuje także kreacja bohaterów. Główna bohaterka - Julia, znalazła się w trudnej sytuacji. Została porwana, jest przetrzymywana, zmuszana do pracy, której nie chce, ale zrobi wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim. Filip za to jest silnym mężczyzną o władczym charakterze, który lubi dostawać to na czym mu zależy.

Bardzo spodobało mi się przedstawienie fabuły zarówno z perspektywy Filipa, jak i Juli. Pozwala to lepiej czuć się w fabułę, zrozumieć emocje targające bohaterami i ich zachowanie. Świetnie wypadło także wprowadzenie 3 bohatera i bohaeterów drugopolanowych, którzy potrafią nieźle namieszać.

Śmiało mogę powiedzieć, że polecam tę książkę. Bardzo się cieszę, że nie musiałam także długo czekać na wydanie kolejnych części, ponieważ wszystkie 3 miałam odrazu w domu.

„Pamiętaj, że nie da się odejść z mafii i nie oglądać się za siebie.”

Julia Piotrowska, młoda architekta krajobrazu, na skutek bardzo złych decyzji swojego ojca, zostaje przywłaszczona sobie włoskiemu mafiozie Filipowi Vedetti, robiącemu swoje czarne interesy w Polsce. Z początku chce wykorzystać ją jako swoją zabawkę seksualną, obdarowując ją życiem w luksusie, bo dziewczyna działa na niego jak magnes, a i on ( mimo, że Julia stara mu się nie ulegać) działa na nią tak, że nogi miękną jej przy każdym nawet niewinnym dotyku.
Finalnie Filip ( na rozkaz swojego równie bezwzględnego ojca ) wykorzystuje Julię, jako przynętę na swojego wroga i przeciwnika -byłego boksera - Nikolaja Aristowa.
Chcąc uwolnić się od mafii i uratować rodzinę, dziewczyna musi zgodzić się na tą grę. Poznawszy Nikolaja już wie, że wpadła jak śliwka w kompot , bo ten duży mężczyzna swoim chłopięcym urokiem, uśmiechem i jak się okazuje złotym sercu , przyprawia ją - o szybsze bicie serca. Codziennie jest rozdarta między dwoma mężczyznami, tym bardziej , że Filip śledzi i słucha jej każdego kroku. Aristos ją zaurocza, a Vedetti wzbudza w niej pożądanie. Julia musi lawirować w świecie kłamstwa, by Rosjanin nie dowiedział się jakie zadanie ma tak na prawdę dziewczyna.
Czy Julii uda się wywiązać z powierzonego, pod przymusem jej zadania?
Z którym z nich w końcu pójdzie do łóżka ( trochę za długo na to czekałam ).
Czy dobry okaże się złym , a zły dobrym? Kto kłamie , kto gra, kto walczy ze swoimi uczuciami.
Wiadomo, że świat mafii jest bezlitosny i bezwzględny a jak potoczy się ta gra musicie przekonać się sami...,

Julia i Patryk to rodzeństwo, które nie ma łatwo. Winna sytuacja rodzinna. Mimo wszystko jakoś dają sobie radę. Po czterech latach więzienia na wolność wychodzi ich ojciec. Niestety nie jest dane zaznać im spokoju, bowiem już tego samego dnia na progu ich skromnego mieszkania staje nie kto inni jak sam Filip Vedetti. Znany biznesmen, który zna ciemną stronę życia, i który przyszedł wyrównać rachunki. Niestety ojciec nie ma jak ich spłacić, wobec czego Julia staje się zastawem. Młoda kobieta od początku intryguje syna mafii swoim ciętym językiem i zadziornością. Już wkrótce Filip wprowadza do życia plan zniszczenia rosyjskiego miliardera, Nikolaja Aristowa. Środkiem do osiągnięcia celu ma być Julia. Czy Filip dostanie to, czego chce? Czy Nikolaj jest niebezpieczny? Czy Julia spłaci dług?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Uwielbiam mafię, której ostatnio coraz więcej. Ten dreszczyk emocji, niepewności i żaru pożądania między bohaterami. O tu też tak było. Spłata długu i zastaw w roli kobiety wbrew jej woli. Do tego rosyjski milioner. Już nie mogłam się doczekać tej historii. Od początku było mrocznie i przerażająco, bowiem Filip Vedetti nie należy do uprzejmych i kulturalnych osób. To główny bohater, który wie czego chce i potrafi być brutalny. W końcu do syna   szefa mafii. Musi taki być. A ona? Zwykła kobieta, która wbrew sobie trafiał w sam środek piekła. Ratuje ją cięty język, zadziorność i odwaga, która może być mylona z szaleństwem. Miałam bowiem takie momenty zwątpienia. Czy to co ona robi i mówi nie skończy się śmiercią, bądź torturami. Widocznie Filip ma inne plany co do niej. I bardzo dobrze. Dzięki temu rozhulał się ogień scen miłosnych. Chemii i pożądania. Fajne okazało się to śledztwo. Trzymało w napięciu i intrygowało. Ciągle miałam wątpliwości co do prawdziwości serwowanego obrazu. Co jest prawdą a co kłamstwem. Do samego końca książka grała na moich emocjach.

Brutalność i bezwzględność zaprasza do swych brak. Do świata mafii, broni i krwi. Autorka pokazała fajna historię, w której niczego nie można być pewnym. Na każdym kroku zaskakuje i pokazuje niesprawiedliwość losu. Tu kłamstwa i intrygi przeplatają się z pożądaniem i chemią. Temperamentna i zadziorna bohaterka kontra bezlitosny i przystojny syn szefa mafii. Fajne nawet realne postacie. Całość lektury jest napisana przyjemnym w odbiorze stylem i językiem. Autorka pokazała, że z każdej sytuacji jest wyjście. Wystarczy znaleźć odpowiednie drzwi pasujące do klucza, który trzymamy w ręce. Warto mieć nadzieję. Fanom mafii i romansu ta pozycja powinna przypaść do gustu.

Polecam

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2020-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
W książce poznajemy Julię dziewczynę mieszkającą z bratem . Matka porzuciła rodzinę i wyjechała A Ojciec trafił do więzienia . Dniu kiedy ojciec Julii wychodzi z wiezienia w ich domu pojawiają się dziwne typy i dają mu miesiąc na spłatę długów dziewczynę biorą pod zastaw . Po ciężkiej nocy w opuszczonych magazynach Julia trafia do domu Filipa który jest najstarszym synem szefa mafii . Pomimo że w domu panuje luksus dziewczyna nie daje sobą pomiatac i się stawia aż do momentu gdy grożą śmiercią jej najbliższej rodziny . Filipa od początku dziewczyna podnieca i pragnie się z nią zabawić. Na spłatę długów dziewczyna ma wybadac u innego mafiozy na ile zagraża rodzinie Filipa. I wtedy zaczyna się zabawa . Julia pomiędzy dwoma gangsterami uwiklana w dziwne historie . Zrobi wszystko by ratować rodzinę. Każdy z mężczyzn na swój sposób jest uroczych i pociagajacych. Ten układ nikomu nie wyjdzie na dobre . W tej książce idealnie poczułam świat mafii. Autorka wszystko idealnie opisuje . Rozdziały podzielone na Julię i Filipa . Tą książkę chciało się czytać i dowiedzieć się jak Julia dalej postąpi i co przed nią jeszcze będzie czekało. Namiętność również jest wyczuwalne w książce bardzo . Niebezpieczeństwo zemsta i miłość tak bym ta książkę opisała. Ja bardzo polecam i takie książki mafijne chce czytać ! .

Włoski mafioso, przebojowa dziewczyna, porwanie, dzika namiętność to klimat łudząco podobny do powieści Blanki Lipińskiej.
Niezbyt przekonujące było dla mnie zachowanie Filipa, który niby twardy i nieugięty, a swoją "brankę" uwodzi dopiero około 200 strony; niby też dostaje zawsze to, czego chce, ale w tym przypadku jest ostrożny i romantyczny? Do tego powierza porwanej kobiecie wykonanie swoich mafijnych zadań i ryzykuje konflikt z ojcem...
Trochę to wszystko niespójne i nieprzekonujące. Choć styl pisania autorki faktycznie zachęca i pobudza wyobraźnię.

Avatar użytkownika - mommy_and_books
mommy_and_books
Przeczytane:2020-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czy chcielibyście, żeby w ramach spłaty długu waszego ojca, was porwali? W takiej sytuacji znalazła się Julia - główna bohaterka powieści Ady Tulińskiej „Zależna od mafii”.
Od tego momentu nic już nie będzie takie same. Czy będzie potrafiła wybaczyć ojcu? Czy zrobi wszystko, żeby ojcu nie spadł włos z głowy? Mówią, że z mafią się nie zadziera, ale czy na pewno? Czy nasza bohaterka będzie posłuszna, czy raczej waleczna? To, że została porwana to jeszcze nic. Od swojego porywacza Filipa Vedetti dostała misję. Musi ją wykonać, ponieważ chwilowo jest jego własnością. Ta misja może się dla niej zakończyć tragicznie. Musi coś zdobyć dla swojego oprawcy. Zbliża się do pewnego rosyjskiego milionera. Co z tego wyniknie? Musicie się sami przekonać.
Co się stanie jak strzała amora trafi w serce Julii. Którego z dwóch panów pokocha? Czy dojdzie do tragedii? Czy nasza Julia przetrwa tą bardzo trudną misję?
„Zależna od mafii” pochłonęła mnie od samego początku. Już pierwsze sceny są niezapomniane. Jesteście niegrzecznymi kobietami/ mężczyznami to ta powieść jest idealna dla was. Rozpala zmysły, ciało i serce. Barwne, niebezpieczne postacie. Niektóre złe do szpiku kości. Mafia, niebezpieczne i gorące sceny – to tylko namiastka tego co znajdziecie w tej powieści.
Książka przeznaczona jest dla dorosłych czytelników.
Gorąco polecam, zwłaszcza w te długie, zimowe wieczory.
Szukasz prezentu dla swojej dziewczyny, żony, a może matki? Ta powieść będzie idealna.

W ciemnościach
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - W ciemnościach

Naprawdę niezwykła historia zaczyna się wtedy, gdy Piękna staje się Silną. Czy będzie w stanie przeniknąć ciemności, w których ukrył się książę...

W ciemnościach 2
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - W ciemnościach 2

W mroku łatwo pomylić przyjaciela z wrogiem. Tym razem Oliwia musi zmierzyć się z ciszą, w której pogrążył się Maks. Kiedy już się wydawało, że jest dla...